آیا عمل زیبایی واژن درد دارد؛ بسته به نوع جراحی، میزان تخصص پزشک و توانایی بدن در بازیابی

هرگز نمی‌توان جلوی تغییراتی که در جسم به سبب افزایش سن رخ می‌دهند را گرفت، اما می‌توان با راهکارهایی که علم پزشکی برای ما به ارمغان آورده است، دوباره جوانی و زیبایی را به خود هدیه داد. افتادگی و شل شدگی عضلات واژن، یکی از مشکلاتی است که در اثر افزایش سن، بارداری، زایمان، تغییرات هورمونی و… در جسم خانم‌ها به وجود می‌آید.

در این گونه مواقع بهترین انتخابی که پیش روی خانم‌ها وجود دارد، انجام عمل زیبایی واژن است. اما بسیاری از بانوان از ترس این عمل، از انجام آن خودداری می‌کنند و سوالی که همواره می‌پرسند این است که آیا عمل زیبایی واژن درد دارد یا خیر.

 آیا عمل زیبایی واژن درد دارد؛ بسته به نوع جراحی، میزان تخصص پزشک و توانایی بدن در بازیابی

آنچه در این مقاله می خوانید :

واژینوپلاستی چیست و آیا عمل زیبایی واژن درد دارد؟

ما در این مقاله می‌خواهیم به شما بگوییم که آیا عمل زیبایی واژن درد دارد یا خیر؟ در واقع می‌خواهیم آگاهی شما را در این زمینه افزایش دهیم تا اگر تصمیم به انجام این عمل گرفته‌اید، با دید باز و آمادگی کامل برای آن آماده شوید.

اما اجازه دهید قبل از پاسخ به این سوال، ببینیم لابیاپلاستی چیست و چرا برخی از خانم‌ها حاضر به انجام این عمل می‌شوند؟

همان گونه که می‌دانید واژن یکی از مهم‌ترین بخش های اندام یک خانم به شمار می‌رود که نقش مهمی در سلامتی جسم و ایجاد یک رابطه جنسی با کیفیت ایفا می‌کند. اما واژن نیز مثل سایر قسمت‌های بدن، می‌تواند با آسیب‌هایی مواجه شده و حالت جوان و سفت خود را از دست بدهد.

به خصوص خانم‌هایی که چندین زایمان انجام داده‌اند و یا در دوران یائسگی قرار دارند و با تغییرات هورمونی مواجه شده‌اند، بیش از پیش ظاهر زیبای واژن خود را از دست می‌دهند. در این گونه مواقع، عمل زیبایی واژن (که در اصطلاح پزشکی واژینوپلاستی نام دارد) به کمک این دسته از خانم‌ها می‌آید.

واژینوپلاستی یک نوع عمل زیبایی است که متخصصان با استفاده از تکنیک‌های مدرن پزشکی، اقدام به تنگ کردن واژن و جوانسازی آن می‌نمایند.

این موضوع سبب می‌شود که روابط جنسی میان زوجین، بهبود پیدا کند. همچنین واژینوپلاستی از افتادگی رحم جلوگیری به عمل آورده و خانم‌ها را از مشکلاتی مانند بی اختیاری ادرار و عفونت‌های واژن رها می‌کند.

و اما آیا عمل زیبایی واژن درد دارد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم به سبب آن که شما در هنگام انجام چنین عملی در بیهوشی کامل یا بی حسی موضعی قرار دارید، بنابراین هیچ دردی را احساس نخواهید کرد. پس از انجام این عمل نیز متخصصان با تجویز داروهای مسکن مناسب، درد شما را به میزان فراوانی کاهش می‌دهند؛ پس نگران درد عمل زیبایی واژن نباشید.

ایا عمل زیبایی واژن ضرر دارد و به سلامتی ما آسیب می‌زند؟

زمانی که افراد می‌خواهند عمل‌های زیبایی را انجام دهند، همواره این نگرانی را دارند که آیا این عمل برای من خوب است؟ نکند به سلامتی من آسیب زده و عوارض جبران ناپذیری برای ما به همراه آورد؟ واژن یکی از مهم‌ترین قسمت‌های جسم خانم‌هاست که آُسیب دیدن آن در هنگام عمل، می‌تواند زندگی فرد را از جنبه‌های مختلف تحت تاثیر قرار دهد. به همین سبب است که خانم‌ها در اولین جلسه ملاقات با متخصص خود از او سوال می‌کنند که ایا عمل زیبایی واژن ضرر دارد؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم به طور کلی عمل زیبایی واژن یکی از عمل‌هایی است که خطر و ریسک چندان بالایی ندارد. البته این موضوع به آن شرط است که شما یک کلینیک درمانی معتبر را برای انجام این عمل پیدا کنید و از یک متخصص حاذق و برجسته در این زمینه کمک بگیرید.

