تنگ کردن واژن

تنگ کردن واژن، از جمله روش های زیبایی و درمانی در بین بانوان

یکی از مسائلی که اکثر خانم‌ها در طول عمر خود با آن روبرو می‌شوند، افتادگی و گشاد شدن ناحیه واژن است. زنان با گذشت زمان و در اثر بارداری و زایمان‌های متعدد و البته با بیشتر شدن سن به مشکلات ذکر شده دچار می‌شوند.

در سال‌های قدیم اکثر خانم‌ها به علت‌های مختلفی از جمله فرهنگ، به منظور برطرف کردن این مشکل از شیوه‌های خانگی استفاده می‌کرده‌اند که در بیشتر مواقع نتایج مطلوبی به دست نمی‌آورند.

اما در سال اخیر با وجود پیشرفت‌های شگفت‌انگیز در حوزه پزشکی و تولید دستگاه‌های مدرن دیگر نیازی به استفاده از شیوه‌های خانگی نبوده و خانم‌ها برای تنگ کردن واژن خود به متخصص زنان مراجعه کرده و از این دستگاه‌ها و روش‌های نوین مانند لابیاپلاستی استفاده می‌کنند

تنگ کردن واژن

تنگ کردن واژن به چه معناست؟

 

تنگ کردن واژن از جمله روش‌های جراحی زیبایی در بین خانم‌ها است که البته جنبه درمانی نیز دارد. تنگ کردن واژن در میان پزشکان با نام علمی واژینوپلاستی شناخته شده است.

در این روش جراحی، متخصص جراح زنان با استفاده از دستگاه و روش‌های نوین عضلات واقع شده در ناحیه کف لگن را تنگ کرده و همچنین اندازه میان مقعد و واژن را نیز اصلاح و بازسازی می‌کند. عضلات واقع شده در درون ناحیه واژن به دلایل متعددی توان و نیروی خود را از دست می‌دهند و از این رو با از بین رفتن توان و کنترل، اندازه قطر درونی ناحیه واژه زیاد می‌شود.

شل شدن و افتادگی ناحیه واژن تاثیر قابل توجهی در کم شدن میل جنسی و حتی میزان ارگاسم دارد و علاوه بر این سبب از دست دادن کنترل و اختیار در ادرار می‌شود.

قبل از آنکه بخواهیم روش‌های تنگ کردن واژن و همچنین مزیت‌های آن را ذکر کنیم بهتر است بدانید که چه عواملی سبب شل شدن واژن می‌شود که در ادامه ذکر خواهیم کرد.

ممکن است اکثر خانم‌ها بر این باور باشند که شل شدن ناحیه واژن با تعداد نوبت‌های مقاربت ارتباط مستقیمی دارد و از این رو تصمیم بگیرند که از تعداد فعالیت‌های جنسی خود بکاهند تا این مسئله را برطرف نمایند. البته باید بدانید که چنین تصوری اساس علمی و درستی نداشته و کاملا اشتباه است.

شل شدن ناحیه واژن که در اصطلاح به آن گشاد شدن نیز گفته می‌شود، هنگامی رخ می‌دهد که بافت‌های داخلی ناحیه واژن به دلایل گوناگونی صدمه ببینند و وضعیت کشسانی آن از بین برود. مهمترین دلایل گشاد شدن واژن عبارت است از:

⦁ زایمان به روش طبیعی

⦁ اضافه وزن شدید و چاقی مفرط

⦁ درد در ناحیه کمر و سایر صدمه‌ها در کمر

⦁ صدمه‌های وارد شده به لگن

⦁ وارد شدن به دوره یائسگی

⦁ سرفه‌های دائمی و مزمن با شدت زیاد

⦁ بلند کردن وسایل بسیار سنگین

⦁ عطسه‌های حاد و دائمی

⦁ بالا رفتن سن

⦁ انجام تمرین‌های ورزشی بسیار سنگین و برداشتن وزنه‌های سنگین

⦁ یبوست شدید و دائمی

گشاد شدن واژن و عدم تنگ کردن آن مشکلات بسیاری به وجود می‌آورد که از رایج‌ترین این مشکلات می‌توان موارد زیر را نام برد:

1. کم شدن ارگاسم و لذت جنسی

شل و گشاد شدن ناحیه واژن سبب شده تا میزان برخوردهای اعضای جنسی زوجین با یکدیگر بسیار کاهش یابد و از این رو عصب هی جنسی نسبت به قبل بسیار کمتر تحریک شوند که در نتیجه سبب کمتر شدن ارگاسم و لذت جنسی در هر دو زوج می‌شود.

