جوش روی لابیا ماژور

جوش روی لابیا ماژور؛ رفع جوش و آکنه از سطح لابیا برای حذف زیبایی ظاهری ناحیه تناسلی

گاهی خانم‌ها متوجه می‌شوند که بر روی لابیا ماژور آن‌ها، یک یا چند عدد جوش به وجود آمده و این موضوع باعث نگرانی آن‌ها می‌شود. احتمالاً خجالت بکشند این موضوع را با شریک زندگی و یا پزشک خود مطرح کنند و به همین سبب، به دنبال راه حل درمان آن نمی‌روند.

در صورتی که جوش روی لابیا ماژور باید کاملاً جدی گرفته شود و در اولین فرصت برای درمان آن اقدام گردد. خوشبختانه این روزها متخصصان حاذقی در کشورمان وجود دارند که علاوه بر جراحی لابیاپلاستی می‌توانند برای درمان جوش به شما کمک کنند. ما نیز با ارائه این مقاله، تلاش می‌کنیم هر آن‌چه نیاز است در مورد جوش‌ لابیا ماژور بدانید را با شما عزیزان در میان بگذاریم؛ پس با ما همراه باشید.

جوش روی لابیا ماژور

آنچه در این مقاله می خوانید :

هر آن چه باید در مورد جوش روی لابیا ماژور بدانید

زمانی که خانم‌ها با جوش روی لابیا ماژور خود مواجه می‌شوند، به سرعت دچار نگرانی شده و از خود می‌پرسند نکند به یک بیماری خطرناک مبتلا شده‌ام؟ علت وجود این ضایعه بر روی لابیا ماژور چیست؟ در پاسخ به این سوالات باید بگوییم جوش‌هایی که بر روی لابیا ماژور به وجود می‌آیند، یکی از شایع‌‌ترین بیماری‌های تناسلی هستند که برخی از خانم‌ها در زندگی خود با آن مواجه می‌شوند.

جوش لابیا ماژور معمولاً به صورت یک برجستگی، یک زخم یا پلاک‌های نامنظم بر روی پوست به وجود می‌آید. عوامل بسیاری زیادی باعث به وجود آمدن جوش لابیا ماژور می‌شوند که ما در بخش‌های دیگر مقاله، به صورت مفصل در مورد آن‌ها صحبت می‌کنیم.

اما شما تا همین میزان بدانید که خوشبختانه بسیاری از این جوش‌ها خطرناک نیستند و کافی است شما در مورد وجود آن، با یک پزشک متخصص زنان و زایمان صحبت کنید. آن زمان است که پزشک، یک راه حل قطعی و موثر پیش روی شما می‌گذارد تا بتوانید این بیماری ناخوشایند را از روی لابیاهای خود برطرف کنید.

جوش روی لابیا ماژور و علائمی که خبر از وجود آن می‌دهند

برخی از خانم‌ها می‌پرسند که جوش لابیا ماژور را چگونه تشخیص داده و به موقع برای درمان آن به پزشک مراجعه کنیم؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم شما باید با مشاهده هر زائده غیر عادی بر روی لابیاهای خود (که پس از گذشت چند روز هنوز خوب نشده است) حتماً به یک پزشک متخصص مراجعه نموده و او را در جریان این مشکل قرار دهید. اما علائم و نشانه‌هایی نیز هستند که شما با مشاهده آن‌ها می‌توانید به وجود جوش لابیا ماژور پی ببرید و آن علائم عبارتند از:

⦁ اصلی‌ترین نشانه جوش بر روی لابیا ماژور این است که در این قسمت ضایعه‌های پوستی به شکل زخم، برجستگی یا تاول مشاهده خواهید نمود.

⦁ در برخی از مواقع، با به وجود آمدن جوش در این قسمت، مشاهده می‌کنیم که پوست لابیا ماژور ضخیم‌تر از سایر قسمت‌های ناحیه تناسلی شده است.

⦁ بعضی از بیماران، جوش روی لابیا را با علائمی مانند سوزش و خارش احساس می‌کنند.

⦁ پوست لابیا پس از بروز جوش، به رنگ صورتی، قرمز یا زرد در می‌آید.

⦁ در صورتی که زود برای درمان جوش اقدام نکنید، ممکن است التهاباتی را در این قسمت از بدن خود مشاهده نمایید.

⦁ خانم‌هایی که با جوش لابیا ماژور مواجه هستند، در هنگام برقراری رابطه جنسی با همسر خود، درد زیادی را احساس می‌کنند.