به طور کلی عمل زیبایی واژن هیچ نوع آسیب و ضرری برای جسم شما به همراه نمی‌آورد، اما ممکن است پس از انجام این عمل، با عوارضی مانند درد، تورم، خونریزی خفیف و … مواجه شوید که کاملاً طبیعی است.

آیا عمل زیبایی واژن درد دارد و آشنایی با انواع متداول این عمل‌ها

این روزها علم پزشکی، شیوه های مختلفی را برای انجام عمل زیبایی برای ما به ارمغان آورده است که هر کدام از آن‌ها مزایا و عوارض خاص خود را دارند. با انجام چنین عمل‌هایی به راحتی می‌توان یکی از قسمت‌های واژن را زیبا و جوان نمود.

بنابراین متخصصان در پاسخ به این سوال بیمار خویش که: «آیا عمل زیبایی واژن درد دارد؟» پاسخ می‌دهند که بستگی دارد شما قصد انجام کدام یک از این عمل‌ها را داشته باشید.

اما به طور کلی، درد یکی از عوارضی است که شما پس از هر جراحی زیبایی واژن، تجربه خواهید کرد. اما این درد در بسیاری از مواقع، بسیار اندک است و شما با مصرف داروهای مسکنی که متخصص برای شما در نظر گرفته است، به راحتی می‌توانید این درد را تسکین دهید.

در ادامه مطلب همچنان با ما همراه باشید تا شما را با انواع این عمل‌ها آشنا کرده و در مورد درد و عوارض هر کدام، اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم:

 1. تزریق ژل

گاهی اوقات ممکن است مشکلات واژن یک بیمار به قدری نباشد که زیر تیغ جراحی قرار بگیرد. در این گونه مواقع متخصصان سعی می‌کنند با تزریق ژل به زیبایی و جوانی واژن او کمک کنند.

این ژل‌ها بر پایه اسید هیالورونیک هستند و به سبب آن که این ماده به صورت طبیعی در بدن انسان وجود دارد، بنابراین هیچ ضرری برای جسم به همراه نخواهند آورد. به سبب آن که متخصص از قبل واژن را با تزریق بی حس کننده موضعی بی حس کرده است، بنابراین هیچ دردی در فرایند آن احساس نمی‌کنید.

 1. تزریق چربی

تزریق چربی به واژن نیز یکی از روش‌های ایمن و متداولی است که این روزها در بسیاری از نقاط جهان، از آن برای زیبایی و جوان واژن استفاده می‌کنند. این روش نیز بی شباهت به تزریق ژل نیست، با این تفاوت که در فرایند تزریق چربی، باید قبل از هر چیز چربی‌ها از بدن شخص بیمار استخراج شوند.

پس از آن که این چربی‌ها به خوب خالص سازی شدند، حالا آماده هستند تا در قسمت‌های مختلف واژن تزریق شوند. اگر بپرسید با روش تزریق چربی، آیا عمل زیبایی واژن درد دارد؟ خواهیم گفت خیر؛ شما در فرایند این عمل هیچ دردی احساس نمی‌کنید چرا که موضع مورد نظر، از قبل توسط متخصص شما بی حس شده است.

 1. کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی نیز یکی از روش‌های غیر تهاجمی است که بدون عمل جراحی، می‌تواند تغییرات بسیار خوبی در قسمت واژن به وجود آورد. در این فرایند پزشکان با تزریق گاز دی اکسید کربن به واژن بیمار، آن را تحریک می‌کنند تا گردش خون و فرایند کلاژن سازی آن افزایش پیدا کند.

معمولاً عمل کربوکسی تراپی، تنها در مدت زمان 15 دقیقه قابل انجام است و بیماران در فرایند این عمل، هیچ نوع درد و ناراحتی را احساس نمی‌کنند. حتی اگر در این عمل واژن دچار تورم شود، پس از گذشت دقایقی نه چندان طولانی، دوباره به همان حالت قبل خود بازمی‌گردد.