2. دچار شدن به انواع عفونت‌های واژن

زمانی که واژن بسیار گشاد و شل می‌شود، میکروب و قارچ‌ها آسان و سریع‌تر از قبل به دهانه واژن وارد می‌شوند و از این رو مقدار عفونت به ویژه پس از زایمان به روش طبیعی زیاد می‌شود.

انواع شیوه‌های تنگ کردن واژن

به صورت کلی شیوه‌هایی که برای تنگ کردن واژن مورد استفاده قرار می‌گیرد، به دو گروه جراحی و بدون جراحی تقسیم‌بندی می‌شود. در شیوه‌هایی بدون جراحی خانم قادر است با انجام برخی از فعالیت و تمرین‌های ورزشی و البته با بهتر کردن رژیم غذایی خود و جلوگیری از انجام برخی از حرکات‌ها تا حدودی به حفظ سلامت ناحیه واژن خود کمک کند و مانع از گشاد شدن و افتادگی آن شود.

تنگ کردن واژن که با اصطلاح جراحی تایتنینگ نیز شناخته شده با کمک روش‌ها و راهکارهای گوناگون پزشکی صورت می‌گیرد که برای بیماران نتایج بسیار ارزشمند و مثبتی دارد. انواع شیوه‌های تنگ کردن ناحیه واژن عبارت است از:

1. تنگ شدن ناحیه وازن با استفاده از نخ

از سال‌های بسیار قبل در حوزه پزشکی از نخ به منظور لیفت پوست و همچنین کاهش و رفع چین و چروک‌ها در نواحی مختلف پوست استفاده می‌شود.

این شیوه برای اولین بار به منظور درمان و برطرف کردن غبغب مورد استفاده قرار گرفت و به مرور زمان و به تدریج به سایر قسمت‌های پزشکی زیبایی نیز راه پیدا کرد. در سال‌های اخیر از این شیوه بدون خطر و بدون عوارض به منظور تنگ شدن واژن به صورت گسترده استفاده می‌شود.

در این شیوه عالی و بدون خطر با کمک نخ‌هایی که پس از ۱۰ تا ۱۲ روز از عمل به بدن جذب شده اند، دهانه ناحیه واژن به سمت بالا کشیده شده و از این رو واژن تنگ خواهد شد.

2. عمل جراحی پرینورافی و تنگ کردن واژن

به فاصله و ناحیه بین مقعد و واژن در اصطلاح پزشکی پرینه و یا به زبان عامیانه میان دوراه گفته می‌شوند. هنگامی که یک خانم به روش طبیعی زایمان می‌کند، بافت‌های واقع شده در این قسمت پاره و افتاده می‌شوند. استفاده از روش جراحی پرینورافی تاثیر بسیاری در ترمیم و اصلاح بافت‌های صدمه دیده دارد.

البته توجه داشته باشید که در صورت مراجعه به یک پزشک ناآگاه و بی‌تجربه برای انجام این عمل جراحی، پیامد و عوارض جدی به همراه دارد که از رایج‌ترین این عوارض می‌توان به خونریزی شدید، تورم و دچار شدن به انواع عفونت ها، عدم از بین رفتن جای زخم و… اشاره کرد. در صورتی که این جراحی توسط یک پزشک زنان بسیار با تجربه و مطمئن صورت گیرد، نتایج عالی برای بیمار به همراه دارد.

از اصلی‌ترین علت‌های گشاد و شل شدن ناحیه واژن، زایمان به روش طبیعی است. در قسمت قبل ذکر کردیم که پرینه به فاصله میان مقعد و واژن می گویند که هنگام زایمان به روش طبیعی ممکن است دچار صدمه جدی و پارگی شود و در وضعیت خوش شانسی تا حد بسیار زیادی دچار کشسانی می‌شود.