⦁ جوش‌های لابیا ماژور، حتی می‌توانند باعث ایجاد درد لگن شوند.

عللی که افراد با جوش روی لابیا ماژور مواجه می‌شوند

ممکن است از خود بپرسید که به چه علت برخی از افراد با جوش لابیا ماژور مواجه می‌شود؟ بدون شک اطلاع از اصلی‌ترین علت‌های ابتلا به این بیماری، به ما کمک می‌کند تا به گونه‌ای زندگی کنیم تا از قرار گرفتن در معرض این بیماری در امان بمانیم. در ادامه مطلب به شما خواهیم گفت مهم‌ترین علت‌هایی که یک فرد با جوش بر روی لابیا ماژور خود مواجه می‌شود، کدامند:

⦁ چربی‌ها

گاهی اوقات بدن چربی اضافه‌ای تولید می‌کند که این موضوع سبب انسداد غدد چربی می‌گردد. در این صورت برخی از باکتری‌ها در غدد چربی زندانی شده و نمی‌توانند خارج شوند. این باکتری‌ها در نهایت باعث ایجاد جوش بر روی لابیا و عفونت در این قسمت می‌شوند.

⦁ اصلاح با تیغ و ژیلت

خانم‌هایی که موهای زائد ناحیه تناسلی خود را با تیغ یا ژیلت اصلاح می‌کنند، بیش از پیش در معرض چنین مشکلی قرار دارند. در صورتی که هنگام اصلاح موهای زائد، هر نوع آسیبی به آن‌ها وارد شود، ممکن است باکتری‌هایی که بر روی پوست وجود دارند به ریشه موها نفوذ کنند. این باکتری‌ها به فولیکول موها آسیب زده و پس از آن است که خانم‌ها شاهد وجود انواع جوش در ناحیه تناسلی و لابیا ماژور خود خواهند بود.

⦁ سموم بدن

سمومی که در بدن ما وجود دارند، می‌توانند زمینه ساز ایجاد جوش لابیا ماژور شوند. به خصوص اگر شما در برنامه غذایی خود از مواد غذایی ناسالم و فاقد ارزش غذایی استفاده کنید و یا مدام در معرض آلودگی هوا و…. قرار داشته باشید، سموم بیش از پیش در بدن شما جمع می‌شوند. در این گونه مواقع، ممکن است شاهد به وجود آمدن جوش در بسیاری از نقاط بدن خود باشید که لابیا ماژور نیز یکی از همین بخش‌هاست.

⦁ تحت فشار قرار گرفتن اندام‌های تناسلی

اگر شما به عنوان یک خانم، همواره در طول روز از لباس‌های زیر تنگ استفاده می‌کنید، بدانید که در معرض بسیاری از مشکلات پوستی مانند جوش لابیا ماژور قرار دارید. لباس تنگ باعث تحریک و ایجاد حساسیت برای ناحیه تناسلی می‌شود. بنابراین باکتری‌هایی که بر روی پوست قرار دارند، از طریق آسیب‌هایی که لباس‌های تنگ برای پوست به وجود می آورند، وارد شده و باعث ایجاد جوش می‌شوند.

⦁ عدم رعایت بهداشت

اگر بخواهیم به یکی از شایع‌ترین علت‌های به وجود آمدن جوش بر روی لابیا ماژور اشاره کنیم، از عدم رعایت بهداشت نام خواهیم برد. زمانی که یک فرد بهداشت ناحیه تناسلی خود را به خوبی رعایت نمی‌کند، زمینه ساز به وجود آمدن انواع باکتری‌ها و موارد بیماری زا بر روی پوست خود می‌شود. این باکتری‌ها اگر به هر علتی بتوانند به عمق پوست نفوذ کنند، باعث ایجاد مشکلات فراوانی می‌شوند که جوش لابیا ماژور، یکی از آن‌هاست.

