لابیا مینور

لابیا مینور، کمک به تحریک پذیری بیشتر زنان در طول روابط زناشویی

لابیا مینور یکی از مهم‌ترین قسمت‌های اندام تناسلی زنان است که در اثر مواردی مانند بارداری، زایمان، افزایش سن و… با تغییر شکل مواجه می‌شود. در این گونه مواقع، خانم‌ها ممکن است اعتماد به نفس خود را از دست داده و نتوانند یک رابطه جنسی با کیفیت را با شریک زندگی خود تجربه کنند.

علم پزشکی برای رفع این مشکل راه حل‌های بسیار خوب و مفیدی دارد که ما در این قسمت می‌خواهیم در مورد آن‌ها با همدیگر صحبت کنیم. پس اگر شما عزیزان نیز می‌خواهید بدانید که لابیا مینور چیست؟ و چگونه می‌توان آن را جوان و زیبا نمود، ادامه مطلب را از دست ندهید.

لابیا مینور

آنچه در این مقاله می خوانید :

آیا می دانید لابیا مینور چیست و چه وظیفه ای دارد؟

قبل از آن که در مورد عمل زیبایی لابیا مینور، شیوه انجام، مزایا، عوارض و هر آن چه نیاز است در مورد آن بدانید صحبت کنیم، اجازه دهیم ابتدا به این سوالات پاسخ دهیم که لابیا مینور چیست؟ و چه وظیفه‌ای در جسم خانم‌ها بر عهده دارد؟ لابیا مینور در واقع به لب‌های کوچکی می‌گویند که مانند یک چین داخلی، در اطراف دهانه واژن قرار گرفته‌اند.

در واقع لابیا مینور یکی از مهم‌ترین قسمت‌های اندام هر زنی است که از بخش‌هایی مانند مونس پوبیس، پرده بکارت، کلیتوریس و دهانه واژن تشکیل شده است. برای زیباتر کردن و بهتر شدن لابیاها میتوان از جراحی ها مختلفی از جمله لابیاپلاستی استفاده کرد.

یکی از اصلی‌ترین وظایفی که بر عهده لابیای مینور قرار دارد این است که در هنگام برقراری رابطه جنسی، باعث ترشح غددی می‌شود که در اطراف واژن قرار گرفته‌اند و به این صورت به برانگیختگی کلیتوریس کمک می‌کند.

همچنین ترشحات این هورمون‌ها، موجب می‌شوند که زنان یک رابطه جنسی بدون درد و لذت بخش را تجربه کنند. فراموش نکنید که انواع لابیا مینور در جسم زنان از نظر شکل ظاهری، ابعاد و اندازه با همدیگر متفاوت هستند. عوامل بسیاری زیادی وجود دارند که ممکن است باعث بیرون زدگی، ناهماهنگی و بزرگی لابیاها گردد که ما در این مقاله به صورت مفصل در مورد آن‌ها صحبت می‌کنیم.

 

لابیا مینور و اندازه طبیعی آن در جسم خانم ها

حال که به این سوال پاسخ دادیم که لابیا مینور چیست؟ و چه وظیفه‌ای در جسم خانم‌ها ایفا می‌کند؟ نوبت به مطرح کردن موضوع دیگری می‌رسد. این روزها بسیاری از خانم‌های به پزشک متخصص خود مراجعه کرده و از او می‌خواهند که اندازه لابیا مینور آن‌ها را کوچک نماید تا زیبایی آن بیش از پیش نمایان شود. اما انواع لابیا مینور به صورت طبیعی چه اندازه‌ای دارند؟ آیا استاندارد خاصی در این زمینه وجود دارد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم لابیا مینور به صورت تقریبی دارای ابعادی به اندازه 0.4 تا 6.4 سانتی‌متر بوده و عرض آن‌ها نیز به صورت میانگین 2 سانتی‌متر می باشد.

