خرید واکسن گارداسیل

زگیل تناسلی از شایع‌‌ترین بیماری‌های جنسی در دنیا می‌باشد که بهترین و ایمن‌ترین روش پیشگیری از این عارضه خرید واکسن گارداسیل و تزریق آن توسط پزشک است. واکسن گارداسیل 9 یکی از انواع واکسن‌های HPV بوده که از ابتلا به انواع خاصی از این ویروس پیشگیری و مانع از ابتلای فرد به این بیماری می‌شود.

گارداسیل که به طور شایع تر استفاده می‌شود چهار ظرفیتی است یعنی چهار نوع شایع اچ پی وی  نوع 6، 11، 16 و 18 را پوشش می‌دهد.

باید توجه داشت که این واکسن حاوی ذراتی شبیه ویروس پاپیلومای انسانی است و از پروتئین دیواره خارجی ویروس تشکیل شده است. این واکسن در دوران بارداری، شیردهی و نقص سیستم ایمنی توصیه نمی‌شود.

بهترین سن برای تزریق، پیش از سن شروع فعالیت‌های جنسی و قرار گرفتن در معرض این ویروس می‌باشد. بعد از خرید واکسن گارداسیل خارجی و یا ایرانی، سن تزریق واکس گارداسیل برای زنان از ۱۱ سالگی تا ۲۶ سالگی و برای مردان از سن 11 تا ۲۱ سالگی خواهد بود.

برای خرید واکسن گارداسیل توصیه می‌شود که بدون نسخه پزشک و توصیه پزشک خودسرانه از داروخانه‌ها خریداری نشود. به علت احتمال وجود واکسن‌های تقلبی حتما محل مطمئن برای خرید واکسن گارداسیل را از پزشک خود سوال کنید.

خرید واکسن گارداسیل

فهرست مطالب

همه چیز درباره تزریق و خرید واکسن گارداسیل

عوارض واکسن گارداسیل

اهمیت استفاده از واکسن و خرید اینترنتی واکسن گارداسیل

تاثیر واکسن بعد از خرید واکسن گارداسیل در تهران

جای مطمئن برای خرید واکسن گارداسیل خارجی کجاست

سخن پایانی

همه چیز درباره تزریق و خرید واکسن گارداسیل

گارداسیل از انواع ویروس‌هایی که سبب ایجاد سرطان‌های دهانه رحم و سرطان‌های مقعد، محدوده واژن و دهانی می‌شوند پیشگیری می‌نماید. همچنین این واکسن از انواع HPV که سبب ایجاد زگیل‌های تناسلی می‌گردند جلوگیری خواهد کرد.

توصیه می‌شود به منظور پیشگیری از سرطان‌هایی که توسط ویروس پاپیلومای انسان (HPV) ایجاد می‌شوند افراد 11 تا 12 ساله دو دوز واکسن گارداسیل را تزریق نمایند.

ویروس زگیل تناسلی در مردان و زنان، ویروسی رایج است که از یک شخص به شخص دیگر با انجام فعالیت جنسی از طریق تماس مستقیم پوستی انتقال پیدا می‌کند. ممکن است هر فرد فعال از نظر جنسی در یک دوره‌ای به زگیل تناسلی مبتلا گردد.

این عارضه در افرادی که در اواخر نوجوانی و اوایل جوانی هستند شایع‌تر است. نزدیک به 40 نوع HPV وجود دارد که نواحی تناسلی زنان و مردان را آلوده می‌کند. اغلب انواع HPV هیچ علائمی نداشته و خود به خود از بین خواهد رفت.

 اما ممکن است برخی از انواع آن سبب ایجاد سرطان دهانه رحم و سرطان‌های کمتر شایع مانند مقعد، آلت تناسلی مردانه و واژن گردند و در صورت مشاهده هر گونه علائم به پزشک متخصص مراجعه نموده و پس از برررسی و آزمایشات لازم راهکارهای مختلف درمانی مانند خرید گارداسیل خارجی و یا ایرانی را به شما پیشنهاد می‌دهد.

زگیل‌های تناسلی می توانند سبب ایجاد استرس عاطفی شوند و درمان آن‌ها برای فرد بسیار ناراحت کننده باشد. نزدیک به ۱ درصد از بالغین فعال از لحاظ جنسی دارای زگیل‌های تناسلی قابل مشاهده می‌باشند که پس از مراجعه به پزشک مربوطه ممکن است خرید اینترنتی واکسن گارداسیل را به شما پیشنهاد دهد.