⦁ بیماری‌های مقاربتی

در برخی از مقاطع زندگی، خانم‌ها ممکن است به هر علتی با بیماری‌های مقاربتی مواجه شوند که یکی از شایع‌ترین نوع آن‌ها، زگیل تناسلی نام دارد. این بیماری، در ابتدا ممکن است به شکل یک جوش در ناحیه تناسلی یا بر روی لابیا ماژور ظاهر شود. تنها یک متخصص ماهر و با تجربه است که با معاینات دقیق و انجام آزمایشات مختلف، به این نتیجه می‌رسد که آیا این ضایعه به وجود آمده بر روی پوست، جوش است یا زگیل تناسلی؟

روش‌هایی که می‌توان جوش روی لابیا ماژور را تشخیص داد

هر چند علائم و نشانه‌هایی وجود دارند که شما با مشاهده آن‌ها، می‌توانید به وجود جوش روی لابیا ماژور پی ببرید، اما این علائم نمی‌توانند به صورت قطعی وجود این بیماری را تایید کنند. تنها کسی که می‌تواند برای یک تشخیص کامل و قطعی به شما کمک کند، یک متخصص زنان و زایمان ماهر و با تجربه است. چنین متخصصانی با روش‌های مدرن علم پزشکی که در ادامه مطلب به آن‌ها اشاره می‌کنیم، وجود یا عدم وجود جوش بر روی لابیا ماژور را تشخیص می‌دهند:

⦁ معاینه فیزیکی

زمانی که شما به یک متخصص زنان و زایمان مراجعه نموده و با او در مورد جوش لابیا ماژور صحبت می‌کنید، اولین کاری که می‌کند معاینه شماست. در این معاینه پزشک هر نوع جوش، زخم، زگیل یا آسیبی را با دقت هر چه بیشتر مشاهده می‌کند.

⦁ بیوپسی

معمولاً متخصصان تنها به معاینه فیزیکی بیمار بسنده نمی‌کنند و برای تشخیص ماهیت اصلی جوش بر روی لابیا ماژور، اقدام به بیوپسی یا نمونه‌ برداری از محل جوش می‌نمایند. سپس این نمونه‌ها به آزمایشگاه ارسال شده و با دقت هر چه تمام‌تر بررسی می‌شوند. برخی از بیماری‌ها مانند پسوریازیس، عفونت‌های قارچی و… تنها از طریق نمونه برداری و بررسی دقیق در آزمایشات قابل تشخیص هستند.

⦁ آزمایش خون

پزشکان برای آن که اطلاعات کامل‌تری از وضعیت جسمی بیمار خود به دست آورند، در کنار سایر آزمایشاتی که برای او تجویز نموده‌اند، از بیمار خود می‌خواهند تا آزمایش خون نیز انجام دهد.

با این روش‌ها از ایجاد جوش روی لابیا ماژور جلوگیری کنید

برخی از خانم‌ها در جستجوی خود در وب سایت‌های اینترنتی، به دنبال پیدا کردن پاسخی برای این سوال هستند که آیا می‌توان از جوش روی لابیا ماژور جلوگیری نمود؟ و اگر این چنین است، بهترین روش‌های پیشگیری از این مسئله ناخوشایند چیست؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم خوشبختانه راه‌های بسیار زیادی وجود دارند که شما با رعایت هر کدام از آن‌ها، می‌توانید از قرار گرفتن در معرض جوش لابیا ماژور در امان بمانید و آن راه‌ها عبارتند از:

⦁ در هنگام برقراری رابطه جنسی با شریک زندگی خود، همواره بهداشت را رعایت کنید.

⦁ بهداشت فردی خود را به خوبی رعایت کرده و به صورت مرتب لباس زیر خود را عوض کنید.

⦁ تا آن‌جایی که می‌توانید از محصولات بهداشتی بدون عطر که هیچ نوع حساسیتی با خود به همراه نمی‌آورند استفاده کنید.

⦁ لباس‌های زیر خود را از نوع نخی و آزاد انتخاب کنید تا هوا بتواند در این قسمت به خوبی جریان پیدا کند.

⦁ به صورت دوره‌ای به یک متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید تا با بررسی وضعیت شما، از عدم وجود هر نوع جوش یا ضایعه پوستی مطمئن شود.

علم پزشکی و روش‌هایی که برای درمان جوش لابیا ماژور دارد

خوشبختانه علم پزشکی، با تمامی گستردگی و وسعت خویش، برای درمان جوش روی لابیا ماژور نیز درمان‌های متعددی دارد. کافی است برای درمان این عارضه، به یک متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید تا با بررسی دقیق جوش لابیا، بهترین روش درمانی را برای شما انتخاب کنند.

اولین نکته‌ای که پزشک برای درمان جوش لابیا ماژور به شما خواهد گفت این است که هرگز جوش خود را دستکاری نکرده و سعی نکنید که آن را بترکانید. بسیاری از این جوش‌ها، جای چندان نگرانی ندارند و اگر شما آن‌ها را تحریک نکنید، پس از گذشت چند روز به خودی خود از بین می‌رود.

