گارداسیل 9

واکسن گارداسیل 9 یکی از موثرترین واکسن هایی است که خطر ابتلا به سرطان دهانه رحم، چندین نوع ویروس خطرناک HPV و زگیل تناسلی را به شدت کاهش میدهد.ابتلا به هر یک از این مشکلات بسیار آزاردهنده است و حتی میتواند سبب ناباروری و انتقال به شریک جنسی شود. از این رو ضروریست هرکاری که لازم است را در جهت پیشگیری از ابتلا به این مشکلات انجام دهید.یکی از بهترین و موثرترین روش ها تزریق واکسن گارداسیل تحت نظر متخصص زنان میباشد از این رو به دلیل اهمیت این واکسن ما در این مقاله به بررسی این واکسن و عملکرد دقیق آن میپردازیم.

شما می توانید از طریق تلفن های تماس موجود در سایت با کلینیک دکتر روشن تماس حاصل نمایید و از مشاوره های رایگان بهترین متخصصین زنان و زایمان در جهت اطمینان خاطر یافتن سریعتر از شرایطتتان تا زمان مراجعه به کلینیک استفاده نمایید.

گارداسیل 9 برای آگاهی از تازه های درمان بیماری های زنان و زایمان و دیدن فیلم ها و مطالب آموزشی و ارتباط با پزشک و بیان سوالات ، از طریق آیکون های سمت چپ وارد صفحه اینستاگرام و کانال تلگرامی ما شوید.

فهرست مطالب مورد بررسی در این مقاله

گارداسیل 9

ویروس پاپیلومای انسانی چیست؟

چه کسی در معرض HPV است و چرا واکسیناسیون باگارداسیل 9 مهم است؟

زگیل تناسلی چیست؟

واقعیت هایی درمورد گارداسیل 9

 گارداسیل 9چگونه کار می کند؟

برای تزریق این واکسن به چه پزشکی باید مراجعه کرد؟

سخن پایانی

گارداسیل 9

گارداسیل9 واکسنی است که به محافظت در برابر بیماری های ناشی از انواع زیر ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) کمک می کند.این واکسن در محافظت در برابر نوع های 6،11،16،18،31،33،45،52 و 58 موثر است.

در دختران و زنان 9 تا 45 سال به جلوگیری از موارد زیر کمک می کند:

  • سرطان رحم (قسمت خارج دستگاه تناسلی زنان) ، واژن و مقعد
  • ضایعات غیر طبیعی و پیش سرطانی (تغییر در سلولهایی که خطر تبدیل شدن به سرطان دارند) ضایعات دهانه رحم ، واژن ، ولو و مقعد
  • زگیل تناسلی وعفونت HPV

در پسران و مردان 9 تا 26 سال ،گارداسیل 9 به پیشگیری از موارد زیر کمک می کند:

  • سرطان مقعد و ضایعات مقعدی پیش سرطانی
  • ضایعات دستگاه تناسلی خارجی ، از جمله زگیل های تناسلی و عفونت HPV

گارداسیل 9 ، به پیشگیری کمک می کند ، اما این بیماری ها را درمان نمی کند. شما نمی توانید درمان HPV یا هر یک از این بیماری ها را ازگارداسیل 9 دریافت کنید.تزریق این واکسن خطر ابتلا به این مشکلات را به شدت کاهش میدهد.

ویروس پاپیلومای انسانی چیست؟

HPV یک ویروس رایج است. از انواع مختلف HPV ، برخی بی ضرر هستند و برخی دیگر می توانند باعث بیماری هایی از جمله سرطان دهانه رحم ، برخی از سرطان های واژن ، واله و مقعد و زگیل های تناسلی در نواحی دستگاه تناسلی شوند.

چه کسی در معرض HPV است و چرا واکسیناسیون باگارداسیل 9 مهم است؟

بدون واکسیناسیون ، تخمین زده می شود که اکثر افرادی که قبلاً رابطه جنسی داشته اند ، در طول زندگی خود به HPV آلوده می شوند. یک زن یا مرد از هر سنی که در هر نوع فعالیت جنسی شرکت کرده باشد که شامل تماس دستگاه تناسلی باشد ، در معرض خطر است.

بیشتر افرادی که HPV دارند ممکن است هیچ علائم و نشانه ای از خود بروز ندهند. این بدان معنی است که آنها می توانند ویروس را به دیگران منتقل کنند بدون اینکه بدانند.از این رو باتوجه به شیوع این مشکل ضروریست با یک پزشک زنان مشورت نمایید و تحت نظر ایشان از واکسن در جهت پیشگیری از ابتلا استفاده کنید.

