عمل زیبایی واژن

عمل زیبایی واژن؛ بهبود ظاهر ناحیه تناسلی و فرم لابیاها و رفع بدشکلی‌های احتمالی

امروز دانش پزشکی به حدی پیشرفت داشته است، که به آسانی می­توان مشکلات عملکردی و بدشکلی‌های ظاهری ناحیه تناسلی زنان و واژن را برای همیشه با عمل زیبایی واژن برطرف و اصلاح نمود. اگر از عفونت‌ها و بوی بد واژن رنج می­برید، حتما برای مشاوره عمل واژن، به متخصص و جراح باتجربه زنان که سابقه موفق عمل جراحى زيبايى واژن دارد، مراجعه کنید و به توصیه پزشک، جراحی متناسب مانند واژینوپلاستی، لابیاپلاستی و پرینورافی را انتخاب و انجام دهید.

عمل زیبایی واژن

عمل زیبایی واژن چیست؟

عمل های زیبایی واژن، مجموعه­ای از اقدامات تخصصی و فوق تخصصی هستند که در حیطه کار پزشکان و جراحان زیبایی زنان قرار می­گیرند. هدف از عمل زیبایی واژن عبارت است از: رفع نارضایتی فرد از فرم و شکل ظاهری واژن که منجر به بهبود رابطه زناشویی، افزایش اعتماد به نفس، رفع عفونت های مکرر و بوی بد واژن و اصلاح آسیب های ناشی از زایمان طبیعی و سایر حوادث می شود.

انواع مختلفی از عمل زیبای واژون  وجود دارد که شامل دو دسته کلی زیر هستند؛

1-عمل زیبایی واژن بدون جراحی که در طی آنها، برش چاقو و بخیه وجود ندارد و عموماً با لیزر مونالیزا تاچ و  آر اف زنان یا آر اف ایکس انجام می­شود.

2-جراحی های زیبایی واژن که در آنها برش چاقو و بخیه الزامی است و عوامل مختلفی دارند؛ مانند واژینوپلاستی­ها، لابیاپلاستی ها و…..

شما در جلسه مشاوره با متخصص جراحی زیبایی واژن، قادر خواهید بود مشکل خود را شناسایی کرده و به انتخاب صحیحی از عمل واژن مورد نیاز خود برسید.

دلایل عمل زیبایی واژن

مهمترین عللی که باعث تمایل زنان و حتی دوشیزگان به انجام عمل زیبایی واژن می­شوند عبارتند از:

-زنانی که به دلیل بارداری یا زایمان دچار تغییرات ظاهری ناحیه تناسلی و واژن شده‌اند.

-دوشیزگانی که به علت وراثت و ژنتیک، دچار مشکلات ظاهری در ناحیه تناسلی خارجی خود هستند، به عنوان مثال از فرم و شکل لابیاها شکایت دارند.

-زنانی که دهانه ورودی واژن آنها گشاد است و نمی‌توانند از رابطه جنسی واژینال لذت ببرند.

-اصلاح عدم تقارن ها

-زنانی که لابیا‌های بزرگ، چروکیده و آویزان دارند.

-زنانی که به دلیل لابیا های بزرگ نمی­توانند به راحتی لباس زیر بپوشند، ورزش کنند، بدوند و راه بروند.

-زنانی که به علت تغییر شکل لابیا ها دچار عفونت های مکرر و بوی بد واژن هستند.

-زنانی که به دنبال زایمان طبیعی، دچار پارگی­های جداره واژن، دهانه واژن و ناحیه میاندوراه یا پرینه شده­اند.

-زنانی که به دنبال سقوط، جراحی های قبلی یا تجاوز های ناگوار، دچار آسیب و پارگی های ناحیه تناسلی هستند.

-زنانی که از شکل و ظاهر واژن و ناحیه تناسلی ناراضی هستند و این نارضایتی، باعث عدم ازدواج به علت پایین بودن اعتماد به نفس آنها شده است.