البته نباید از این نکته غافل شد که در علم پزشکی، هیچ اندازه استانداردی برای انواع لابیا مینور تعیین نشده است. چرا که اندازه لابیاها به پارامترهای مختلفی بستگی دارد که از جمله آن می‌توان به ژنتیک، بارداری، زایمان، اضافه وزن و… اشاره نمود.

 

7 علتی که موجب می شوند لابیا مینور بزرگ شود

این روزها بسیاری از خانم‌ها، لابیای مینور کوچک و زیبا را می‌پسندند و احساس می‌کنند که این موضوع می‌تواند کیفیت روابط جنسی آن‌ها را افزایش دهد. به طور کلی لابیاها در ابتدا دارای اندازه کوچک و شکل زیبایی هستند؛ اما در زندگی هر زنی موقعیت‌هایی به وجود می‌آید که بر روی اندازه و زیبایی لابیاها تاثیراتی می‌گذارد. ما در این قسمت از مقاله تصمیم گرفته‌ایم شما را با 7 علت بزرگ شدن لابیا مینور آشنا کنیم و خوشحال می‌شویم اگر همچنان با ما همراه باشید:

 1. ژنتیک و عوامل ارثی

همان گونه که اشاره کردیم، لابیای مینور خانم‌ها از نظر ابعاد، اندازه و شکل ظاهری با همدیگر متفاوت هستند. ژنتیک تاثیر بسیار زیادی بر روی انواع لابیا مینور دارد و تحقیقات نشان دهنده آن است که برخی از دختران، با لابیاهای نامتقارن و حتی بزرگ به دنیا می‌آیند.

 1. بلوغ

لابیاها در سنین بلوغ، بیش از هر زمان دیگری به رشد خود ادامه می‌دهند؛ این موضوع به آن سبب است که در دوران بلوغ، هورمون‌های زنانه (به خصوص استروژن) شروع به ترشح می‌نمایند و این موضوع آغازی است برای رشد لابیاها و تغییر شکل آن‌ها.

 1. عدم تعادل هورمون‌ها

از مورد توجه ترین پارامترهایی که سبب تغییر شکل لابیا مینور می شود، بدون شک از اختلالات هورمونی نام خواهیم برد که زنان در دوره‌های مختلف زندگی خود با آن مواجه می‌شوند.

به عنوان مثال لابیاها ممکن است در دوران بارداری (که تعادل هورمون‌ها بیش از پیش به هم می‌خورند) شروع به رشد نموده و دچار بیرون زدگی شوند. در برخی از مواقع، زمانی که ترشح هورمون‌ها به همان حالت متعادل قبل برگشت، اندازه لابیاها نیز دوباره نرمال و طبیعی می‌گردد. اما در برخی از زنان این گونه نیست و بزرگی و عدم تقارن لابیاها با آن‌ها خواهد ماند.

 1. ضربه به لابیا مینور

برخی از خانم‌هایی که به صورت حرفه‌ای به ورزش‌هایی مانند دوچرخه سواری یا سوارکاری مشغول هستند، ممکن است ناخواسته باعث ایجاد آسیب به لابیا مینور خود شوند.

زمانی که در هنگام ورزش به صورت مکرر به لابیاها ضربه وارد شود، ممکن است یک لایه محافظتی از جنس چربی در اطراف لابیا ماژور ایجاد شود که این موضوع خود به تنهایی باعث بزرگ شدن لابیای مینور نیز می‌گردد. این موضوع یکی از مکانیزم‌های کاملاً طبیعی جسم ماست که برای محافظت از واژن چنین کاری را انجام می‌دهد.

 1. بارداری

در دوران بارداری، تغییرات فراوانی در جسم خانم‌ها به وجود می‌آید که بسیاری از آن‌ها بر روی اندازه لابیها تاثیرات فراوانی برجای می‌گذارند. به عنوان مثال در این دوران ترشح هورمون‌ها از حالت تعادل طبیعی خارج می‌شود و یا جریان خون در ناحیه تناسلی بیش از پیش می‌گردد.