 1. لابیاپلاستی

این عمل در واقع یکی از عمل‌های زیبایی است که توسط آن می‌توان هر نوع ناهماهنگی و عدم تقارن لابیاها را اصلاح نمود. این عمل‌ معمولاً با روش جراحی انجام می‌شود و بیماران باید برای این عمل، تحت بیهوشی قرار بگیرند.

در صورتی که لابیاها در اثر بارداری، زایمان و افزایش سن بیش از پیش بزرگ شده باشند، با این عمل می‌توان آن‌ها را به همان شکل و حالت اولیه بازگرداند. به سبب این که متخصصان بیمار خود را از طریق بیهوشی برای عمل لابیاپلاستی آماده می‌کنند، مسلم است که هیچ گونه درد و ناراحتی در فرایند این عمل تجربه نخواهند کرد.

 1. عمل تنگ کردن واژن یا واژینوپلاستی

یکی از رایج‌ترین عمل‌های زیبایی که خانم‌ها دوست دارند آن را برای واژن خود انجام دهند، واژینوپلاستی است. یکی از مهم‌ترین اهدافی که متخصصان و بیماران از این عمل دنبال می کنند، تنگ کردن واژن و از بین بردن گشادی و افتادگی آن است.

در این فرایند پزشکان بافت‌های واژن را به همدیگر نزدیک نموده و آن‌ها را از طریق بخیه‌های قابل جذب به همدیگر متصل می‌کنند. این عمل نیز با بیهوشی عمومی یا در برخی از مواقع با بی حسی صورت می‌پذیرد؛ بنابراین بیماران هیچ گونه نگرانی برای درد آن نخواهند داشت.

با مراقبت‌های قبل و بعد از عمل زیبایی واژن از درد آن جلوگیری کنید

تا اینجای مقاله سعی کردیم به این سوال پاسخ دهیم که آیا عمل زیبایی واژن درد دارد یا خیر؟ نتیجه‌ای که تا کنون با مطالعه این مطالب به دست آوردیم این بود که بستگی دارد شما کدام یک از عمل‌های زیبایی واژن را انجام دهید.

اما در هر صورت، درد اندکی را پس از هر کدام از این عمل‌ها احساس خواهید کرد و این امر اجتناب ناپذیر است. اما روش‌هایی وجود دارند که اگر به آن‌ها دقت کنید، می‌توانید درد پس از عمل زیبایی واژن را تا حدود زیادی کاهش دهید.

این پارامترها،؛ همان مراقبت‌های قبل و بعد از عمل زیبایی واژن هستند که توسط متخصص به اطلاع شما خواهند رسید. در واقع متخصصان با بیان این نکات، به شما کمک می‌کنند که نه تنها سلامتی جسم خود را حفظ کنید، بلکه از درد و ناراحتی آن نیز در امان بمانید.

ما در این قسمت از مقاله، شما را با مراقبت‌های قبل و بعد از عمل زیبایی واژن (که تاثیر بسزایی در کاهش درد این عمل دارند) آشنا می‌کنیم:

مهم‌ترین کارهایی که لازم است قبل از عمل زیبایی واژن انجام دهید:

 • از 14 روز قبل از عمل به متخصص خود مراجعه کنید تا با معاینات کامل و انجام آزمایشات دقیق، شرح حالی از وضعیت جسمی شما به دست آورد.
 • برای آن که در هنگام عمل دچار خونریزی نشوید، باید طبق نظر پزشک، چند روز قبل از عمل مصرف داروهای رقیق کننده خون را قطع کنید.
 • سعی کنید یک روز قبل از شروع عمل زیبایی واژن، غذای سنگین میل نکرده و به جای آن از غذاهای سبک مانند سوپ استفاده کنید.
 • دو هفته قبل از آن که عمل جراحی واژن آغاز شود، نباید از سیگار و مشروبات الکلی استفاده کنید.
 • انجام دادن تست پاپ اسمیر قبل از عمل، یک امر کاملاً واجب و ضروری است؛ چرا که در این آزمایش عفونت‌هایی مانند زگیل تناسلی و… کاملاً مشخص خواهند شد.

