شکل طبیعی لابیا

شکل طبیعی لابیا؛ تغییر فرم در پی بارداری، زایمان طبیعی و مشکلات ژنتیکی

تمامی انسان‌ها از نظر خصوصیات بدنی با یکدیگر متفاوت هستند و بارزترین تفاوت‌های مردان و زنان در اندام تناسلی آن‌ها است. در سیستم تناسلی بیرونی خانم‌ها که نام‌های متفاوتی از جمله فرج یا لابیا دارد، تفاوت‌های چشمگیری دیده می‌شود. شکل طبیعی لابیا در طول عمر خانم‌ها ثابت نبوده و بر اثر عوامل متفاوتی از جمله، زایمان، بارداری، مشکلات ژنتیکی و… تغییر می‌کند.

شکل طبیعی لابیا بحث اصلی ما در این مطلب است که قصد داریم در رابطه با شکل طبیعی آن، شکل لابیا بعد از عمل، شکل عمل زیبایی واژن یا لابیاپلاستی مطالبی را برای شما عزیزان بیان کنیم پس تا انتها ما را همراهی کنید.

شکل طبیعی لابیا

شناخت شکل طبیعی لابیا

به صورت کلی می‌توان گفت که لابیا به دو گروه چین‌های پوستی یا لبه تقسیم‌بندی می‌شود. چین‌های خارجی بزرگ ناحیه لابیا، ماژور نام دارند. همچنین چین‌های درونی که اندازه کوچک‌تری دارند، به عنوان لابیا مینور شناخته می‌شوند. در اکثر خانم‌ها اندازه لابیاها برابر و یکسان نیست.

این مورد که یک سمت لابیا نسبت به سمت دیگر بزرگتر و حتی کمی بلندتر و ضخامت بیشتر داشته باشد، امری عادی است. بد نیست بدانید که تعداد بی‌شماری از لابیا در اندازه و صورت‌های مختلف وجود دارد. بسیاری از خانم‌ها به علت آنکه اندازه و شکل طبیعی لابیای آن‌ها نسبت به سایر زنان متفاوت است، به هیچ عنوان با مشکل روبرو نمی‌شوند.

شاید باورتان نشود اما هستند خانم‌هایی که نمی‌دانند لابیا چیست و حتی برای یکبار این نام را نشنیده‌اند. از این رو لازم است در ابتدا با لابیا آشنا شوید. به صورت کلی می‌توان گفت که لابیا به لبه‌هایی گفته می‌شود که در بخش خارجی سیستم تناسلی یا همان واژن قرار دارد. در واقع این لابیاها از کلیتوریس و همچنین واژن و ناحیه مجرای ادرار مراقبت کرده و در زمان رابطه جنسی دچار چین و چروک‌هایی می‌شوند.

در هر بخش از دستگاه تناسلی دو جفت لابیا قرار دارد. لبه‌هایی که در بخش خارجی ناحیه واژن واقع شده‌اند، لابیا ماژور نامیده می‌شوند و همچنین چین‌های پوستی درونی که به ناحیه واژن می‌رسند، به نام لابیا مینور معروف هستند. شکل طبیعی لابیا در تمامی خانم‌ها یکسان نبوده و تفاوت‌هایی با یکدیگر دارد.

همچنین ممکن است اندازه و شکل طبیعی یک لب با لب دیگر متفاوت باشد. در بعضی از خانم‌ها، احتمال دارد که حالتی با نام هایپرتروفی لابیا مینور ایجاد شود که در این وضعیت شکل طبیعی لابیا مینور از حالت طبیعی خود بزرگتر شده و همچنین بیشتر از قسمت‌ لابیای بزرگ خارج می‌شود.

البته لازم نیست که در رابطه با شکل طبیعی لابیا و اندازه آن نگران باشید؛ چرا که وجود برخی از تفاوت‌ها در شکل طبیعی لابیا‌ها امری عادی است.

اما در صورتی که قصد دارید تا اندازه و حتی شکل لابیاهای خود را تغییر دهید، می‌توانید از جراحی و روش لابیاپلاستی استفاده نمایید. به چین و چروک‌های بسیار کوچکی که دارای پوست نازک هستند، لابیا مینور گفته می‌شود که از هر سمت درون واژن قرار گرفته‌اند.