پرینورافی یک روش جراحی است که پس از زایمان به منظور بازسازی و ترمیم کردن بافت‌های صدمه دیده پرینه به واسطه متخصص زیبایی خانم‌ها صورت می‌گیرد.

از نکات بسیار مهمی که در رابطه با این روش جراحی باید بدانید است نکته می‌باشد که نتیجه پایانی بعد از گذشت چند ماه ظاهر می‌شود. استفاده از این شیوه همانند سایر شیوه‌ها خطرات و عوارض مخصوصی را دارد که از شایع‌ترین این عوارض می‌توان موارد زیر را نام برد:

⦁ عدم از بین رفتن جای زخم در قسمت واژن که در صورت انتخاب یک پزشک مطمئن و حاذق، از بروز این مشکل کاسته می‌شود.

⦁ ترشحات غیر عادی از ناحیه واژن

⦁ حس سرگیجه و همچنین تهوع

⦁ ایجاد خونریزی

⦁ به وجود آمدن تورم و البته عفونت شدید

3. تنگ کردن واژن با استفاده از لیزر

از جدیدترین شیوه‌هایی که به منظور تنگ کردن ناحیه واژن مورد استفاده قرار می‌گیرد، استفاده از دستگاه لیزر مونالیزا تاچ می‌باشد. به کارگیری این شیوه نه تنها سبب تنگ شدن واژن می‌شود، بلکه تاثیر بسیاری در برطرف کردن تیرگی واژن نیز دارد. از دیگر مزیت‌های روش لیزر به منظور تنگ کردن واژن عبارت است از:

⦁ همیشگی بودن نتیجه

⦁ دوره بهبودی کوتاه مدت

⦁ به صرفه بودن از نظر اقتصادی نسبت به روش‌های جراحی

⦁ جوان شدن ناحیه واژن و برطرف کردن مسئله تیرگی‌عدم ماندن و بستری شدن در بیمارستان پس از لیزر

⦁ تاثیر بسیار زیاد در کلاژن‌سازی

⦁ کمتر شدن نشانه‌های بی‌اختیاری وعدم کنترل ادرار

⦁ دستیابی به بهترین نتیجه در کمترین زمان پس از جراحی

مزیت‌های تنگ کردن واژن چیست؟

همانطور که می‌دانید انجام جراحی و روش‌های زیبایی در کنار برخی عوارض، مزیت‌های بیشماری دارد که تنگ کردن واژن نیز مزیت‌های بسیاری دارد. مهمترین مزایای تنگ کردن واژن عبارت است از:

⦁ بیشتر شدن اعتماد بنفس خانم‌هایی که به علت راضی نبوده از ظاهر خویش، از اعتماد بنفس آن‌ها کم شده است.

⦁ بهتر شدن فعالیت‌های جنسی و بیشتر شدن لذت از مقاربت و رابطه

⦁ دوره نقاهت بسیار کوتاه

⦁ نه تنها جنبه درمانی دارد، بلکه سبب جوان‌تر شدن پوست و زیبا‌تر شدن واژن نیز می‌شود.

⦁ از جمله روش‌های جراحی بدون خطر و حداقل تهاجمی به شمار می‌رود.
پیش از انجام این روش جراحی، باید نسبت به انجام برخی از کارها اقدام کنید که مهمترین این کارها عبارت‌اند از:

⦁ انجام آزمایش پاپ اسمیر و مطمئن شدن از سلامت خود

⦁ درمان و رفع تمامی عفونت‌های قارچی واژن اگر توسط پزشک زنان تشخیص داده شود.

⦁ انجام آزمایش حاملگی و مطمئن شدن از عدم حاملگی

⦁ مشورت با متخصص زنان و آگاه کردن او در صورت استفاده از داروهای خاص و یا آلرژی به برخی از داروها

عوارض تنگ کردن واژن چیست؟

همانطور که می‌دانید هر روش جراحی زیبایی، در کنار مزایا، معایب و عوارضی دارد که تنگ کردن واژن با استفاده از شیوه واژینوپلاستی شامل این قانون نیز می‌شود که بیمار پیش از انتخاب و انجام روش جراحی می‌بایست حتما عوارض و خطرات آن را مورد توجه قرار دهد.

