گارداسیل 9

گارداسیل 9

گارداسیل 9 یکی از واکسن هایی است که خطر ابتلا به سرطان دهانه رحم، چندین نوع ویروس خطرناک HPV و زگیل تناسلی را به شدت کاهش می دهد. ابتلا به هر یک از این مشکلات بسیار آزاردهنده است و حتی می تواند سبب ناباروری و انتقال به شریک جنسی شود. از این رو ضروری ست هرکاری که لازم است را در جهت پیشگیری از ابتلا به این مشکلات انجام دهید. یکی از بهترین و موثرترین روش ها تزریق واکسن گارداسیل تحت نظر متخصص زنان است از این رو به دلیل اهمیت این واکسن ما در این مقاله به بررسی این واکسن و عملکرد دقیق آن میپردازیم.

واقعیت هایی درمورد گارداسیل 9

نیاز به غربالگری سرطان دهانه رحم را برطرف نمی کند. زنان هنوز باید غربالگری سرطان دهانه رحم را به صورت منظم با مراجعه به پزشک زنان و زایمان را انجام دهند.

  • از بیماری که توسط انواع دیگر HPV، ویروس ها یا باکتری های دیگر ایجاد می شود محافظت نمی کند.
  • از شما یا فرزندتان در برابر انواع HPV که ممکن است قبلاً داشته باشید محافظت نمی کند و باید قبل از ابتلا تزریق شود.
  • تزریق این واکسن باید تحت نظر متخصصین زنان و زایمان صورت پذیرد.

 گارداسیل 9چگونه کار می کند؟

گارداسیل 9 باعث می شود تا بدن محافظت خود را در برابر انواع HPV 6 ، 11 ، 16 ، 18 ، 31 ، 33 ، 45 ، 52 و 58 که باعث بیماری می شوند ، ایجاد کند. این کار را با ساخت موادی به نام آنتی بادی در خون که با HPV می جنگند ، انجام می شود. اگر فرد واکسینه شده با HPV تماس پیدا کند ، بدن معمولاً آماده نابودی آن است و خطر ابتلا تا درصد بسیار بالایی کاهش می یابد.پس از واکسیناسیون معمولاً چندین هفته طول می کشد تا محافظت در برابر HPV ایجاد شود. محافظت نیاز به تکمیل سری واکسن ها دارد. بیشتر افراد به اندازه کافی آنتی بادی علیه HPV تولید می کنند. با این حال ، مانند تمام واکسن ها ، 100٪ محافظت نمی تواند تضمین شود اما درصد بالایی قابل تضمین است.

گارداسیل 9
Cervical Cancer Vaccine

احتمال واکنش شدیدگارداسیل 9 بسیار اندک است ، اما خطرات ناشی از عدم واکسیناسیون در برابر سرطان دهانه رحم و سایر سرطان ها (واژن ، ولو ، مقعد) و بیماری های ناشی از HPV ممکن است بسیار جدی باشد.

مانند هر واکسنی ،گارداسیل 9 ممکن است از همه کسانی که واکسن می زنند کاملاً محافظت نکند. به دنبال دستورالعمل های پزشک زنان در کنار تزریق واکسن ،به دنبال آزمایش های منظم غربالگری سرطان دهانه رحم باشید.

برای تزریق این واکسن به چه پزشکی باید مراجعه کرد؟

برای تزریق واکسن گارداسیل 9 و انجام مشاوره های لازم ضروری ست تحت نظر متخصصین زنان و زایمان قرار بگیرید. متخصصین زنان بهترین گزینه برای مشورت در مورد تزریق واکسن گارداسیل 9 هستند.