طول لابیا مینورها تقریبا ۰.۴ الی ۶.۴ سانتی متر و عرض آن‌ها به صورت متوسط تقریبا ۲ سانتی متر است که البته محدوده اصلی و شکل طبیعی لابیا نسبت به این اندازه خیلی بزرگتر است و احتمال دارد که طول نمونه‌های عادی آن از ۱.۲ الی ۱۰ سانتی متر و همچنین عرض آن‌ها از ۰.۷ الی ۵ سانتی متر باشد.

علاوه بر این امکان دارد که لابیاهای خانم‌ها‌ از شکل و اندازه‌های متفاوتی برخوردار باشند. این مسئله بیانگر آن است که وجود برخی از تغییرات در اندازه‌های لابیاها در میان خانم‌ها امری کاملا عادی و طبیعی محسوب می‌شود و اصلا نباید این موضوع را غیر طبیعی دانست.

شکل طبیعی لابیا و اندازه کلیتوریس

به صورت دقیق نمی‌توان بیان کرد که شکل ظاهری لابیا و کلیتوریس چگونه است. البته استانداردهایی در اینجا مطرح شده است که اندازه متوسط و شکل طبیعی لابیا و همچنین کلیتوریس را تعیین می‌نمایند.

لابیا مینور که به لب‌های کوچک ناحیه واژن گفته می‌شود، چروک‌های بسیار کمی از پوست ظریف بوده که در دو سمت کناری واژن واقع شده اند. البته درباره‌ی این موضوع که اندازه‌ی شکل طبیعی لابیا می‌بایست چقدر باشد، باید بدانید که اندازه آن تحت تاثیر موارد بسیار زیادی قرار دارد.

به صورت حدودی می‌توان گفت که طول اینها تقریبا ۰.۴ الی ۶.۴ سانتی متر و عرض آن‌ها نیز به صورت متوسط ۲ سانتی متر است. لازم است به این نکته توجه لازم را داشته باشد که از نظر علمی و پزشکی، اندازه طبیعی و دقیقی برای یک لابیای مینور عادی، مشخص نشده است.

در اصل اندازه‌های این لبه‌های پوستی، در خانم‌های مختلف یکسان نبوده و تفاوت‌های قابل توجهی دارد. همچنین رنگ و شکل طبیعی لابیا مینور در خانم‌ها به عوامل مختلفی از جمله سن و سال، مباحث ژنتیکی، حاملگی و البته هورمونی نیز بستگی دارد.

نکته بسیار جالب این است که دو لابیای یک خانم در اکثر مواقع نسبت به یکدیگر طول‌های مختلفی دارند. این مسئله به معنای آن است که تغییرات چشمگیری در اندازه و شکل طبیعی لابیا در لابیای یک سمت در مقایسه با سمت دیگر و البته میان خانم‌های مختلف، امری عادی می‌باشد و اصلا نباید این موضوع غیر طبیعی در نظر گرفته شود.

همچنین کلیتوریس تقریبا میان ۰.۲ الی ۳.۵ سانتی متر طول و یک سانت عرض دارد. برعکس آنچه اکثر افراد فکر می‌کنند، بزرگ بودن کلیتوریس باعث می شود تا لذت بیشتری را در زمان رابطه جنسی تجربه کنید.

اینطور برداشت می‌شود که کمتر شدن اندازه این قسمت از بدن برای زیاد شدن لذت جنسی، یا در اصل به دلایل مختلفی، تنها یک مسئله زیبایی شناختی می‌باشد و نتیجه‌ای برعکس در رابطه با ارگاسم به همراه دارد. لازم است این نکته را نیز بدانید که انگیزه و هدف مهم اکثر خانم‌هایی که قصد دارند جراحی لابیاپلاستی را انجام دهند، رسیدن به زیبایی است.