واژینوپلاستی از جمله روش های عمل زیبایی به شمار می‌رود که در صورتی که به واسطه یک پزشک متخصص و ماهر واژینوپلاستی صورت نگیرد، عوارض مخصوص به خود را به وجود می‌آورد.

در صورتی که این عمل توسط یک پزشک حاذق و جراح مطمئن که تخصص کافی در این زمینه را دارد، انجام شود، امکان ایجاد عوارض ناشی از آن به حداقل می‌رسد. رایج‌ترین عوارض جراحی به روش واژینوپلاستی عبارت است از:

⦁ به وجود آمدن زخم در قسمت واژن

⦁ ایجاد عفونت در قسمت جراحی شده

⦁ تجربه درد شدید و دائمی در قسمت واژن

⦁ به وجود آمدن خونریزی به مقدار کم در واژن

⦁ ایجاد انواع تغییرات همیشگی در احساسات شخص

همچنین به غیر از موارد ذکر شده در قسمت بالا که در بعضی از خانم‌ها و به علت متخصص نبودن جراح ایجاد می‌شود، می‌بایست به عوارض پس از بیهوشی‌های موضعی و حتی عمومی نیز اشاره‌هایی داشت که در بعضی از بیماران به علت آلرژی به داروهای مخصوص بیهوشی، کاملا عادی می‌باشد.

در صورتی که عمل واژینوپلاستی به واسطه بهترین متخصص تنگ کردن واژن صورت گیرد، به هیچ عنوان خطری ایجاد نمی‌شود. علاوه بر این پزشکان موظف‌اند تا در نخستین نوبت مشاوره پیش از عمل، بیمار خود را از همه‌ی خطرات و عارضه‌های این روش جراحی مطلع کنند.

انواع شیوه‌های خانگی تنگ کردن واژن

اصلی‌ترین مورد در داشتن یک فعالیت جنسی لذت بخش و عالی، برخورداری از یک واژن کاملا سالم و بدون مشکل است. قوی کردن عضلات واقع شده در لگن و علاوه بر این تغذیه سالم و خوب قادر است تا حد قابل توجهی در بهداشت و زیبا بودن ناحیه واژن تاثیر بگذارد.

همانطور که در قسمت مقدمه ذکر کردیم، درمان مطمئنی برای تنگ کردن واژن با استفاده از شیوه‌های خانگی نداریم و فقط می‌توان با انجام برخی شیوه‌ها مانع از به وجود آمدن آن شد. در اصل بهتر است اینطور بیان کنیم که شیوه‌های جلوگیری از شل شدن واژن چیست که در ادامه به صورت کامل‌تر به این مبحث می‌پردازیم. بهترین شیوه‌های خانگی به منظور تنگ کردن ناحیه واژن عبارت است از:

1. رژیم غذایی سالم و مناسب
نخستین گام در بکارگیری شیوه‌های طبیعی به منظور تنگ کردن واژن، پیروی از یک برنامه غذایی اصولی، مناسب و سالم است. مصرف انواع میوه و سبزیجات تازه و مفید تاثیر بسیاری در حفظ بهداشت واژن دارد و مانع از به وجود آمدن انواع بیماری‌های عفونی که احتمال دارد بر بافت ناحیه واژن تاثیر داشته باشد، می‌شود.

رشد برخی از باکتری‌های مضر و قارچ‌ها ممکن است با گذشت زمان سبب تیره شدن واژن و حتی گشاد و شل شدن این ناحیه شود.
علاوه بر این‌عدم رعایت بهداشت شخصی و اهمیت ندادن به مواد غذایی که مصرف می‌کنید، سبب یبوست شده که در نهایت سبب وارد شدن فشار زیاد به عضلات واقع شدن در ناحیه لگن می‌شود و باعث شل شدن بافت ناحیه واژن و همچنین بافت لگن می‌گردد.