واکسن گارداسیل ۹

گارداسیل ۹ از ابتلا به بیماری‌های سرطان دهانه رحم، واژن و فرج در زنان و سرطان و زگیل تناسلی در هر دو جنس پیشگیری می‌کند. گارداسیل 9 محافظت کامل ایجاد نخواهد کرد و در برابر بیماری‌‌های ناشی از سایر انواع HPV هم مقاوم نیست.

همچنین این واکسن از همه انواع سرطان دهانه رحم پیشگیری نخواهد کرد و لازم است که زنان غربالگری روتین دهانه رحم را انجام دهند. دوز تجویزی خرید واکسن گارداسیل در تهران  به عوامل مختلفی از جمله سن و عوامل خطر همراه بستگی خواهد داشت.

دوز مورد نیاز گارداسیل جهت پیشگیری از زگیل تناسلی

خرید واکسن در تهران و یا در دیگر شهرها و تزریق به موقع آن از خطر ابتلا به زگیل تناسلی با علت HPV پیشگیری خواهد کرد. لازم است پس از خرید اینترنتی واکسن گارداسیل، در سه دوز تزریق گردد. باید دو ماه پس از دریافت اولین دوز، دوز دوم و دوز سوم شش ماه پس از دوز اول دریافت شود.

شیوع پاپیلوما ویروس انسانی

طبق گزارش مرکز آمار بیماری‌ها در آمریکا سالانه ۱۴ میلیون نفر جدید به این ویروس مبتلا می‌شوند و به طور تقریبی هر فردی که از نظر جنسی فعال است، در طول زندگی خود حداقل یک مرتبه به یکی از تیپ‌های بیماری آلوده خواهد شد.

 در ایران در مورد میزان آلودگی و سرطان ناشی از ویروس پاپیلوما به طور رسمی آمار دقیق و مشخصی گزارش نگردیده است.

انواع کم‌ خطر HPVهای تناسلی مانند تیپ ۱۱ و ۶ ممکن است سبب ایجاد زگیل یا ضایعات تناسلی گردند. اما این احتمال وجود دارد که تیپ‌های پرخطر از انواع HPVهای تناسلی سبب ایجاد سرطان گردند.

معمولا همه‌ی سرطان‌های گردن رحم در اثر عفونت HPV ایجاد شده و نزدیک به ۷۰ درصد این سرطان‌ها از دو تیپ ۱۸ و ۱۶ ناشی خواهند شد.

 تیپ‌های ۴۵ و ۳۱ نیز در گروه پر خطر قرار داشته و حدود به 10 درصد از سرطان‌های سرویکس را سبب می‌گردند. شما با خرید واکسن گارداسیل خارجی و یا ایرانی و تزریق آن می‌توانید از خیلی بیماری‌های جنسی که در مطالب فوق ذکر شده است، جلوگیری کنید.

 علائم پاپیلوما ویروس انسانی

زگیل تناسلی ممکن است با برجستگی‌‌های کوچک و یا چند برجستگی متصل به هم در ناحیه تناسلی خود را نشان دهد. زگیل تناسلی پس از گذشت چند هفته تا چند ماه پس از تماس جنسی با فرد آلوده، در بدن فرد رشد خواهد کرد.

پس از آلوده شدن فرد به آن، ممکن است زگیل خود به خود از بین می‌رود یا بدون تغییر باقی بماند و یا اندازه و تعداد آن افزایش پیدا کند. با خرید واکسن خارجی و یا خرید واکسن گارداسیل در تهران پس از تزریق، می‌توانید خیلی زود جلوی توزیع این ویروس را در بدن بگیرید.

مدت زمان دوره نهفتگی ویروس

دوره نهفتگی به فاصله زمانی تماس با ویروس و ظاهر شدن زگیل در ناحیه تناسلی فرد اطلاق می‌شود و این زمان برای زگیل تناسلی بین ۳ هفته تا دو سال متفاوت خواهد بود. یعنی ممکن است در فردی که با شخص آلوده به زگیل تناسلی تماس جنسی داشته باشد تا دوسال بعد علائمی از زگیل ظاهر نشود.