هایپرتروفی لابیا چیست؟

 

زمانی که لابیا بیش از اندازه بزرگ باشد، به اصطلاح پزشکی به آن هایپرتروفی گفته می‌شود. کاملا مشخص است آنچه را که اکثر پزشکان و حتی بیماران، هایپرتروفی لابیا نامیده اند، خیلی ساده یک مدل عادی است. دقیقا همانگونه که به واسطه تعداد کمی از مطالعات انجام شده در رابطه با اندازه‌های سیستم تناسلی زنان پشتیبانی می‌گردد. باز هم داشتن لابیا‌هایی که یک اندازه نیستند، خیلی ساده از جمله موارد طبیعی به شمار می‌رود.

البته در نمونه‌هایی که برای خانم‌ها مشکلات متعددی از جمله خطر دچار شدن به عفونت واژن، بوی ناخوشایند ناحیه واژن، به وجود آمدن درد به علت برخورد لابیا با لباس، کم شدن اعتماد به نفس و… را به همراه داشته باشد، دیگر طبیعی نبوده و ممکن است یک عامل آزار دهنده برای خانم‌ها باشد و از این رو می‌توان از روش لابیاپلاستی استفاده کرد که کمک بسیاری به خانم‌ها می‌کند.

در لابیاها رنگدانه‌هایی وجود دارد که به صورت تقریبی به رنگدانه‌هایی که در لب‌های صورت هستند، شباهت‌هایی دارند و اصلا نباید این رنگدانه‌ها را بد دانست.

با توجه به مطالب ذکر شده می‌توان نتیجه گرفت که ترغیب خانم‌ها به اینکه هر قسمت از بدن خود را غیر عادی بدانند؛ امری خطرناک است. البته در صورتی که سبب بیماری و یا از بین رفتن اعتماد به نفس شود، امری خطرناک نبوده و بلکه باید به آن توجه بیشتری شود. در واقع هایپرتروفی لابیا می‌بایست با در نظر گرفتن طول و شکل طبیعی لابیا در هر خانم‌ها تعریف و بررسی شود. انواع هایپرتروفی ناحیه لابیای واژن عبارت است از:

 • هایپرتروفی لابیا مدل اول کمتر از دو سانت است.
 • هایپرتروفی لابیا مدل دوم که اندازه آن ۲۴ سانتی متر است.
 • هایپرتروفی لابیا مدل سوم که ۴۶ سانت است.
 • هایپرتروفی مدل چهارم که بیشتر از ۶ سانت است.

بعضی از پزشکان هایپرتروفی لابیا را با نام هر چیزی بیشتر از ۴ الی ۵ سانت تعریف کرده‌اند و اگر بخواهند از ویرایش آن پشتیبانی می‌نمایند، البته اقرار می‌کنند که در بیشتر مواقع منبع مادرزادی دارند که در واقع به معنای آن است که مسئله‌ای عادی بوده و ممکن است احتیاجی به جراحی لابیاپلاستی به منظور درست کردن آن نباشد.

بزرگ بودن بیش از اندازه لابیای اکتسابی، امکان دارد که علت‌های متفاوتی داشته باشد که خیلی نادر می‌باشند. مهمترین این علت‌ها به شرح زیر است:

 • ابتلا به بیماری درماتیت حاد و مزمن
 • مصرف انواع محصولاتی که از استروژن تولید شده اند، زیرا مصرف فراوردههای این مواد سبب رشد زیاد لابیا میگردد.
 • قرار گرفتن در برابر آندروژنهای اگزوژن در زمان نوزادی
 • ابتلا به بیماری انفیلتراسیون ناحیه مغز استخوان
 • کشیده شدن ناحیه لابیا در زمان حاملگی و حتی زایمان
 • انجام برخی از فعالیتهای کششی با ابزارهای دستی و حتی استفاده از وزنه مثل بعضی از قبیلههای بومی برای رعایت ارزشهای زیبایی فرهنگی خویش

در اکثر خانم ها، شکل طبیعی لابیا در دوران باروری از حالت عادی خود بزرگتر می‌شود و در اکثر این خانم‌ها ممکن است که لابیاها رنگدانه‌های مخصوص به خود را کسب کنند. همچنین کلیتوریس در خانم‌هایی که در دوران باروری هستند، بزرگتر می‌باشد.