همچنین پزشکان اولین راه حلی که برای درمان این جوش‌ها به بیماران خویش ارائه می‌نمایند، تجویز داروهای آنتی بیوتیک و داروهای ضد آلرژی می‌باشد. این داروها ممکن است به صورت خوراکی تجویز شوند و برخی دیگر از آن‌ها را باید به صورت موضعی بر روی جوش استفاده کنید.

در اکثر مواقع، با داروهایی که پزشک در دسترس شما قرار داده است، جوش ناخوشایند و آزار دهنده لابیا ماژور، به کلی از بین می‌رود. اما در برخی از شرایط ممکن است این جوش همچنان به قوت خود باقی بوده و نتوان با درمان‌های دارویی آن را برطرف نمود. در این گونه مواقع پزشکان از شیوه‌هایی مانند لیزر درمانی، کرایوتراپی یا حتی جراحی برای کمک به بیماران خود استفاده کنند.

درمان‌های خانگی برای جوش روی لابیا ماژور

بهترین کاری که پس از مشاهده جوش بر روی لابیا ماژور خود باید انجام دهید، مراجعه به یک متخصص حاذق و با تجربه است.‌ حتی اگر می‌خواهید با روش‌های درمان خانگی این مشکل را برطرف کنید، باز هم قبل از هر کاری باید به پزشک مراجعه نموده و با مشورت او این کار را انجام دهید.
ما نیز در ادامه مطلب، برخی از مهم‌ترین درمان‌های خانگی برای رفع جوش لابیا ماژور می‌پردازیم. ضمن این که باز بر روی این موضوع تاکید می‌کنیم که این درمان‌ها، بدون آن که به پزشک مراجعه کرده و از روش‌های درمان پزشکی استفاده نکرده باشید، اثر چندان زیادی برای شما به همراه نخواهد داشت:

⦁ کمپرس آب گرم

شما می‌توانید برای آن که درد جوش لابیا ماژور را تسکین داده و به درمان آن کمک کنید، با مشورت پزشک خویش از یک کمپرس گرم در این ناحیه استفاده کنید. به این صورت که کمپرس گرم را برای مدت زمان 10 دقیقه بر روی محل جوش قرار دهید. می‌توانید این کار را در طول روز 3 الی 4 بار انجام دهید تا نتایج آن را به خوبی مشاهده کنید. استفاده از کمپرس گرم سبب می‌شود که گردش خون به این ناحیه افزایش پیدا کرده و هر نوع درد و التهابی از بین برود.

⦁ تغذیه سالم

یکی از مهم‌ترین نکاتی که شاید کم اهمیت به نظر برسد، اما تاثیر بسزایی برای درمان جوش روی لابیا ماژور دارد، تغذیه سالم است. شما باید از مواد خوراکی ای استفاده کنید که سرشار از ویتامین‌های a و c هستند. علاوه بر این، نوشیدن آب به میزان کافی را فراموش نکنید. این موارد سبب می‌شوند که اگر جوش لابیا ماژور شما به سبب سموم بدن رخ داده باشد، به آرامی از بین برود.

⦁ خشک و تمیز نگه داشتن محل جوش

یکی از ساده‌ترین درمان‌های خانگی برای رفع جوش لابیا ماژور، این است که شما باید همواره محل زخم خود را خشک و تمیز نگه دارید. شما می‌توانید با مشورت پزشک خویش، یک صابون ضد باکتری تهیه کرده و در طول روز، ناحیه تناسلی خود را با آن شستشو دهید. پس از آن نیز این قسمت را به خوبی خشک کنید تا به آرامی جوش لابیا ماژور شما درمان شود.

⦁ پوشیدن لباس زیر مناسب

همان گونه که پیش از این اشاره کردیم، استفاده از لباس‌های زیر تنگ و چسبان به مدت طولانی، یکی از عوامل زمینه ساز جوش بر روی لابیا ماژور هستند. بنابراین همواره در طول روز، از لباس‌های زیر نخی و آزاد استفاده کنید.

موثرترین درمان‌های گیاهی برای جوش روی لابیا ماژور

علاوه بر درمان‌های خانگی، برخی از درمان‌های گیاهی نیز وجود دارند که می‌توان از طریق آن‌ها جوش لابیا ماژور را برطرف نمود. البته باز هم تاکید می‌کنیم که این درمان‌های گیاهی، هرگز نباید قبل از مراجعه شما به پزشک صورت پذیرند. در واقع شما باید در مورد ریشه اصلی این جوش، خطرناک بودن یا نبودن آن و همچنین نوع جوش اطلاعات کافی داشته باشید.