عوارض واکسن گارداسیل

واکسن گارداسیل از نظر ایمنی مورد تایید قرار گرفته و مشکلی ایجاد نخواهد کرد. اما در بدن افراد مختلف ممکن است واکسن واکنش‌های متفاوتی نشان دهد. در صورت ایجاد عوارض باید توجه داشت که عوارض دائمی نمی‌باشد و مشکل جدی به همراه نخواهند داشت.

پس جای نگرانی نخواهد بود. عوارض گارداسیل می‌تواند شامل سردرد، قرمزی، تورم یا درد در محل تزریق باشد که چند روز پس از تزریق بهبود پیدا می‌کنند.

سایر عوارض واکسن گارداسیل که نسبت به عوارض قبلی کمتر شایع هستند شامل کبودی و خارش در محل تزریق، احساس گرما و لرز، حالت تهوع، درد در بازوها، دست‌ها، انگشتان دست یا پاها می‌باشد.

در موارد نادر ممکن است پس از خرید اینترنتی واکسن گارداسیل و تزریق آن سبب بثورات قرمز خارش دار، اخلال در نفس کشیدن و تنگ شدن راه‌های تنفسی، ایجاد کبودی یا خونریزی به راحتی، تورم غدد لنفاوی، درد در مفاصل و عضلات، استفراغ و تشنج گردد.

 در صورت داشتن هر یک از علائم بهتر است سریعا به پزشک مراجعه شود تا در صورت بروز هر گونه مشکل اقدامات لازم مانند خرید واکسن گارداسیل انجام گیرد.

در برخی موارد ممکن است افراد بلافاصله پس از خرید واکسن گارداسیل خارجی و تزریق آن، دچار واکنش‌های آلرژیک به نام آنافیلاکتیک گردند که با علائمی همچون احساس سرگیجه، مشکلات تنفسی، خس خس سینه هنگام نفس کشیدن، پوست سرد و مرطوب، گیجی و اضطراب همراه است.

در صورتی که یک فرد واکنش آلرژیک شدید داشته باشد، باید پیش از تزریق پزشک را آگاه نماید.

اهمیت استفاده از واکسن و خرید اینترنتی واکسن گارداسیل

ویروس پاپیلومای انسانی، سبب ایجاد تغییرات ساختاری و تولید تومورهای غیرسرطانی پوستی یا پاپیلوما می‌گردد. ویروس‌‌های پاپیلومای انسانی نزدیک به ۱۵۰ ویروس مرتبط به هم می‌باشند.

نزدیک به ۷۵ درصد از این ویروس‌‌ها فقط روی پوست رشد کرده که این ویروس‌ها را پوستی و ۲۵ درصد دیگر که در سطح موکوسی رشد می‌نمایند موکوسی یا تناسلی نام دارند.

ممکن است تیپ‌‌های پوستی در قسمت‌‌های مختلف بدن از جمله لب‌‌ها سبب ایجاد زگیل شده و انواع تناسلی آن‌ها نیز ممکن است زگیل‌‌های تناسلی و انواعی از سرطان‌‌ها‌ را به همراه داشته باشند.

 معمولا افرادی که به این ویروس مبتلا می‌شوند از آلوده شدن آگاه نمی‌شوند زیرا ویروس در بدن علائم یا مشکلات بالینی ایجاد نمی‌کند و معمولا ویروس طی مدت چند ماه خود به خود بهبود پیدا می‌کند.

 ممکن است عفونت در زمان زایمان به نوزاد منتقل گردد که در این صورت نوزاد به پاپیلوماتوز تنفسی راجعه دچار می‌گردد.

زگیل ممکن است از تماس سایر قسمت‌های بدن مثل دست و پا به ناحیه تناسلی منتقل شود.  ممکن است نوزادانی که از مادران مبتلا به ویروس با زایمان طبیعی متولد می‌گردند طی دو سال بعد به زگیل مبتلا گردند.

عوامل خطرساز زگیل تناسلی و پیشگیری

تحقیقات نشان داده است عوامل خطرساز برای یک خانم شامل داشتن بیش از یک شریک جنسی، داشتن شریک جنسی که دارای شرکای جنسی متععد است، شروع رابطه جنسی قبل از ۱۶ سالگی، سن کمتر از ۲۵ سال و داشتن شریک جنسی ختنه نشده خواهد بود.

عوامل خطرساز در آلوده شدن آقایان داشتن بیش از یک شریک جنسی و ختنه نشدن می‌باشد.