البته شکل طبیعی لابیا و اندازه آن به موارد مختلفی از جمله سن، قد و حتی وزن، مصرف برخی از داروهای جلوگیری از بارداری ربطی نداشته و بستگی به این موارد ذکر شده ندارد. شکل طبیعی لابیا در دوران پیش از یائسگی و حتی بعد از وارد شدن به دوره یائسگی کم کم کوچک می‌شود.

آیا هایپرتروفی لابیا مینور عادی است یا خیر؟

همانطور که در قسمت‌های قبل بیان کردیم، معیاری جهت اندازه و شکل طبیعی لابیا وجود ندارد. البته بزرگ بودن لب‌های ناحیه واژن هنگامی طبیعی و عادی نمی‌باشد که به علت بزرگ بودن بیش از اندازه لابیاها، در زمان پوشیدن لباس‌های چسبان و حتی پیاده روی یا دوچرخه سواری با درد و سوزش در ناحیه واژن روبرو شوید. در صورتی که بزرگ بودن لبه‌های ناحیه واژن سبب به وجود آمدن مشکلات متعدد از جمله موارد زیر شود، باید بدانید که لابیاهای شما نسبت به حالت عادی بسیار زیاد بزرگ هستند. مهمترین این مشکلات عبارت‌اند از:

 • منحرف شدن مسیر خروج ادرار
 • عدم تمیز شدن واژن پس از اتمام دستشویی به علت وجود انواع چینهای زیاد در ناحیه لابیا
 • دچار شدن به انواع عفونتها به صورت مکرر
 • بوی ناخوشایند واژن
 • عدم متقارن بودن لبههای ناحیه واژن و ایجاد تغییراتی در شکل آنها
 • حس درد و سوزش حین فعالیت جنسی
 • متورم شدن ناحیه لابیاهای مینور

علاوه بر این هنگامی که در حالت ایستاده قرار می‌گیرید، در صورتی که لبه‌های درونی ناحیه واژن به شکل آویزان و حالت خارج شده باشند، بیانگر این است که لب‌های سیستم تناسلی شما بیش از اندازه بزرگ شده است.

در صورتی که شما شکل طبیعی لابیای خود را از دست بدهید و لابیاها بسیار زیاد بزرگ شوند، سبب شده تا درد و حتی سوزش ناحیه واژن را تجربه کنید و همچنین به انواع عفونت‌های واژن به صورت متوالی و مکرر دچار شوید. در صورتی که قصد کوچک کردن اندازه لابیای خود را دارید، می‌توانید از روش لابیاپلاستی استفاده نمایید و برای انجام این جراحی حتما به یک متخصص با تجربه و مطمئن مراجعه کنید.

دلیل به وجود آمدن تغییر در شکل طبیعی لابیا و لبه‌های ناحیه واژن

بزرگ شدن اندام‌های تناسلی خانم‌ها علت‌های متفاوتی دارد. برخی از دختران به شکل ژنتیکی در مقایسه با سایر دختران با لابیاهای بزرگتر به دنیا می‌آیند. همچنین بعضی دیگر در دوران زندگی خود به علت موارد متفاوتی، با رشد زیاد لابیاهای خود روبرو می‌شوند. دلیل بزرگ شدن بیش از اندازه شکل طبیعی لابیا به شرح زیر است:

 • وارد شدن دخترهای نوجوان به سن بلوغ

از اصلی‌ترین دلایل بزرگ شدن لبهای کوچک ناحیه واژن، وارد شدن به سن بلوغ است. در صورتی که در سن بلوغ به سر می‌برید، به دلیل آنکه هورمون‌های شما به صورت کاملا طبیعی با تغییراتی روبرو می‌شود، سبب شده تا رشد بیشتری را در سیستم تناسلی و اعضای جنسی خود مشاهده کنید و شکل بدنتان زنانه‌تر شود.

البته در برخی از دختران احتمال دارد که وجود هورمون‌های بلوغ سبب رشد زیاد لابیاها و خارج شدن از شکل طبیعی لابیا گردد.