پس از آن با مشورت پزشک خویش و در حالی که درمان‌های پزشکی را دنبال می‌کنید، از درمان‌های گیاهی نیز به عنوان یک راه حل مکمل بهره‌مند شوید.

در ادامه مطلب، برخی از مفیدترین درمان‌های گیاهی برای جوش لابیا ماژور را با شما عزیزان در میان می‌گذاریم:

⦁ زردچوبه و عسل

شما می‌توانید از ترکیب زردچوبه و عسل، یک پماد عالی تهیه کرده و بر روی جوش لابیا ماژور قرار دهید. همه ما می‌دانیم که زردچوبه و عسل، هر دو دارای خواص آنتی باکتریال و ضد عفونی کنندگی بالایی هستند.

بنابراین اگر هر نوع جوشی در اثر آلودگی‌های باکتریایی بر روی ناحیه تناسلی شما به وجود آمده باشد، می‌توانید با این پماد طبیعی برطرف کنید. برای تهیه این ترکیب شفابخش، مقدار مشخصی از زردچوبه و عسل را ترکیب نموده و بر روی جوش لابیا ماژور قرار دهید.

پس از آن یک قطعه گاز استریل را بر روی این پماد گذاشته و اجازه دهید تا چند ساعتی بر روی جوش شما باقی بماند. برای آن که بیش از پیش از خواص این پماد برخوردار شوید، می‌توانید آن را از شب تا صبح بر روی جوش لابیا ماژور خود قرار دهید.

⦁ روغن کرچک

شما می‌توانید برای درمان جوش روی لابیا ماژور، با مشورت پزشک معالج خویش از روغن کرچک نیز استفاده کنید. برای برخورداری از فواید این روغن طبیعی، باید آن را در طول روز برای مدت زمان دو الی سه بار بر روی ناحیه واژن شما که بر روی آن جوش به وجود آمده است استفاده کنید.

⦁ زردچوبه و زنجبیل

ابتدا مقداری زردچوبه و زنجبیل را به میزان مساوی درون یک ظرف ریخته و سپس با اضافه کردن میزان مناسبی از آب، آن ها را به شکل یک خمیر درآورید. در ادامه خمیر مورد نظر را برای مدت زمان سه الی چهار روز بر روی جوش لابیا ماژور خود قرار دهید. این ترکیب نیز بهتر است یک شب تا صبح بر روی جوش شما باقی مانده و صبح که از خواب برخاستید، آن را با آب معمولی شستشو دهید.

چه زمانی برای درمان جوش روی لابیا ماژور به پزشک مراجعه کنیم؟

ممکن است برخی از خانم‌ها با مشاهده جوش روی لابیا ماژور خویش، دچار حس سرگردانی شوند و ندانند که چه زمانی برای درمان آن باید به پزشک مراجعه کنند؟ معمولاً برخی از جوش‌هایی که بر روی لابیا ماژور مشاهده می‌شوند، پس از گذشت یک هفته، به خودی خود از بین خواهند رفت.

اما گاهی اوقات ممکن است جوش‌ مورد نظر بر روی لابیا باقی مانده و علائمی را به وجود آورد. شما با مشاهده این علائم (که در ادامه مطلب به آن‌ها اشاره می‌کنیم) باید در اولین فرصت به پزشک مراجعه نموده و روند درمان خود را آغاز کنید:

⦁ اگر احساس می‌کنید پوست اطراف جوش شما، داغ شده و بسیار دردناک است.

⦁ در صورتی که جوش‌های ناحیه تناسلی پس از آن که از بین رفتند، پس از مدت کوتاهی دوباره ظاهر می‌شوند.

⦁ اگر یک هفته از ظاهر شدن جوش بر روی لابیا ماژور سپری شده است، اما هیچ علامتی از بهبودی مشاهده نمی‌کنید.

⦁ اگر جوش لابیا ماژور، حالت یک دمل چرکی به خود گرفته است.

⦁ در صورتی که با ظاهر شدن جوش بر روی لابیا ماژور، احساس تب و لرز می‌کنید.

⦁ اگر به بیماری‌های زمینه‌ای و به خصوص دیابت مبتلا هستید.