 قوانین کلی برای گارداسیل

سه نوع واکسن به منظور پیشگیری از ابتلا به زگیل تناسلی ایجاد گردیده است که به ترتیب دو، چهار و نه ظرفیتی هستند. هرچه میزان ظرفیت واکسن تزریق شده بالاتر باشد از فرد در برابر ویروس‌های بیشتری محافظت خواهد کرد.

در ایران امکان خرید واکسن گارداسیل چهار ظرفیتی می‌باشد که برای بیش از 90 درصد زگیل‌های تناسلی موجود محافظت ایجاد می‌کند. پس از خرید واکسن گارداسیل و یا خرید اینترنتی آن، واکسن باید در سه نوبت تزریق گردد.

طبق پروتکل بهترین زمان خرید واکسن گارداسیل و تزریق آن، در دختران 9 تا 26 سالگی و در پسران 11 تا 21 سالگی است. اگر به هر دلیلی بین دوزهای اول، دوم و سوم گارداسیل فاصله بیفتد حتما برای آگاهی از زمان مناسب برای دریافت دوز بعدی از پزشک راهنمایی بخواهید.

از آن جایی که گارداسیل ویروس زنده نبوده بنابراین تزریق آن در بیماران دارای نقص ایمنی مشکلی ایجاد نخواهد کرد. اما به دلیل اطلاعات ناکافی بهتر است در دوران بارداری استفاده نشود اما مصرف آن در دوران شیر دهی مانعی ندارد. بهتر است دوز های واکسن پیش از هر گونه تماس جنسی دریافت شود ولی تماس جنسی نیز ممنوعیتی برای تزریق واکسن ایجاد نخواهند کرد.

غربالگری

 به منظور غربالگری خانم‌ها در آمریکا از دو نوع تست POP یا پاپ اسمیر و تست ویروس HPV استفاده می‌شود. در تست پاپ اسمیر یک لایه‌ای نازک از سلول‌های پوششی دهانه رحم برای نمونه گیری برداشته می‌شود و نمونه‌ها به منظور پیدا کردن سلول‌‌های تغییر یافته و غیر نرمال مورد بررسی قرار می‌گیرند.

در تست ویروس HPV است، مانند تست پاپ نمونه گیری صورت می‌گیرد و نمونه‌ها مورد بررسی قرار خواهند گرفت. ممکن است که همزمان این دو تست با هم انجام گردند که در این حالت به آن co-Testing می‌گویند.

در آمریکا توصیه می‌شود زنان هر سه سال یک بار از سنین ۲۱ سالگی تست غربالگری انجام دهند. از سنین ۲۱ تا 29 نیازی به انجام همزمان هر دو تست نبوده بلکه پزشک ابتدا تست پاپ اسمیر را برای فرد تجویز می‌کند و در صورت مثبت بودن تست پاپ اسمیر، تست HPV انجام خواهد شد.

توصیه شده است از سن ۳۰ تا ۶۵ سال هر پنج سال یک بار تست پاپ و HPV به صورت co-Testing انجام گردند. در سایر کشورها غربالگری تیپ‌‌های پر خطر این ویروس از سن خاصی به صورت روتین انجام می‌شود.

در صورتی که فرد به این سرطان دچار شده باشد درمان آن دشوار و ممکن است سرطان به سایر بخش ‌های دیگر بدن انتقال پیدا کند. تشخیص زود هنگام آلودگی به HPV و درمان آن خطر ابتلا به سرطان را کاهش می‌دهد. خرید واکسن گارداسیل نیز در پیشگیری از ابتلا به سرطان موثر خواهد بود.

تاثیر واکسن بعد از خرید واکسن گارداسیل در تهران

بهترین زمان برای خرید واکسن خارجی و تزریق آن پیش از شروع فعالیت جنسی فرد می‌باشد. به همین جهت توصیه می‌شود که افراد در بازه سنی ۹ الی ۲۶ سالگی اقدام به خرید واکسن گارداسیل و تزریق نمایند.

البته این واکسن تا سن ۴۵ سالگی با توجه به شرایط می‌‌تواند در پیشگیری از بیماری‌های جنسی موثر واقع شود. این واکسن برای داشتن تاثیر گارداسیل باید در یک دوره هشت ماهه و در سه نوبت دریافت شود.