مراقبت‌های بعد از عمل زیبایی واژن:

 • برای مدت زمان 3 روز پس از پایان جراحی زیبایی واژن، همچنان به خوردن داروهای مسکن ادامه دهید تا درد شما تسکین یابد.
 • متخصصان برای آن که محل عمل و بخیه‌های شما دچار عفونت نشوند، برای شما داروهای آنتی بیوتیک را تجویز می‌کنند و شما باید در این دوران، تمامی آن‌ها را سر ساعت میل کرده و دوره درمان خود را کامل کنید.
 • پس از انجام هر نوع عمل زیبایی واژن، باید تا هفته‌ها و شاید ماه‌ها از برقراری رابطه جنسی خودداری کنید. (مدت زمان ممانعت از رابطه جنسی توسط پزشک متخصص تعیین می‌شود)
 • با اجازه پزشک، پس از گذشت یک روز از عمل زیبایی واژن، می‌توانید دوش گرفته و جسم خود را تمیز کنید.
 • حتماً در این دوران از آب فراوان استفاده کنید و از یک رژیم غذایی سالم و مناسب پیروی نمایید.
 • انجام فعالیت‌های سنگین ورزشی و یا بلند کردن بارهای سنگین، در این دوران به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود.

آیا عمل زیبایی واژن درد دارد و این درد تا چند روز طبیعی است؟

حال که توانستیم به پاسخ این سوال برسیم که « آیا عمل زیبایی واژن درد دارد؟» سوال مهم دیگری مطرح می‌شود مبنی بر این که مدت زمان این درد چقدر است؟ تا چند روز باید تحمل کنیم که تمامی دردهای ناشی از عمل زیبایی واژن به طور کامل از بین بروند؟

در پاسخ به این سوالات باید بگوییم این موضوع به پارامترهای مختلفی بستگی دارد. به عنوان مثال سلامتی جسم شما در چه وضعیتی است؟ آیا سیستم ایمنی قدرتمندی دارید؟ آیا در دوران نقاهت پس از عمل زیبایی واژن، به خوبی از خود مراقبت کرده اید؟ پاسخ شما به این سوالات، تا حدود زیادی تعیین کننده مدت زمان این درد می‌باشد.

اما به طور کلی احساس درد پس از انجام چنین عمل‌هایی، در همان روز اول و پس از تمام شدن اثر داروی بیهوشی یا بی حسی به سراغ شما خواهد آمد. در این روزها، داروهای مسکنی که پزشک برای شما تجویز کرده است، تا حدود بسیار زیادی به تسکین این درد کمک خواهد نمود. به طور معمول، پس از گذشت 1 هفته پس از عمل جراحی زیبایی واژن، درد شما به کلی از بین رفته و دیگر آن را احساس نخواهید کرد.

اما فراموش نکنید که اگر درد شما از بین نرفت و شدت زیادی پیدا کرد، ممکن است نشان دهنده این موضوع باشد که به عفونت مبتلا شده‌اید و باید هر چه زودتر پزشک معالج خود را در جریان قرار دهید.

آیا عمل زیبایی واژن درد دارد و چگونه این درد را برطرف کنیم؟

فراموش نکنید که بسیاری از عمل‌های زیبایی واژن، با بیهوشی عمومی و همچنین بی حسی انجام می‌شوند. پس نباید نگران آن باشید که در هنگام عمل، دردی را احساس کنید. اما حتی اگر پس از این عمل نیز با درد مواجه شدید، با پارامترهایی که در ادامه مطلب به آن‌ها اشاره می‌کنیم، تا حدود زیادی می‌توانید این درد را مدیریت کرده و آن را کاهش دهید:

 • مصرف داروهای مسکن

اگر از ما بپرسید آیا عمل زیبایی واژن درد دارد و چگونه آن را برطرف کنیم؟ قطعاً اولین چیزی که به شما پیشنهاد خواهیم کرد، مصرف داروهای مسکن است.

هیچ چیز به اندازه این داروها نمی‌تواند بالاترین و یا کمترین‌ میزان دردی که پس از عمل زیبایی واژن تحمل می‌کنید را از بین ببرد. البته شاید شما تنها در 1 الی 3 روز ابتدایی عمل به این داروها نیاز داشته باشید و پس از گذشت این مدت، دیگر درد شما آن چنان زیاد نخواهد بود که نیاز به مصرف داروی مسکن داشته باشید.

 • استراحت

اگر شما به تازگی یکی از عمل‌های زیبایی واژن را انجام داده‌اید، بهتر است حدود یک هفته در خانه مانده و استراحت کنید. اگر یک خانم شاغل هستید، بهتر است از محل کار خود مرخصی بگیرید تا بتوانید چند روزی را به استراحت سپری کرده و به خوبی از خود مراقبت کنید.