 • ایجاد مشکل در برخی از هورمونهای زنانه

در بدن تمامی خانم‌ها به صورت طبیعی، تعدادی هورمون‌های مردانه قرار دارد. زمانی که در تعادل هورمون‌های زنانه و حتی هورمون‌های مردانه تغییرات و مشکلاتی به وجود آید، سیستم تناسلی خانم‌ها بزرگ می‌شود که از جمله دلایل شایع محسوب می‌شود. دلیل اصلی ورم ناحیه لابیا و رشد زیاد آن در این دسته از افراد زیاد شدن میزان هورمون‌های مردانه در بدنشان می‌باشد.

این دسته از مشکلات هورمونی به دلایل مختلفی به وجود می‌آید که از رایج‌ترین آن‌ها می‌توان به مصرف بعضی از داروهای خاص، وارد شدن به دوره یائسگی یا حتی دچار شدن به یائسگی زودرس، کم شدن سطح هورمون‌های زنانه از جمله هورمون استروژن اشاره کرد.

علاوه بر این زمانی که میزان برابری میان هورمون‌های رها شدن از تخمدان‌ها و حتی غده‌های فوق کلیوی خانم‌ها به هم می‌ریزد، ممکن است که یکی از دلایل بزرگ شدن لبه‌های ناحیه واژن پس از دوره بلوغ باشد.

 • حاملگی و انواع زایمانهای طبیعی

در صورتی که شما چندین بار باردار شده‌اید و تمامی زایمان‌هایتان به روش طبیعی صورت گرفته، ممکن است که فشار ناشی از این زایمان‌های طبیعی، دلیل تغییر کردن لبه‌های ناحیه واژن و حتی ایجاد تغییر در شکل طبیعی لابیا باشد.

همچنین به گفته برخی از متخصصان زنان، فشار ناشی از وزن جنین در دوران حاملگی نیز می‌تواند سبب ایجاد تغییراتی در شکل طبیعی لابیا در دوران بزرگسالی و میانسالی شود. از این رو می‌توان گفت خانم‌هایی که حتی به روش سزارین زایمان می‌کنند، ممکن است که در سال‌های آینده، به بزرگی لابیا دچار شوند.

 • تغییر کردن وزن به صورت ناگهانی و با شدت زیاد

ایجاد ورم در لابیا مینور ممکن است به دلیل تغییر کردن وزن شما نیز رخ دهد. بد نیست بدانید که چاقی و لاغری‌های بسیار زیاد می‌تواند به دلیل رژیم‌های کاهش وزن یا حتی افزایش وزن، استفاده از داروهای مختلف یا دچار شدن به برخی از بیماری به وجود آید. این تغییرات سبب شده تا ناحیه واژن بسیار شل و به حالت آویزان در بیاید و در نهایت شکل طبیعی لابیا با تغییرات قابل توجهی روبرو شود.

 • کاهش میزان ذخیره چربی

زیاد شدن سن، استفاده از انواع رژیم‌های کاهش وزن، استفاده از داروهای مختلف و درگیر شدن با بیماری‌های که ذخیره چربی بدن را کم می‌کنند، نیز تاثیر زیادی در شکل طبیعی لابیا دارند و ممکن است شکل طبیعی لابیا را تا حدودی تغییر دهند. هنگامی که چربی‌های بدن از بین می‌رود، سبب شده تا لابیا شکل آویزان مانند به خود بگیرد و بزرگتر از حالت عادی دیده شود. به این خانم‌ها پیشنهاد می‌شود تا به ناحیه واژن خود چربی تزریق کنند.

دلیل هم اندازه نبودن لبه‌های ناحیه واژن و شکل طبیعی لابیا

هم اندازه نبودن لبه‌های ناحیه واژن از دیگر مشکلات رایج در بین خانم‌ها به شمار می‌رود که یک طرف لبه واژن نسبت به طرف دیگر بزرگتر است. در صورتی که اندازه بین دو لابیا بسیار کم باشد، نمی‌توان گفت که شکل طبیعی لابیای شما نامتقارن است.

وجود این اختلافات در رشد لابیاها، سبب شده تا اندازه لابیاها یکسان نباشد و شکل طبیعی لابیا و شکل ناحیه واژن دختران و حتی زنان از بین برود و با تغییراتی روبرو شود.