جوش روی لابیا ماژور با زگیل تناسلی چه فرقی با هم دارند؟

برخی از خانم‌ها ممکن است جوش لابیا ماژور را با زگیل تناسلی اشتباه بگیرند؛ به راستی این دو عارضه چه تفاوتی با همدیگر دارند؟ قبل از آن که در مورد تفاوت این دو با شما عزیزان صحبت کنیم، باید بگوییم که زگیل تناسلی و جوش روی لابیا ماژور، هر دو از شایع‌ترین بیماری‌های تناسلی هستند که برخی از افراد در طول زندگی خود با آن مواجه می‌شوند.

در ادامه مطلب به شما خواهیم گفت که میان جوش لابیا ماژور و زگیل تناسلی، چه تفاوت‌های عمده‌ای وجود دارد:

⦁ جوش‌ها از نظر شکل ظاهری، به صورت زائده‌هایی گرد، برجسته و نرم بر روی پوست ناحیه تناسلی ظاهر می‌شوند. در صورتی که زگیل تناسلی، برجستگی‌های سفتی هستند که بر روی آن‌ها ناهمواری‌های فراوانی مشاهده می‌شود. این برجستگی‌ها از نظر شکل ظاهری، مانند گل کلم هستند.

⦁ جوش‌های تناسلی بر روی پوست و لابیاها به وجود می‌آیند؛ اما زگیل‌ها معمولاً در قسمت مخاط واژن، دهانه داخلی، مقعد و… ظاهر می‌شوند.

⦁ جوش‌های تناسلی به رنگ قرمز و صورتی هستند و در اغلب موارد، حالت عفونتی و ملتهب دارند. این در حالی است که زگیل تناسلی، شبیه یک ضایعه گوشتی بوده و به رنگ صورتی و قهوه‌ای بر روی قسمت‌های مختلف ناحیه تناسلی به وجود می‌آید.

⦁ در بسیاری از موارد، مشاهده می‌کنیم که جوش‌های تناسلی، بسیار دردناک هستند. اما زگیل تناسلی، درد چندان زیادی به همراه ندارد و در اغلب موارد، بیمار با سوزش و خارش آن مواجه می‌شود تا درد.

هرگز جوش روی لابیا ماژور را دستکاری نکنید

برخی از افراد گمان می‌کنند که می‌توان با دستکاری کردن جوش روی لابیا و ترکاندن آن، به درمان هر چه سریع‌تر جوش کمک کرد. در صورتی که این گونه نیست و دستکاری جوش، می‌تواند عوارض بسیار ناخوشایندی برای جسم به همراه آورد. در واقع زمانی که شما اقدام به دستکاری جوش لابیا ماژور می‌کنید، باکتری‌‌های که در این قسمت وجود دارند را به سایر قسمت‌های ناحیه تناسلی پخش می‌کنید.

بدون شک زمانی که عفونت در سایر بخش‌های واژن گسترش پیدا کند، عوارض بسیار ناخوشایندی برای شما به همراه خواهد داشت. گاهی اوقات این جوش‌ها بزرگ و چرکین می‌شوند و شما تصمیم می‌گیرید آن‌ها را بترکانید. اما فراموش نکنید که حتی در این مرحله نیز، دستکاری و ترکاندن جوش، کار عاقلانه‌ای نیست و آسیب‌های فراوانی با خود به همراه می‌آورد.

بنابراین بهترین کاری که در این شرایط می‌توانید انجام دهید، مراجعه به متخصص زنان و زایمان است تا با دقت هرچه تمام‌تر جوش لابیا ماژور شما را معاینه نموده و بهترین اقدامات درمانی را برای آن ارائه دهد.

سخن پایانی

جوش روی لابیا ماژور، یکی از ضایعه‌های پوستی است که برخی از خانم‌ها ممکن است در طول زندگی خود با آن مواجه شوند. در صورتی که چنین ضایعه‌ای را بر روی ناحیه تناسلی و یا لابیا ماژور خود مشاهده کردید، نگران نشوید. بسیاری از این جوش‌ها، خطرناک نیستند و می‌توان با درمان‌های ساده پزشکی، آن‌ها را برطرف نمود.

فراموش نکنید که هر نوع دستکاری جوش مانند ترکاندن آن، ممکن است وضعیت شما را بدتر کند. پس در چنین شرایطی، بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که به یک پزشک متخصص و با تجربه مراجعه نموده و در مورد این مشکل با او صحبت کنید.

مطمئن باشید که متخصصان زنان و زایمان، بهترین راه حل‌های درمانی را برای شما ارائه خواهند داد. این راه حل‌ها به شما کمک می‌کنند تا بیش از این درد نکشید و دوباره به زندگی عادی و معمولی خود مشغول شوید.