البته استراحت بعد از عمل زیبایی واژن، ممکن است در یکی دو روز اول مطلق باشد، اما پس از آن می‌توانید به آرامی بلند شده و فعالیت‌های ساده و سبک روزانه خود را از سر بگیرید.

 • جلوگیری از عفونت واژن

یکی از مهم‌ترین پارامترهایی که باعث می‌شود درد شما پس از عمل زیبایی واژن، بهبود پیدا نکرده و روز به روز بدتر شود، عفونت واژن است. در واقع اگر پس از گذشت 3 روز و با وجود مصرف داروهای مسکن، درد شما هنوز هم به شما شدت قبل باقی است، باید به وجود عفونت شک کنید.

بنابراین برای آن که بتوانید از هر نوع عفونت آزار دهنده‌ای بعد از عمل زیبایی واژن جلوگیری به عمل آورید، باید همیشه بهداشت واژن خود را رعایت کرده و این محل را خشک نگه دارید. همه ما می‌دانیم که میکروب‌ها، باکتری‌ها و قارچ‌ها در محیط‌های مرطوب رشد می‌کنند؛ بنابراین مراقبت این موضوع باشید.

 • خشک کردن واژن با پارچه نخی تمیز یا سشوار

متخصصان توصیه می‌کنند برای آن که از درد واژن بعد از عمل زیبایی آن در امان باشید، نباید واژن خود را با دستمال کاغذی خشک کنید. بهترین کار برای از بین بردن رطوبت واژن، استفاده از یک پارچه نخی تمیز و یا خشک کردن آن با سشوار است.

 • پوشیدن لباس‌های نخی و آزاد

اگر پس از عمل زیبایی واژن، از لباس‌های تنگ با الیاف مصنوعی استفاده کنید، احتمال ایجاد عفونت و درد شدید در این قسمت وجود دارد. بنابراین باید در روزهایی که دوران نقاهت پس از عمل خود را سپری می‌کنید، حتماً از لباس‌های نخی و آزاد استفاده کنید تا هوا به خوبی در این قسمت از جسم شما جریان داشته باشد.

 • عدم فعالیت سنگین

پزشکان عقیده دارند که اگر پس از عمل زیبایی واژن، هر نوع فشاری به آن وارد شود، باعث ایجاد درد بسیار شدیدی در این قسمت می‌شود. به طور کلی انجام فعالیت‌های سنگین ورزشی، بلند کردن بارهای سنگین و انجام هر کاری که باعث فشار به واژن شود، علاوه بر درد شدید، احتمال باز شدن بخیه‌ها و ایجاد دردسرهای فراوانی برای شما را دارد.

 • خودداری از نشستن طولانی مدت

زخم‌های شما برای آن که به خوبی بهبود پیدا کنند، به مواد مغذی و اکسیژنی که از طریق خون در دسترس آن‌ها قرار می‌گیرد، نیاز فراوانی دارند. اما اگر شما پس از انجام عمل زیبایی واژن، در طول روز برای مدت زمان طولانی بنشینید، جریان خون به این قسمت از اندام شما بسیار کند می‌شود. این موضوع نه تنها فرایند بهبودی شما را طولانی می‌کند، بلکه دردهای ناخوشایندی را نیز با خود به همراه می‌آورد.

اگر درد عمل زیبایی واژن ادامه داشت حتماً به پزشک مراجعه کنید

گاهی اوقات شما روزها و هفته‌های ابتدایی عمل زیبایی واژن را پشت سر گذاشته‌اید، اما هنوز هم در قسمت واژن خود دردی را احساس می‌کنید. متخصصان می‌گویند در حالت طبیعی، درد واژن پس از عمل‌، بعد از گذشت چند روز و به مرور زمان کاهش پیدا می‌کند.

اما اگر پس از این دوران، شما هنوز هم با درد و ناراحتی مواجه هستید، نشان دهنده یک وضعیت غیر عادی در جسم شما می‌باشد.

در اصل پس از گذشت چند روز، شما باید متوجه شوید که از میزان التهاب، تورم و درد واژن کاسته شده است. تمامی این موارد نشان دهنده آن هستند که عمل شما به طور موفقیت آمیزی انجام شده و در حال حاضر، بدن شما در حال تطبیق دادن خود با تغییراتی است در آن به وجود آمده‌اند. اما ادامه دار بودن درد واژن، یک نشانه بسیار مهم و جدی است که به شما می‌گوید یک جای کار می لنگد!