اما تشخیص متخصص در خصوص بهترین زمان برای تزریق آن در افراد مختلف می‌تواند متفاوت باشد. به هنگام تزریق گارداسیل باید توجه داشت که این واکسن به هیچ عنوان نباید در دوران بارداری و شیردهی و یا در افراد دارای نقص سیستم ایمنی دریافت شود.

تحقیقات نشان داده است که خرید واکسن گارداسیل در تهران و تزریق آن در برابر ویروس‌‌های ایجاد کننده زگیل تناسلی مقاومت در بدن ایجاد می‌نماید. بنابراین ابتلا به زگیل تناسلی در افرادی که گارداسیل تزریق می‌کنند، تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کند.

البته باید توجه داشت که این واکسن نقشی در درمان زگیل ‌های تناسلی نداشته و تنها خطر ابتلا به آن را کاهش خواهد داد.

به هنگام خرید واکسن گارداسیل باید به این نکته توجه داشت که تزریق گارداسیل به هیچ عنوان جایگزین مناسبی برای تست پاپ اسمیر یا غربالگری سرطان دهانه رحم زنان نخواهد بود و تنها در صورتی می‌توان به استفاده از آن اکتفا نمود که هدف پیشگیری از ابتلا به بیماری‌‌های مقاربتی مانند زگیل تناسلی و بروز ضایعات سرطانی باشد.

 در بسیاری از منابع علمی استفاده از این واکسن به خانم‌‌ها توصیه گردیده اما آقایان نیز می‌‌توانند با مشورت پزشک در بازه سنی 11 الی ۲۱ سال این به خرید واکسن گارداسیل خارجی و یا ایرانی اقدام و دریافت کنند.

به صورت کلی توجه شود که بهتر است دریافت گارداسیل طبق نظر و دستور پزشک صورت گیرد و دریافت گارداسیل به صورت خودسرانه به هیچ عنوان توصیه نخواهد شد.

جای مطمئن برای خرید واکسن گارداسیل خارجی کجاست

با توجه به شرایط واردات دارو در کشور و وجود انواع تقلبی گارداسیل تاکید می‌شود از خرید واکسن گارداسیل بدون نسخه پزشک و از مراجعه غیرمعتبر جدا خودداری شود.

 بهترین روش برای خرید واکسن گارداسیل این است که پزشک واکسن را نسخه کند و از پزشک درباره خرید واکسن گارداسیل در تهران از داروخانه معتبر راهنمایی خواسته شود.

سخن پایانی

واکسن اچ پی وی یا پاپیلوگارد که با نام گارداسیل نیز شناخته می‌شود، قادر است کودکان و بزرگسالان را در برابر برخی از انواع ویروس پاپیلوم انسانی که معمولا از راه روابط جنسی انتقال پیدا می‌کند محافظت نماید.

به همین منظور توصیه شده است که کودکان در سن 11 یا 12 سالگی و قبل از شروع روابط جنسی اقدام به خرید اینترنتی واکسن گارداسیل و تزریق آن نمایند.

البته هر همه افراد می تواند پیش از سن 26 سالگی نسبت به خرید واکسن گارداسیل اقدام و آن را دریافت نمایند. اما در سنین بالاتر، می‌توان با مشورت پزشک تا 45 سالگی گونه‌ای از این واکسن را دریافت نمایند که بدن آنها را در مقابل گونه‌های جدید اچ پی وی مقاوم گردد.

ویروس پاپیلومای انسانی یا اچ پی وی از ویروس‌های رایج است که از طریق ارتباط پوستی یا رابطه جنسی منتقل می‌گردد.

از شایع ترین عوارض ابتلا به این ویروس، زگیل تناسلی، زگیل واژن و زگیل مقعد خواهد بود. از آنجایی که معمولا مردان ناقل HPV هستند، باید نسبت به دریافت واکسن گارداسیل با پزشک مشورت نمایند.

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها اعلام کرده‌اند که دختران و پسران نوجوان باید در سن 11 یا 12 سالگی این واکسن را دریافت نمایند. افراد واکسن را در سه دوز در طی یک دوره 8 ماهه دریافت می‌نمایند. افراد جوانی که در معرض ویروس HPV قرار ندارند، می‌توانند تا رسیدن به سن 26 در خانم‌ها و 21 سالگی در آقایان این واکسن را دریافت نمایند.