علاوه بر این در دوران بارداری، بیش از هر زمان دیگری شاهد فشار به بافت‌های اطراف واژن هستیم که تمامی این موارد، زمینه را برای بزرگی و عدم تقارن لابیاها به وجود می‌آورند. خوشبختانه در بسیاری از موارد، بزرگ شدن و عدم تقارن لابیاها در دوران بارداری، کاملاً موقتی است. بنابراین پس از مدت زمان کوتاهی از به دنیا آمدن نوزاد، دوباره لابیاها به همان شکل و فرم قبلی خود بازمی‌گردند.

 1. بالا رفتن سن

زمانی که یک زن پا به سن می‌گذارد، ممکن است قسمت‌های مختلف بدن او با افتادگی مواجه شوند و لابیاها نیز از این قاعده مستثنی نیستند. به خصوص آن‌ که دوران یائسگی آغاز به هم ریختن تعادل هورمون‌ها در بدن است و این موضوع تغییرات محسوسی در جسم خانم‌ها به وجود می آورد که یکی از آن‌ها افتادگی و بزرگ شدن لابیای مینور است.

 1. تحت فشار بودن

برخی از خانم‌ها در طول روز برای مدت زمان طولانی لباس‌های بسیار تنگ و چسبان می‌پوشند و باعث ایجاد فشار مضاعف برای لابیاهای خود می‌شوند. اگر این فرایند به همین شکل ادامه پیدا کند، ممکن است به مرور زمان لابیاها دچار تغییر شکل شده و بزرگ‌تر از اندازه طبیعی خود شوند.

 

متخصصان با چه روش هایی انواع لابیا مینور را کوچک می کنند؟

همان گونه که در قسمت قبل مطالعه کردید، عوامل بسیار زیادی وجود دارند که باعث بیرون زدگی لابیاها و بزرگ شدن آن‌ها می‌شوند. جای بسی خوشحالی است که این روزها علم پزشکی، با تمامی گستردگی و وسعت خویش، برای رفع این مشکل نیز راه‌های بی شماری در دسترس متخصصان قرار داده است. در ادامه مطلب همچنان با ما همراه باشید تا به شما بگوییم با چه شیوه‌هایی می‌توان لابیا مینور را کوچک کرد و بیرون زدگی آن را از بین برد:

 • لیزر مونالیزا تاچ

اگر بخواهیم به یکی از شیوه‌های رایج و بسیار آسان برای درمان بیرون زدگی لابیا مینور اشاره کنیم، بدون شک از لیزر مونالیزا تاچ نام خواهیم برد. این روش به سبب آن که عوارض بسیار کمی دارد، مورد توجه بسیاری از پزشکان و مراجعان قرار گرفته است. همان گونه که می‌دانید لیزر مونالیزا تاچ نیازی به بیهوشی و بخیه ندارد و هیچ نوع درد و خونریزی را نیز تجربه نخواهید کرد.

شما پس از انجام لیزر مونالیزا تاچ برای لابیای مینور خود، می‌توانید مانند قبل به کارهای روزانه خود مشغول باشید و نیازی به استراحت طولانی مدت وجود ندارد. البته این نکته را از یاد نبرید که استفاده از لیزر ممکن است برای تمامی افراد جواب ندهد و پزشکان به خانم‌هایی که از لابیاهای بزرگ و گوشتی برخوردار هستند، ممکن است روش‌های دیگری مانند عمل جراحی را پیشنهاد کنند.

 • پلاسما پلاکسر

در میان انواع روش‌های مدرن امروزی برای ایجاد هماهنگی و تقارن لابیا مینور، باید به پلاسما پلاکسر نیز اشاره کنیم. این روش برای خانم‌هایی خوب است که لابیای آن‌ها بیش از اندازه بزرگ شده و زیبایی خود را از دست داده‌اند. با پلاسما پلاکسر می‌توان بدون برش لابیاها و هیچ نوع درد و خونریزی، دوباره آن‌ها را کوچک و زیبا نمود.