در واقع ممکن است شما به عفونت مبتلا شده‌ باشید و این موضوع را ندانید؛ در این گونه مواقع، درد یکی از نشانه‌های هشدار دهنده‌ای است که شما را از وجود هر نوع عفونت و یا مشکل غیر عادی آگاه می‌کند.

در این گونه مواقع باید حتماً به متخصص خود مراجعه نموده و او را در جریان درد خود قرار دهید. او با انجام معاینات دقیق و کامل، به این نتیجه می‌رسد که آیا وضعیت شما طبیعی است یا به عفونت مبتلا شده‌اید؟

مواردی که باعث تشدید درد بعد از عمل زیبایی واژن می‌گردند

اگر شما از پزشک معالج خود سوال کنید که آیا عمل زیبایی واژن درد دارد؟ در پاسخ خواهد گفت که در فرایند انجام آن هیچ دردی وجود ندارد، چرا که با بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی انجام می‌شود. اما مواردی وجود دارند که باعث می‌شوند در دوران نقاهت پس از این عمل، دردهای شدیدی را تجربه کنید و آن موارد عبارتند از:

 • دستکاری محل زخم و بخیه‌ها

برخی از خانم‌ها ممکن است پس از عمل‌ زیبایی واژن، ناحیه تناسلی خود را دست کاری کنند و به محل بخیه و زخم‌ها دست بزنند. این موضوع یکی از مهم‌ترین مواردی است که درد واژن را بیش از پیش افزایش خواهد داد. چرا که ممکن است دست شما آلوده باشد و آن آلودگی‌ها را به واژن منتقل کرده و باعث ایجاد عفونت و درد در این قسمت شوید.

 • عدم مصرف به موقع داروها

داروهایی که پزشک پس از عمل زیبایی واژن برای شما در نظر گرفته است (چه داروهای مسکن و چه داروهای آنتی بیوتیک) باید سر ساعت میل شوند.

همچنین اگر این داروها به صورت موضعی (مانند پماد یا کرم) برای شما تجویز شده‌اند، باید طبق دستور پزشک مورد استفاده قرار گیرند. متاسفانه مشاهده شده است که برخی از خانم‌ها، به مصرف به موقع داروهای خود بعد از عمل، توجه چندان زیادی نشان نمی‌دهند و این موضوع بیش از پیش بر ایجاد عفونت و درد دامن می‌زند.

 • عدم رعایت بهداشتی فردی

پس از آن که شما عمل زیبایی واژن را انجام دادید، پزشک مواردی را در جهت حفظ بهداشت فردی در اختیار شما عزیزان قرار خواهد داد. شما باید به تمامی آن‌چه که متخصص به شما گفته به خوبی توجه نموده و بهداشت فردی خود را حفظ کنید. عدم رعایت بهداشت فردی و به خصوص مرطوب باقی ماندن محیط واژن پس از شستشو، یکی دیگر از مهم‌ترین علت‌هایی است که درد بیمار را تشدید می‌کند.

سخن پایانی

عمل زیبایی واژن، از آن دسته عمل‌هایی است که این روزها در میان بسیاری از خانم‌ها طرفداران بی شماری پیدا کرده است. چرا که آن‌ها به خوبی می‌دانند از طریق این عمل می‌توان افتادگی، شل شدگی، تیرگی و بسیاری دیگر از مشکلات واژن را از بین برد.

این امر به خانم‌ها کمک می‌کنند که یک زندگی شاد و آرام را به خصوص در روابطی که با شریک زندگی خود دارند تجربه کنند. اما برخی از خانم‌ها، به خاطر ترس از این عمل، هرگز برای انجام آن اقدام نمی‌کنند و همواره از خود سوال می‌کنند که آیا عمل زیبایی واژن درد دارد؟

ما با ارائه این مقاله سعی کردیم به این سوال پاسخ دهیم، انواع عمل‌های زیبایی واژن را به شما معرفی کنیم و به راهکارهایی اشاره کنیم که برای کاهش این درد موثر هستند.

امیدواریم این نکات به شما کمک کرده باشند تا اطلاعات خوبی در زمینه این عمل‌ها به دست آورده باشید. فراموش نکنید که شما با مراجعه به یک متخصص حاذق و با تجربه می‌توانید به خوبی این عمل را پشت سر گذاشته و درد چندان زیادی تجربه نکنید.