رژیم غذایی اصولی و مناسب و استفاده از غذاهایی که مقدار استروژن آن‌ها کافی و اندازه است، ممکن است از شل شدن واژن جلوگیری کند. میوه‌های مختلف از جمله انار، سبزیجات گوناگون اعم از شنبلیله و هویج و دانه‌های گیاهی از جمله کنجد و سویا را می‌توان از جمله خوراکی‌های بسیار عالی به منظور پیشگیری از شل شدن واژن دانست.

2. دارا بودن عادت‌های مناسب و درست در زندگی خود

از دیگر شیوه‌های خانگی برای تنگ کردن واژن و جلوگیری از ایجاد آن، داشتن برخی از عادت و رفتارهای مناسب و صحیح در زندگی است.

عضلات واقع شده در ناحیه کف لگن را می‌توان با مدیریت استرس و کمتر کردن فشارهای غیر مهم با خودداری از برداشتن وزن‌های سنگین و به وجود آوردن وضعیت چمباتمه در میان انجام تمرینات روده به ویژه اگر یبوست دارید، تقویت کنید و قوی‌تر نگه دارید. دارا بودن برخی از عادت‌های درست و رفتارهای صحیح در زندگی از شل و گشاد شدن ناحیه واژن جلوگیری می‌کند.

3. توجه به بهداشت و رعایت آن

از اصلی‌ترین بخش‌های بدن یک خانم، واژن و قسمت واژینال می‌باشد و از این رو باید نسبت به نظافت و بهداشت آن توجه لازم را داشت و در رعایت بهداشت آن کوتاهی نکرد تا قارچ و باکتری‌های مضر وارد آن نشود و در نتیجه صدمه‌ای به دیواره‌های ناحیه واژن وارد نشود.

پوشیدن انواع لباس زیر از جنس پنبه و نخ، تعویض روزانه لباس زیر، جلوگیری از خیس و مرطوب شدن ناحیه واژن، شستن و تمیز کردن ناحیه واژن با استفاده از مواد شوینده ساده و بدون عطر و… از جمله موارد بسیار مهم به منظور رعایت بهداشت شخصی می‌باشد.

4. انجام تمرین‌های ورزشی مناسب به منظور پرهیز از گشادی ناحیه واژن

از دیگر اقداماتی که می‌توانید برای تنگ کردن واژن خود انجام دهید یا حتی از شل شدگی ناحیه واژن در آینده جلوگیری کنید، انجام برخی از حرکات ورزشی است. انجام برخی از ورزش‌ها و راهکارهای خانگی ساده تاثیر بسیاری در تقویت عضلات واقع شده در ناحیه کف لگن دارد و مانع از شل شدن آن‌ها نیز می‌شود.

از بهترین ورزش‌ها برای تنگ کردن واژن و جلوگیری از شل شدن آن می‌توان به کگل، ورزش اسکوات و یوگا اشاره کرد. ورزش‌هایی که عضلات واقع شده در ناحیه کف لگن قوی می‌کنند، عبارت‌اند از:

⦁ انجام تمرینات کگل

ورزش کگل را می‌توان از بهترین تمرینات ورزشی برای تقویت کف لگن و تنگ کردن واژن دانست که بسیاری از مربی‌های ورزش انجام آن را به خانم‌ها توصیه می‌کنند.

در اصل یکی از تمرین‌های فشار دادن و سپس رها کردن عضلات واقع در کف لگن است. در این تمرین ورزشی، عضلات قسمت تناسلی و لگن را به طور کاملا اختیاری و ارادی برای مدت زمان ۱۰ الی ۱۵ ثانیه در وضعیت انقباض قرار داده و پس از این به وضعیت عادی و استراحت بر می‌گردانید.