هم اندازه نبودن لابیا مینور دلایل بسیاری دارد که رشد زیاد یک سمت لابیا در مقایسه با لابیای طرف مقابل به دلیل موارد زیر به وجود می‌آید:

 • به وجود آمدن اختلال و مشکل هورمونی در دوران بزرگسالی
 • حاملگی و زایمانهای متعدد
 • برخی از هورمونهای دوران بلوغ

از جمله سوالاتی که برای اکثر خانم‌ها پیش می‌آید، این سوال است که چه طور می‌توان شکل طبیعی لابیا را برگرداند و لابیا را کوچک کرد؟ بسیاری از جراحان زیبایی مخصوص زنان به منظور درمان و رفع ورم لابیاها و برگرداندن شکل طبیعی لابیا، یک شیوه جراحی مخصوص با نام لابیاپلاستی دارند.

در این شیوه به منظور کوچک کردن لب‌های سیستم تناسلی، بخش‌های اضافی دو سمت لابیا برداشته شده و در نهایت لابیا کوچک می‌شود.

همچنین بد نیست بدانید که کوچک کردن دو سمت ناحیه لابیا مینور با دو شیوه مختلف اعم از برش با کمک تیغ جراحی و برش با استفاده از لیزر مونالیزا صورت می‌گیرد. به منظور درمان و رفع بزرگ بودن اندازه لابیا به راحتی می‌توانید از شیوه لابیاپلاستی با استفاده از لیزر مونالیزا در مطب پزشک که بسیار آسان و بدون هیچ درد است، استفاده کنید.

البته در صورتی که جراحی با تیغ نیاز بود، می‌بایست حتما این جراحی در اتاق عمل و تحت بیهوشی صورت گیرد.

متخصصان زنان و زایمان بیان کرده‌اند که انتخاب یکی از روش‌های جراحی لابیاپلاستی تنها وظیفه پزشک مورد نظر است که با در نظر گرفتن نتایج آزمایش‌ها و معاینات انجام شده و با توجه به بزرگ بودن اندازه لابیا، روش مناسب به منظور انجام جراحی مشخص می‌گردد.

مزیت‌های لابیاپلاستی و برگردان شکل طبیعی لابیا چیست؟

همانطور که در قسمت‌های قبل بیان کردیم، شکل لابیا از نظر زیبایی و دیگر موارد برای بسیاری از خانم‌ها اهمیت دارد. از این رو بسیاری از خانم‌هایی که شکل طبیعی لابیا را از دست داده اند، از روش‌های جراحی مختلفی مانند لابیاپلاستی استفاده می‌کنند.

شکل لابیا بعد از عمل تفاوت بسیار با قبل دارد؛ البته این در صورتی است که از شیوه مناسب و عالی برای جراحی استفاده شده باشد و علاوه بر این متخصص مربوطه بسیار با تجربه و متبحر باشد.

لابیاپلاستی یکی از روش‌های زیبایی واژن می‌باشد که امروزه طرفداران بسیاری را مجذوب خود کرده است. لابیاپلاستی را می‌توان از جراحی‌های شایع در رابطه با قسمت واژن دانست. از این روش جراحی به منظور جوانسازی و زیباتر کردن ناحیه واژن استفاده می‌شود و در واقع به معنای درست کردن شکل و برداشتن قسمتی از لب‌های داخلی ناحیه واژن و یا لب‌های خارجی ناحیه واژن است.

البته لابیاپلاستی به صورت کلی بر روی قسمت لابیا مینور یا همان لب‌های خارجی واژن که نزدیک‌ترین چروک‌ها به ناحیه کلیتوریس می‌باشد، صورت می‌گیرد. هدف از این کار به وجود آمدن ظاهر زیبا و شکیل‌تر بر روی ناحیه واژن است.