-زنانی که به علت، عدم تمایل برای رابطه جنسی به علت مشکلات ظاهری خود، دچار مشکلات جدی زناشویی شده­اند.

عمل زیبایی واژن برای بهبود کیفیت ارگاسم در زنان

انواع عمل زیبایی واژن

گروهی از جراحی که در محدوده ناحیه تناسلی خارجی زنان انجام می‌شوند، عمل زیبایی واژن نامیده می‌شوند. این جراحی‌ها اسامی و تکنیک های متنوعی دارند که به تعدادی از عمل زیبایی واژن در زیر اشاره می­کنیم.

1-واژینوپلاستی که شامل ترمیم ، بازسازی و نوسازی دیواره‌های واژن می­شود و شلی، افتادگی و گشادی واژن را اصلاح می­کند.

2-لابیاپلاستی که در طی آن، سایز و اندازه لابیامینور کاهش می‌یابد و لابیا های بزرگ و آویزان و چین خورده اصلاح می‌شود.

3-ولو پلاستی که در طی آن، تغییرات و اصلاحات لازم به روی دهانه واژن، کلیتوریس و لابیا ها، اعم از لابیا ماژور و لابیا مینور انجام می­شود.

4-پرینوپلاستی؛ به مجموعه اقداماتی که در ناحیه بین مدخل واژن و مقعد انجام می‌شود، پرینوپلاستی گفته می‌شود. میاندوراه یا پرینه که بین مقعد و واژن قرار گرفته است، ممکن است در طی زایمان طبیعی یا اعمال جراحی، سقوط از ارتفاع، تصادفات و حتی تجاوزهای جنسی، دچار پارگی های عمیق و وسیع شود.

5-نوع دیگر جراحی، اعمالی است که به روی کلیتوریس انجام می­شود. کلیتوریس، عضو اصلی زنان برای رسیدن به ارگاسم است و جراحی های این عضو باعث بهبود کیفیت ارگاسم خواهند شد. به عنوان مثال، برش پوست­های اضافه و چروک خورده اطراف کلیتوریس می­تواند رسیدن به ارگاسم را بهبود بخشد. هود ریداکشن نیز از انواع دیگر جراحی­هایی است که به روی کلیتوریس انجام می­شود.

ماندگاری عمل زیبایی واژن

یکی از شایع ترین سوالاتی که شما عزیزان که تمایل به انجام عمل زیبایی واژن یا لابیا یا انواع عمل زیبایی لابیا  دارید و از پزشکان متخصص جراحی زنان خود پرسیده­اید؛ در مورد میزان ماندگاری عمل زیبایی واژن و لابیا بوده است. آیا نتایج عمل زیبایی واژن و لابیا همیشگی و مادام ­العمر خواهد بود؟ در پاسخ باید بگوییم، اگر جراحی و کوچک کردن لابیاها به روش جراحی توسط متخصص جراحی زنان، با برش چاقو و بخیه بوده است، نتایج حاصله، دائمی خواهد بود.

بهترین و مطمئن ترین روش برای اصلاح ایده­آل و مادام العمر ظاهر لابیاها، جراحی است. نتایج این جراحی همیشه و بدون بازگشت باقی می­ماند. اما اگر لیزر و آر اف برای تغییر فرم و شکل لابیاها برای شما استفاده شده باشد، امکان دارد با افزایش سن، گذشت زمان و تغییرات هورمونی و یا بارداری نتایج تاحدودی دستخوش تغییرات شوند.

در چه زمانی عمل جراحی زیبایی واژن امکان پذیر نیست؟

گفته می‌شود که تمام زنان از ۱۸ تا ۵۵ سالگی، در صورت وجود سلامت عمومی، می­توانند عمل جراحی زیبایی واژن مناسب با خود را، تحت نظر پزشک متخصص زنان عمل زیبایی واژن تجربه کنند. علی­رغم بی عارضه بودن اکثر انواع جراحي واژن، در طی جلسه مشاوره­ای که با پزشک جراح انجام می­دهید، مشخص خواهد شد که شما برای انجام این جراحی مناسب هستید یا انجام جراحی زیبایی واژن در آن زمان امکان‌پذیر نیست.