بهتر است این تمرین را حداقل ۵ تا ۱۰ نوبت متوالی و چندین دفعه در طول روز انجام دهید. با انجام دادن این تمرین عضلات ناحیه کف لگن تقویت شده و در نهایت در سفت‌تر شدن ناحیه واژن تاثیر قابل توجهی دارند. ورزش کگل را بسیاری از پزشک‌ها و حتی متخصصین تایید کرده اند؛ چرا که با انجام دادن این ورزش از عضلات ناحیه رحم و حتی مثانه و لگن حمایت و پشتیبانی می‌شود.

⦁ تمرین ورزشی اسکات سومو

از دیگر حرکت‌های عالی ورزشی که بیشتر بر روی ناحیه ران و لگن کار می‌کند و تاثیر قابل توجهی بر این نواحی دارد، تمرین اسکوات سومو است. از اصلی‌ترین مزایای این تمرین می‌توان به سفت و قوی شدن عضلات ناحیه واژن و در نتیجه تنگ کردن واژن اشاره کرد.

در بیشتر مواقع مربی‌های ورزشی و همچنین مشاوران بهداشت به بیماران و مراجعه کنندگان خود توصیه می‌کنند که بعد از انجام دادن سایر تمرین‌های ورزشی، حرکت اسکوات را انجام بدهند؛ زیرا با این این تمرین همه‌ی عضلات واژن منقبض و جمع خواهند شد.

5. مصرف برخی از کرم، محلول و البته ژل‌های سفت کننده ناحیه واژن

امروزه تعداد بسیار زیادی از کرم و ژل‌ها برای تنگ کردن واژن و سفت کردن عضلات این ناحیه توسط کارخانه‌های آرایشی و بهداشتی در برندهای مختلف تولید شده است که قادر هستند در همان لحظه واژن را بسیار تنگ کنند و لذت رابطه جنسی را افزایش دهند. ژل مخصوص سفت کردن واژن کمک فراوانی به خانم‌ها می‌کند تا میزان شادابی و البته جوانی واژن خود را حفظ نمایند.

علاوه بر این برخی از این ژل و کرم‌ها خاصیت درمانی دارند و به مرور زمان و با مصرف دائمی قادر هستند تا پوست ناحیه واژن را اصلاح و بازسازی نمایند.

همچنین این ناحیه را به منظور ساخت سلول‌های جدید، افزایش انعطاف‌پذیری و بیشتر شدن حالت کشسانی تحریک می‌کنند. مصرف برخی از داروهای گیاهی از جمله گیاه ماریانا، عصاره میوه و درخت انار به منظور تنگ کردن واژن قادر است تا حد بسیار زیادی سبب منقبض شدن دهانه واژن گردد و آن را نسبت به قبل تنگ‌تر نماید.

البته باید بدانید که شیوه مصرف این داروهای گیاهی و میزان دوز مجاز حتما باید توسط متخصص طب سنتی یا طب نوین مشخص شود تا مانع از ایجاد انواع عارضه و مشکلات مختلف از جمله حساسیت شود.

زمان بهبودی بعد از تنگ کردن واژن چقدر است؟

زمان بهبودی شخص بیمار بعد از انجام جراحی مربوط به تنگ کردن واژن بسیار کم است و بهتر شدن بعد از انجام این جراحی سریع می‌باشد. بعد از انجام دادن جراحی برای تنگ شدن واژن، به توصیه متخصصان، بیمار باید برای چند ساعت در بیمارستان نگهداری شود تا بررسی‌های لازم و معاینات انجام شود و در صورتی که فرد مشکل خاصی نداشته باشد، ترخیص خواهد شد.

امکان دارد که بعد از انجام عمل جراحی، بیمار درد بسیار شدید را حس کند که با استفاده از برخی داروهای تسکین دهنده و مراقبت‌های ضروری پس از اتمام جراحی می‌توان این درد را کاهش داد و حتی آن را مدیریت کرد. امکان به وجود آمدن کبودی و تورم در این قسمت نیز بسیار زیاد می‌باشد که البته دائمی نبوده و پس از گذشت ۱۴ روز تمام می‌شود.