جراحی لابیاپلاستی جدا از اینکه بدون بیهوشی یا بی‌حس کردن بین عمل صورت می‌گیرد، نوعی عمل فوری و سرپایی است که تنها یک تا دو ساعت زمان می‌برد و از این رو قادر است تا زندگی شما را از ابعاد مختلف تقویت نماید و بعضی از مشکلات و نگرانی‌های شما را در این رابطه کم کند. از مزیت‌های رایج لابیاپلاستی می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • افزایش حس زیبایی

با وجود اینکه مبحثی با نام لابیای استاندارد ذکر نشده اما برخی از زنان بر این باور هستند که شکل طبیعی لابیا یا بهتر است بگوییم لبه‌های واژن آن‌ها به صورت غیر عادی بلند و بزرگتر شده و واژن و لابیا‌های آن‌ها پس از اتمام جراحی لابیاپلاستی بهتر و زیباتر می‌گردد. از این رو احساس می‌کنند که با انجام این روش جراحی، واژن زیباتری پیدا می‌کنند و شکل طبیعی لابیای آن‌ها به حالت قبل برمی‌گردد.

 • افزایش حس راحتی

زمانی که اندازه لابیا بیش از اندازه بزرگ می‌شود، سبب شده تا برای انجام برخی از کار و فعالیت‌ها با محدودیت روبرو شوید. به عنوان مثال احتمال دارد که در زمان دوچرخه سواری بزرگ بودن لابیاها سبب شده تا شما درد بسیار زیادی را تجربه کنید. اما پس از عمل لابیاپلاستی انجام این دسته از کارها بسیار آسان و بدون درد سر می‌شود.

 • افزایش اعتماد به نفس

هنگامی که عاملی در رابطه با شما وجود داشته باشد که سبب شود نسبت به خویش با شک‌هایی روبرو شوید، اعتماد به نفستان کم شده و حس بدی پیدا می‌کنید. بزرگ بودن لابیا و عدم داشتن شکل طبیعی لابیا از جمله این مسائل است که تاثیر بسیاری در کم شدن اعتماد به نفس خانم‌ها دارد. از این رو بعد از انجام جراحی لابیاپلاستی، اعتماد بنفس شما به صورت قابل توجهی افزایش می‌یابد.

 • افزایش حس لذت در زمان مقاربت

بد نیست بدانید که لابیاهای بسیار بزرگ در برخی مواقع امکان دارد که سبب ناراحتی و یا درد شدید در زمان مقاربت شود. از این رو می‌توان روش جراحی لابیاپلاستی را مورد استفاده قرار داد و بعد از بهبودی کامل، بدون شک بیشتر شدن لذت جنسی را تجربه می‌کنید.

 • پوشیدن لباسهای زیبا و متنوع

در صورتی که لابیاها بیش از اندازه مجاز بزرگ شده باشند، امکان دارد که پوشیدن برخی از شلوارهای چسبان و خیلی تنگ اذیتتان کند و همچنین برایتان استرس و مشکلات متعددی به همراه داشته باشد. البته پس از اتمام عمل و دوره بهبودی عمل لابیاپلاستی، دیگر این مسئله را تجربه نخواهید کرد و به راحتی می‌توانید انواع شلوارهای تنگ، جوراب شلواری و لباس‌های مخصوص ورزش شنا و یوگا را بپوشید.

سخن پایانی

شکل طبیعی لابیا در طول زندگی یک خانم ثابت نبوده و به مرور زمان و در اثر عوامل مختلف دچار تغییرات متعددی می‌شود. شکل طبیعی و زیبایی لابیا در اعتماد بنفس خانم‌ها تاثیر قابل توجهی دارد و از این رو امروزه پزشکان از روش‌های بسیاری برای برگردان شکل طبیعی لابیا استفاده می‌کنند که عمل لابیاپلاستی از جمله آن‌ها محسوب می‌شود.

شکل لابیا بعد از عمل به عوامل بسیاری از جمله تبحر متخصص مربوطه، رعایت موارد توصیه شده از سوی پزشک برای بهبودی و… بستگی دارد.

ما در این مطلب سعی کردیم مطالب مفید و مهمی را در رابطه با شکل طبیعی لابیا، عواملی که سبب بزرگ شدن لابیاها می‌شود، مزیت‌های عمل لابیاپلاستی و… برای شما عزیزان بیان کنیم، تا اگر به بزرگ بودن لابیا دچار هستید با خواندن این مطلب اطلاعات لازم را به دست آورید و سپس برای درمان اقدام کنید. امیدواریم با مطالعه این مقاله، مباحث مهمی را آموخته باشید.