شاید برای شما نیز جالب باشد بدانید که در بسیاری از کشورهای جهان از روش پلاسما پلاکسر به عنوان جراحی نرم و غیر تهاجمی نام برده و از آن برای درمان بسیاری از مشکلات ظاهری بیماران استفاده می‌شود. این روش برای خانم‌هایی که لابیای آن‌ها گوشتی و چندان ضخیم نیست، یکی از بهترین انتخاب‌های ممکن به شمار می‌رود.

 • عمل جراحی

بدون شک یکی از رایج‌ترین روش‌ها برای کوچکی و تقارن لابیای مینور، انجام عمل جراحی است که در اصطلاح پزشکی به آن لابیاپلاستی گفته می‌شود. در این روش، متخصصان با استفاده از تیغ جراحی، اقدام به بریدن قسمت‌های اضافه لابیا مینور نموده و به این صورت آن را کوچک و متقارن می‌کنند.

فراموش نکنید که عمل جراحی، برای کسانی که لابیاهای گوشتی و ضخیم دارند، یکی از بهترین روش‌های ممکن است. هر چند در این عمل، بیهوشی، بخیه، درد و خونریزی نیز وجود دارد که مراجعان باید برای آن آماده باشند.

 

دلایلی که موجب می شود خانم ها برای زیبایی لابیای مینور خود اقدام کنند

بدون شک هر زنی که برای علم زیبایی لابیا مینور اقدام می‌کند، دارای دلایل خاص خود می‌باشد که مدت‌ها در مورد آن فکر کرده است. عوامل بسیار زیادی وجود دارند که موجب می‌شوند یک زن برای عمل کوچک کردن و زیبایی لابیا مینور خود اقدام کند و ما در این قسمت، برخی از مهم‌ترین آن‌ها را برای شما عزیزان بیان می‌کنیم:

 • مشکلات جسمی

پزشکان عقیده دارند که بزرگی و عدم تقارن لابیای مینور، سبب می‌شود که بسیاری از آلودگی‌ها در ناحیه واژن تجمع نموده و میکروب‌ها در این محیط شروع به رشد نمایند. تجربه نیز نشان دهنده آن است که خانم‌ها با وجود لابیا مینور بزرگ، بیش از سایر افراد با بیماری‌های زنانه و به خصوص انواع عفونت‌ها مواجه می‌شوند. علاوه بر این، برخی از بیماران ممکن است به مشکلاتی مانند کیست لابیا مینور مبتلا شوند که تنها راه درمان آن، انجام عمل جراحی می‌باشد.

 • زیبایی و جذابیت

یکی دیگر از رایج‌ترین دلایلی که یک خانم را مجاب می‌کند برای عمل کوچکی و متقارن کردن لابیاهای خود اقدام کند، عوامل زیبایی می‌باشد. چرا که پارامترهایی مانند بارداری، زایمان، اضافه وزن، افزایش سن و… کوچکی و زیبایی لابیاها را از بین برده‌اند.

این موضوع سبب شده است که خانم‌ها در هنگام برقراری رابطه جنسی با همسر خود، احساس کنند که مانند قبل زیبا و جذاب نیستند. به همین سبب رو به عمل لابیاپلاستی یا لیزر درمانی می آورند تا دوباره کوچکی و زیبایی را به لابیاهای خود بازگردانند.

 • موارد احساسی

شاید برخی از خانم‌ها، با مشاهده لابیاهایی که بزرگ‌تر از حد نرمال شده‌ و تقارن خود را از دست داده‌اند، دچار حس بی ارزشی شده و اعتماد به نفس خود را از دست بدهند. چنین افرادی با تجربه این احساسات، نمی‌توانند مانند قبل یک رابطه جنسی با کیفیت و دلچسب را با شریک زندگی خود برقرار نمایند.