پس از انجام این جراحی می‌بایست به مدت ۶ هفته از داشتن رابطه جنسی و استفاده از تامپون پرهیز کنید. بعد از گذشت یک هفته به راحتی قادر هستید تا کارهای روزمره خود را انجام دهید. البته توجه کنید که به هیچ عنوان نباید کارهای سنگین را انجام دهید. در صورتی که بیمار قصد داشته باشد این جراحی را به همراه جراحی لابیاپلاستی انجام دهد، دوره بهبودی بعد از عمل بیشتر خواهد بود.

بعد از انجام این عمل، متخصصان جراحی زیبایی به منظور مطمئن شدن از روند نقاهت، پیشنهاد می‌کنند که بیمار برخی از آزمایش‌ها را برای معاینه انجام دهد. بیشتر به منظور تقویت انواع عضلات جدید و پرهیز از به وجود آمدن سایر مشکلات، انجام تمرین‌های کگل را پیشنهاد می‌دهند. استفاده از عمل برای تنگ کردن واژن بدون استفاده از شیوه‌های جراحی از نظر اقتصادی بسیار به صرفه‌تر است و همچنین مدت نقاهت آن نیز کمتر و راحت‌تر می‌باشد.

تنگ کردن واژن برای همه‌ی زنان مناسب است یا خیر؟

در سال‌های قبل، تنگ کردن واژن از جمله شیوه‌های درمانی به شمار می‌رفت، اما با گذشت زمان بیشتر کسانی که به منظور انجام این جراحی به پزشک مراجعه می‌کردند، هدفشان زیبایی بود. احتمال دارد بسیاری از خانم‌هایی که این عمل را انجام داده اند، هیچ یک از مشکلات و عارضه‌های افتادگی شل یا گشاد شدن ناحیه واژن را تجربه نکرده باشند.

از این رو می‌توان اینطور نتیجه گیری کرد که تصمیم گیری برای انجام این عمل با هیچ محدودیتی روبرو نخواهد بود، به غیر از اینکه با یکی از مشکلات و مانع‌های زیر همراه باشد:

این عمل برای زنان باردار یا زنانی که قصد باردار شدن دارند، به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود؛ چرا که بعد از زایمان، احتمال دارد که خانم درد شدید و زیادی را تجربه کند و حتی نتیجه این عمل به صورت کامل از بین برود.

⦁ خانم‌هایی که به بیماری‌های مختلف از جمله نقص سیستم ایمنی دچار هستند، نباید این عمل را انجام دهند.

⦁ نمی‌توان این عمل را برای دختر خانم‌های باکره انجام داد؛ چرا که این عمل در قسمت‌های درونی ناحیه واژن صورت می‌گیرد.
⦁ در صورتی که خانم به بیماری‌های عفونی ناحیه واژن مانند بیماری قارچی و حتی باکتری دچار باشد، نمی‌تواند این عمل را انجام دهد.

سخن پایانی

امروزه عمل جراحی واژن برای هدف‌های متعددی انجام می‌شود که یکی از آن‌ها تنگ کردن واژن است. بسیاری از افراد بر این باور هستند که تنگ کردن این ناحیه تنها جنبه زیبایی دارد؛ در صورتی که اینطور نیست و علاوه بر جنبه زیبایی، جنبه درمانی نیز به همراه دارد. زمانی که واژن دچار شل شدگی و افتادگی شده باشد، میکروب‌ها به راحتی به دهانه ناحیه واژن وارد شده و انواع بیماری‌های عفونی دستگاه تناسلی را به وجود می‌آورند.

عمل جراحی لابیا و تنگ کردن واژن باید توسط یک متخصص بسیار با تجربه و حاذق که مورد قبول بسیاری از افراد است، انجام شود تا عوارض و خطرات ناشی از این شیوه جراحی به حداقل برسد.

ما در این مطلب سعی کردیم شما را با روش‌های پزشکی و خانگی تنگ کردن واژن، علت گشاد شدن واژن، مزایا و عوارض تنگ کردن واژن و… آشنا کنیم. امیداوریم با مطالعه دقیق و کامل این مطلب اطلاعات مفیدی را به دست آورید و اگر از این مشکل رنج می‌برید به یک پزشک مطمئن برای مشاوره و انجام عمل جراحی واژن و تنگ کردن آن مراجعه نمایید.