زگیل تناسلی چیست ؟

زگیل های تناسلی توسط انواع خاصی از HPV ایجاد می شوند. آنها معمولاً به صورت رشد نامنظم به رنگ پوست ظاهر می شوند. آنها در داخل یا خارج دستگاه تناسلی در مردان و زنان مشاهده می شوند. آنها می توانند صدمه بزنند ، خارش داشته باشند ، خونریزی کنند و باعث ناراحتی شوند. بعضی اوقات ممکن است بعد از درمان دوباره برگردند.این مشکل میتواند در بدن باقی بماند و شرایط آزاردهنده ای را برای فرد به وجود آورد و به شریک جنسی منتقل شود.از این رو ضروریست پیش از ابتلا به پیشگیری با تزریق واکسن گارداسیل 9 فکر کرد و تحت نظر بهترین متخصص زنان قرار گرفت.

گارداسیل 9 فقط در برابر بیماری های ناشی از نه نوع 6،11،16،18،31،33،45،52 و 58 تحت پوشش واکسن محافظت می کند.گارداسیل 9 زمانی بهتر انجام می شود که قبل از این که فرد به HPV آلوده شود تزریق شود ، اما اگر شما یا فرزندتان قبلاً عفونت داشته باشید ممکن است مفید باشد.از این رو میبایست قبل از اقدام به شرکت در روابط جنسی این واکسن را تزریق نمایید و از بروز هرگونه مشکلی پیشگیری کنید.

واقعیت هایی درمورد گارداسیل 9

1.نیاز به غربالگری سرطان دهانه رحم را برطرف نمی کند. زنان هنوز باید غربالگری معمول سرطان دهانه رحم را به صورت منظم با مراجعه به پزشک زنان و زایمان را انجام دهند.

2.از بیماری که توسط انواع دیگر HPV ، ویروس ها یا باکتری های دیگر ایجاد می شود محافظت نمی کند .

3.از شما یا فرزندتان در برابر انواع HPV که ممکن است قبلاً داشته باشید محافظت نمی کند و باید قبل از ابتلا تزریق شود.

4.تزریق این واکسن باید تحت نظر متخصصین زنان و زایمان صورت پذیرد.

 گارداسیل 9چگونه کار می کند؟

گارداسیل 9 باعث می شود تا بدن محافظت خود را در برابر انواع HPV 6 ، 11 ، 16 ، 18 ، 31 ، 33 ، 45 ، 52 و 58 که باعث بیماری می شوند ، ایجاد کند. این کار را با ساخت موادی به نام آنتی بادی در خون که با HPV می جنگند ، انجام می شود. اگر فرد واکسینه شده با HPV تماس پیدا کند ، بدن معمولاً آماده نابودی آن است و خطر ابتلا تا درصد بسیار بالایی کاهش می یابد.پس از واکسیناسیون معمولاً چندین هفته طول می کشد تا محافظت در برابر HPV ایجاد شود. محافظت نیاز به تکمیل سری واکسن ها دارد. بیشتر افراد به اندازه کافی آنتی بادی علیه HPV تولید می کنند. با این حال ، مانند تمام واکسن ها ، 100٪ محافظت نمی تواند تضمین شود اما درصد بالایی قابل تضمین است.

گارداسیل 9
Cervical Cancer Vaccine

احتمال واکنش شدیدگارداسیل 9 بسیار اندک است ، اما خطرات ناشی از عدم واکسیناسیون در برابر سرطان دهانه رحم و سایر سرطان ها (واژن ، ولو ، مقعد) و بیماری های ناشی از HPV ممکن است بسیار جدی باشد.

مانند هر واکسنی ،گارداسیل 9 ممکن است از همه کسانی که واکسن می زنند کاملاً محافظت نکند. به دنبال دستورالعمل های پزشک زنان در کنار تزریق واکسن ،به دنبال آزمایش های منظم غربالگری سرطان دهانه رحم باشید.

برای تزریق این واکسن به چه پزشکی باید مراجعه کرد؟

برای تزریق واکسن گارداسیل 9 و انجام مشاوره های لازم ضروریست تحت نظر متخصصین زنان و زایمان قرار بگیرید.متخصصین زنان بهترین گزینه برای مشورت در مورد تزریق واکسن گارداسیل 9 هستند.

سخن پایانی

با توجه به شیوع بالای مبتلایان به ویروس HPV و خطراتی که در صورت ابتلا به آن شما و شریک جنسی تان را تهدید می کند،ضروریست قبل از مشارکت در رابطه جنسی با پزشک زنان مشورت نمایید و در صورت نیاز و صلاحدید پزشک به منظور پیشگیری از این بیماری و خطرات ناشی از آن واکسن را تزریق نمایید .

شما می توانید از طریق تلفن های تماس موجود در سایت با کلینیک دکتر روشن تماس حاصل نمایید و از مشاوره های رایگان بهترین متخصصین زنان و زایمان در جهت اطمینان خاطر یافتن سریعتر از شرایطتتان تا زمان مراجعه به کلینیک استفاده نمایید.

 برای آگاهی از تازه های درمان بیماری های زنان و زایمان و دیدن فیلم ها و مطالب آموزشی و ارتباط با پزشک و بیان سوالات ، از طریق آیکون های سمت چپ وارد صفحه اینستاگرام و کانال تلگرامی ما شوید.

دیدگاهتان را بنویسید