آن‌ها به مرور زمان رضایت خود را از رابطه‌ای که با همسر خود دارند از دست داده و این موضوع می‌تواند مشکلات متعددیی را برای آن‌ها به وجود آورد. در چنین شرایطی، می‌توان با کوچک کردن لابیا مینور، دوباره زیبایی و جذابیت را به آن بازگرداند و این احساسات ناخوشایند را در وجود خانم‌ها از بین برد.

 

درمان بیرون زدگی و عدم تقارن لابیا مینور این مزایا را به همراه دارد

بدون شک اگر شما برای کوچک کردن و زیبایی لابیا مینور خود به یک متخصص حاذق و با تجربه مراجعه کنید، می‌توانید از تمامی مزایا و مواهبی که این عمل به خود به همراه دارد برخوردار شوید. در ادامه مطلب در مورد مزایای عمل بیرون زدگی و کوچک کردن لابیا به نکات مفیدی اشاره می‌کنیم:

 • عدم تقارن میان لابیاها، می‌تواند ظاهری نازیبا برای اندام‌های تناسلی زنان به وجود آورند. بنابراین با انجام عمل زیبایی لابیا مینور، دوباره می‌توان میان لابیاها تقارن و هماهنگی بسیار خوبی به وجود آورد.
 • حالا دیگر همه ما به خوبی می‌دانیم که لابیاها، یکی از مهم‌ترین قسمت‌های تشکیل دهنده واژن به شمار می‌روند. بنابراین نمی‌توان تاثیر آن‌ها را در برقراری یک رابطه جنسی با کیفیت و استاندارد نادیده گرفت.
 • در هنگام انجام عمل‌هایی مانند لیزر درمانی یا لابیاپلاستی، نه تنها بیرون زدگی و بزرگ لابیاها درمان می‌شود، بلکه می‌توان آن‌ها را از جنبه‌های دیگری نیز زیبا نمود. به عنوان مثال، طی این عمل‌ها تیرگی و چین و چروک‌های لابیاها از بین رفته ومراجعان می‌توانند دوباره شاهد زیبایی و جوانی لابیاهای خود باشند.
 • در صورتی که شما برای انجام عمل زیبایی لابیاهای خود به یک متخصص حاذق و با تجربه مرجعه کنید، نه تنها زیبایی را به آن بازخواهید گرداند، بلکه شاهد افزایش میل جنسی خود نیز خواهید بود.
 • به طور کلی خانم‌ها با انجام عمل لابیاپلاستی، بیش از هر زمان دیگری اعتماد به نفس پیدا کرده و می‌توانند یک رابطه جنسی بسیار عالی با شریک زندگی خود برقرار کنند.
 • کوچک کردن لابیاها به روش لابیاپلاستی، برای مدت‌های طولانی ماندگاری دارد و دیگر نیازی نیست برای بزرگ شدن و عدم تقارن دوباره آن‌ها، ناراحت و نگران شوید.
 • عمل کوچک کردن لابیاها، علاوه بر آن که زیبایی و جذابیت زیادی با خود به ارمغان می‌آورد، بلکه بسیاری از عفونت‌هایی که در این قسمت وجود دارند را نیز درمان می‌کند.
 • با کوچک کردن لابیاهای خود، حال دیگر می‌توانید به راحتی هر لباسی که دوست دارید را پوشیده و از فعالیت های ورزشی مانند شنا و… لذت ببرید.

لابیای مینور و اقدامات قبل از کوچک کردن آن

اگر شما عزیزان قصد دارید برای عمل کوچک کردن و ایجاد هماهنگی میان لابیا مینور خود اقدام کنید، باید اقدامات بسیار مهمی را قبل از این عمل انجام دهید. تنها در این صورت است که می‌توانید یک عمل موفقیت آمیز کوچک کردن لابیا مینور را پشت سر بگذارید و به نتایج بسیار خوبی دست پیدا کنید. در ادامه مطلب می‌خواهیم برخی از این اقدامات را با شما در میان بگذاریم و خوشحال می‌شویم اگر همچنان با ما همراه باشید:

 • بدون شک متخصصان برای شما انجام آزمایشاتی را تجویز می‌کنند و شما باید تمامی این آزمایشات را انجام دهید تا وضعیت جسمانی و سلامتی شما برای پزشک کاملاً مشخص شود.
 • شب قبل از آن که قرار است برای کوچک کردن لابیا مینور خود مراجعه کنید، حتماً دوش گرفته و موهای زائدی که در ناحیه تناسلی شما وجود دارند را برطرف کنید.
 • در صورتی که بیماری خاصی دارید و یا از انواع داروها استفاده می‌کنید، بهتر است که این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید.
 • فراموش نکنید که تا چند ساعت قبل از انجام این عمل، نباید از داروهای رقیق کننده خون استفاده کنید.
 • تا چند ساعت قبل از عمل لابیاپلاستی، بهتر است از خوردن غذا و یا مصرف نوشیدنی‌های مختلف اجتناب کنید.

 

مراقبت هایی که بعد از عمل زیبایی لابیا مینور باید به آن توجه کنید

عمل زیبایی لابیا مینور نیز مانند سایر عمل‌های درمانی و زیبایی، ممکن است عوارضی با خود به همراه داشته باشد. برای آن که از این عوارض ناخوشایند در امان بمانید، باید پس از انجام این عمل، مراقبت‌های لازم را از جسم خود انجام دهید. هر چند متخصصان به شما در مورد مراقبت‌های پس از عمل زیبایی لابیا مینور خواهند گفت؛ اما ما نیز در این قسمت به برخی از مهم‌ترین پارامترهای آن اشاره خواهیم کرد:

 • پس از آن که لابیا مینور خود را جراحی کردید، باید همیشه این قسمت از جسم خود را تمیز و خشک نگه دارید تا هیچ نوع عفونتی برای شما به وجود نیاید.
 • در روزهای ابتدایی پس از عمل لابیا مینور، حتماً از لباس‌های گشاد استفاده کنید تا هوا بتواند به خوبی به جریان درآمده و از ایجاد عفونت و التهاب جلوگیری به عمل آورد.
 • تا زمانی که از بهبودی کامل خود مطمئن نشده اید، نباید اقدام به برقراری رابطه جنسی با شریک زندگی خود نمایید.
 • سعی کنید در روزهای ابتدایی که لابیا مینور خود را عمل کرده‌اید، از رفتن به استخر، سونا و جکوزی خودداری کنید.
 • در صورتی که پزشک متخصص هر نوع دارویی برای شما تجویز نموده است ( به خصوص داروهای آنتی بیوتیک) آن‌ها را سر ساعت و تا انتها میل کنید.
 • شما نباید پس از عمل لابیا مینور، فعالیت‌های سنگین انجام دهید که موجب آسیب به لابیاهای شما گردد.

 

عوارض عمل زیبایی لابیا مینور را بشناسید

هر چند عمل کوچک کردن و درمان بیرون زدگی لابیا مینور مزایای بسیاری با خود به همراه دارد، اما ممکن است برخی از خانم‌ها پس از انجام آن با عوارضی مواجه شوند.

البته فراموش نکنید که اگر شما به یک کلینیک درمانی معتبر و یک متخصص حاذق و با تجربه مراجعه کنید، بدون شک عمل زیبایی لابیا مینور با عوارض کمتری برای شما انجام می‌شود. در ادامه مطلب شما را با عوارض عمل کوچک کردن و زیبایی لابیای مینور آشنا می‌کنیم تا بتوانید با آگاهی کامل برای انجام این عمل تصمیم بگیرید:

 • درد: درد ناشی از عمل زیبایی لابیا مینور پس از گذشت چند هفته به پایان می‌رسد؛ اما برخی از بیماران ممکن است به صورت مداوم و به خصوص در هنگام برقراری رابطه جنسی، با درد شدیدی در این قسمت از جسم خود مواجه باشند.
 • برداشتن بافت زیاد: در صورتی که پزشک برای انجام عمل لابیای مینور مهارت کافی نداشته باشد، ممکن است بیش از اندازه بافت آن را برداشته و میان لبه‌های آن ناهماهنگی‌هایی به وجود آورد.
 • بی حسی: باز هم در اثر عدم دقت و توجه پزشک، ممکن است ناحیه لابیای شما پس از عمل، با بی حسی مواجه شود که این موضوع مشکلات فراوانی را در هنگام برقراری رابطه جنسی به وجود می‌آورد.
 • باقی ماندن جای زخم: همواره پیشنهاد می‌شود برای عمل لابیاپلاستی، به یک متخصص ماهر مراجعه کنید؛ در غیر این صورت ممکن است در اثر عدم مهارت پزشک، جای بخیه ها در این قسمت باقی بماند.
 • عفونت و خونریزی: برخی از بیماران پس از عمل لابیاپلاستی، ممکن است با عوارضی مانند عفونت، خونریزی، کبودی و… مواجه شوند که باید در اولین فرصت به یک متخصص مراجعه نموده و اقدامات درمانی را برای رفع این عوارض انجام دهند.

 

در این گونه مواقع باید برای درمان مشکلات لابیا مینور به پزشک مراجعه کنید

عمل لابیا مینور، همیشه هم برای زیبایی انجام نمی‌شود و گاهی اوقات اهداف درمانی آن مد نظر متخصصان قرار دارد. بنابراین اگر این علائم را در لابیا مینور خود مشاهده کردید، باید در اولین فرصت یک قرار ملاقات با متخصص زنان و زایمان خود ترتیب دهید:

 • در صورتی که لابیای مینور شما دچار عدم تقارن شده و یا بزرگ‌تر از حد معمول شده و این موضوع مسیر ادرار شما را منحرف نموده است.
 • اگر لابیا مینور شما با چین و چروک فراوانی روبروست و شما به این سبب نمی‌توانید واژن خود را به خوبی شسته و تمیز نمایید.
 • در صورتی که با عفونت‌های طولانی و ادامه دار مواجه می‌شود که بوی ناخوشایندی می دهند. این عفونت‌ها ممکن است به صورت مقطعی بهبود پیدا کنند، اما در طول سال بارها و بارها تکرار می‌شوند.
 • در صورتی که هنگام برقراری رابطه جنسی با شریک زندگی خود، با درد و ناراحتی فراوانی در قسمت واژن خود مواجه می‌شوید.
 • اگر متوجه شده اید که به کیست لابیا مینور مبتلا شده‌اید.
 • در شرایطی که لابیاهای شما بیش از اندازه با درد و تورم مواجه شده اند.

 

سخن پایانی

مقاله‌ای که مطالعه کردید بررسی جامع و کاملی بود در مورد لابیا مینور و انواع مشکلاتی که ممکن است برای آن به وجود آیند. ما با ارائه این مقاله، تلاش کردیم شما را با انواع عمل‌های زیبایی لابیا مینور آشنا کرده و به مزایا و عوارض آن‌ها بپردازیم. همچنین به شما یادآوری کردیم که قبل و بعد از این عمل، چگونه می‌توانید از خود مراقبت کنید.

در نهایت باید به این موضوع اشاره کنیم که لابیاها در طول زندگی، ممکن است شکل زیبای خود را از دست بدهند؛ اما شما نباید اجازه دهید این موضوع اعتماد به نفس شما را کاهش داده و این باور را در شما به وجود آورد که انسان بی ارزشی هستید! فراموش نکنید که شما در هر شکل و ظاهری، زیبا و دوست داشتنی هستید. پس خود را همان گونه که هستید بپذیرید و اگر این موضوع همچنان خاطر شما را آشفته کرده است، حتماً از یک متخصص زنان و زایمان با تجربه و ماهر کمک بگیرید.