افراد زیر معمولا کاندیداهای مناسبی برای جراحی زیبایی واژن محسوب نمی­شوند. افراد مبتلا به اختلالات جدی وسواس فکری و افراد مبتلا به اختلالات بیمارگونه خود زشت پنداری. این افراد هیچ گاه از جراحی خود راضی نمی­شوند و هم برای خودشان و هم برای جراح و تیم جراحی مشکلاتی ایجاد می­کنند. جراحي واژن در افراد زیر نیز انجام نمی‌شود.

-افرادی که به اختلالات شدید و غیرقابل کنترل خونریزی دهنده مبتلا باشند.

-افرادی که در محل جراحی، به عفونت های پوستی مبتلا هستند.

-افرادی که عفونت های تناسلی و ادراری درمان نشده در زمان جراحی دارند.

-افراد مبتلا به دیابت کنترل نشده. برای مبتلایان به دیابت کنترل نشده، اصولا توصیه می­شود که سراغ جراحی های غیر اورژانسی نرویم.

-افراد مبتلا به مشکلات قلبی جدی که مشکلاتی برای دریافت بیهوشی عمومی در صورت نیاز دارند.

-افرادی که پاپ ­اسمیر آنها نیاز به بررسی ها و پیگیری های ویژه پیدا کرده است و پاپ اسمیر قبل از جراحي واژن آنها نرمال نبوده است.

-زنان باردار و زنانی که احتمالاً در یک سال آینده، نه ماه بارداری خود را طی خواهند کرد و همچنین افرادی که در طی چند هفته اخیر زایمان داشته‌اند، نباید عمل های جراحی زیبایی واژن برای آنها انجام شود.

خطرات و عوارض عمل های زیبایی واژن

بطور کلی، این دسته از جراحی ها، عارضه جدی، ماندگار و خطرناکی ایجاد نمی‌کنند. تنها عوارض شایع بعد از عمل زیبایی واژن که نهایتاً در عرض دو هفته رفع می­شوند، عبارتند از:

تورم که خفیف تا متوسط است، درد که  کاملا قابل تحمل و شدت آن خفیف تا متوسط است. کبودی و خارش محل بخیه­ها در هنگام بهبود زخم. تمام این عوارض در افرادی که عمل­های زیبایی واژن را تجربه می­کنند، محتمل است. پس اگر برای شما این عوارض اتفاق افتاده است، نگران نباشید، زیرا به زودی همه این عوارض بدون به جا گذاشتن اثری از خود برطرف می­شوند. اما در افرادی که عمل زیبایی واژن آنها توسط فرد غیر متخصص انجام شود، احتمال بروز خطرات و عوارض زیر وجود دارد.

-عفونت

-اسکار بدشکل در محل بخیه

-جوشگاه برجسته در محل زخم

-بی حسی ناحیه به علت آسیب دیدن رشته های عصبی در هنگام جراحی

-عدم تقارن

برای پیشگیری از بروز عوارض جدی فوق، الزامی است که حتماً، به بهترین جراح واژن متخصص زیبایی واژن مراجعه و از اقدام به جراحی در کلینیک های غیر پزشکی بدون مجوز و در کلینیک های غیر پزشکی، غیر بهداشتی، جدا خودداری کنید.

مراقبت های بعد از جراحی زیبایی واژن

مهمترین و اصلی‌ترین اقدامات مراقبتی که انجام و رعایت آنها برای پیگیری از عوارض و نیز برای تسهیل روند بهبودی الزامی است را در ادامه برای شما آورده­ایم.

-در روزی که جراحی دارید، حتماً یک همراه داشته باشید. زیرا شما قادر به رانندگی نخواهید بود و نمی­توانید پیاده مسیر طولانی­ را طی کنید.

-حداقل ۲۴ ساعت اول بعد از جراحی را حتما در منزل استراحت کامل داشته باشید.

-تمیز بودن و خشک بودن محل جراحی، حائز اهمیت است. دستورات لازم جهت نحوه دفع ادرار و مدفوع را از پزشک خود در روزهای اول سوال کنید.

-بعد از ۲۴ ساعت اول، می­توانید ایستاده دوش بگیرید. محل زخم را می­توانید با آب و صابون بچه یا شامپو بچه به آرامی بشویید و با حوله لطیف و بهداشتی و یا با باد سشوار خشک کنید.

-نسخه پزشک خود را کامل تهیه و طبق دستور، مصرف کنید. اگر برای شما آنتی بیوتیک و ضد التهاب و ضددرد تجویز شده است، در زمان و موعد مشخص، قرص ها و داروهای خود را مصرف کنید.

-از نشستن در وان حمام، رفتن به استخر، سونا و جکوزی تا پایان ماه اول بعد از جراحی خودداری کنید. توصیه می‌شود تا زمانی که زخم کاملا ترمیم پیدا کند، که حدودا ۴ هفته طول می­کشد، از این اقدامات پیشگیری شود.

-در ماه اول نشستن طولانی و رانندگی طولانی ممنوع است.

-هر کاری که در طی آن، فشار زیادی به واژن و ناحیه عمل شده وارد شود، ممنوع است.

-در هنگام نشستن و خوابیدن، وضعیتی را انتخاب کنید که کمترین درد و فشار و ناراحتی در محل جراحی احساس شود.

-می­توانید از بالش­های دونات شکل برای نشستن در هفته های اول بعد از جراحی، طبق نظر پزشک خود استفاده کنید.

-ورزش های سنگین، فعالیت های بدنی، مسابقات ورزشی، به بعد از دوماه از جراحی موکول می­شود.

-رابطه جنسی تا ۸ هفته اول ممنوع است.

-برای تسهیل ترمیم زخم، در زمانی که پزشک شما مشخص کرده است، می­توانید از کرم های ترمیم کننده نسخه شده استفاده کنید.

-هرگونه ترشح و خونریزی غیرعادی واژن باید به پزشک اطلاع داده شود.

-ترشحات عفونی، بدبو و خونی از زخم را، فورا به پزشک معالج اطلاع دهید.

-تب، لرز، تهوع، درد شکم و لگن و کشاله ران همراه با بی­اشتهایی و خواب آلودگی را فورا به پزشک خود اطلاع دهید.

-گرمی و قرمزی و تورم و درد شدید در محل بخیه ها را باید فورا به پزشک اطلاع دهید.

-تورم معمولا تا حداکثر ۲ هفته طول می­کشد، سپس کاملا برطرف می‌شود. لذا در این مدت از عدم تقارن های موجود و احتمالی ناراحت و نگران نشوید و در این مدت توصیه می‌شود که محل عمل جراحی را اصلاً مشاهده و موشکافی نکنید.

-حدودا 12 ماه برای ترمیم کامل محل بخیه ها، زمان لازم است.

سخن پایانی

عمل زیبایی واژن، که امروز هواداران زیادی برای دختران و بانوان و حتی خانم­های یائسه پیدا کرده است؛ اگر توسط جراح زنان با تجربه در زمینه عمل زیبایی واژن، که در محیط بهداشتی انجام می­شود، انجام شده باشد؛ بدون هیچ عارضه ماندگار و جدی­ می­تواند با اصلاح شکل و فرم واژن، لابیا‌ها و ناحیه تناسلی خارجی، اعتماد به نفس شما را افزایش دهد و زندگی زناشویی شما را با بهبود کیفیت ارگاسم ارتقا دهد.

اگر قصد انجام عمل زیبایی واژن مانند واژینوپلاستی، عمل زیبایی لابیا و اصلاح کلیتوریس را دارید؛ یا قصد دارید که پارگی های ناحیه تناسلی هنگام زایمان طبیعی در ناحیه میاندوراه یا پرینه را ترمیم کنید. حتما جهت جلسه مشاوره پیش از عمل جراحی زیبایی واژن، به بهترین متخصص زنان باتجربه در جراحى زيبايى واژن مراجعه کنید.