علائم صددرصدی بارداری

در حالی که علائم صددرصدی بارداری از یک خانم به خانم دیگر متفاوت است. اما اکثر خانم ها دچار نفخ شکم ، سینه های حساس ، خستگی و تکرر ادرار و همچنین یک دوره قاعدگی عقب افتاده می شوند.ما در این مقاله قصد داریم به بررسی علائم قطعی بارداری که در اکثر خانم ها مشترک می باشد، بپردازیم.

شما می توانید برای آگاهی از تازه های درمان بیماری های زنان و زایمان و دیدن فیلم ها و مطالب آموزشی و ارتباط با پزشک و بیان سوالات ، از طریق آیکون های سمت چپ وارد صفحه اینستاگرام و کانال تلگرامی ما شوید و سوالات خود را به طور مستقیم با پزشکان در میان بگذارید.

مطالب مورد بررسی در این مقاله

علائم صددرصدی بارداری

اگر نگران علائم صددرصدی بارداری شده اید، چه باید بکنید؟

علائم صددرصدی بارداری

برخی از علائم بارداری ممکن است در اوایل و یک هفته پس از بارداری ظاهر شوند. در حالی که اثرات محسوس دیگر طولانی تر است. اگر شک دارید که باردار هستید، علائم خود را با علائم صددرصدی بارداری ذکر شده در این مقاله مقایسه کنید و جهت اطمینان به متخصص زنان مراجعه نمایید تا با مصرف ویتامین های قبل از تولد ، داشتن یک رژیم غذایی سالم و پرهیز از الکل و سیگار مراقبت های دوران بارداری را شروع کنید.

علائم صددرصدی بارداری

به علائم قطعی بارداری توجه کنید. جابجایی هورمونی که حاملگی به وجود می آورد باعث ایجاد تغییرات متعددی در وضعیت جسمی و عاطفی زن می شود. طبق نظر بهترین متخصصان زنان و زایمان،علائم اولیه بارداری شامل از دست رفتن چرخه منظم قاعدگی ، تورم و حساس شدن سر سینه ها ، حالت تهوع یا استفراغ ، بیزاری از برخی غذاها و بوها ، نوسانات خلقی ، سردرد ، یبوست و خستگی است. اگرچه این علائم ممکن است حاملگی را نشان دهند ، اما قطعی نیستند. بسیاری از علائم بارداری شبیه علائم قبل از قاعدگی هستند زیرا این علائم از همان افزایش پروژسترون ناشی می شوند. علاوه بر این ، برخی از زنان متوجه می شوند که باردار هستند بدون اینکه هرگز علائم گویایی را تجربه کنند.

برای زنانی که چرخه قاعدگی ماهانه منظمی دارند ، اولین و قابل اطمینان ترین علامت بارداری یک دوره قاعدگی از دست رفته است.زنانی که باردار هستند گاهی اوقات خونریزی مشابه دوره بسیار خفیف قاعدگی دارند و بعضی از آنها لکه بینی دارند یا فقط کمی خون از دست می دهند.

 علائم صددرصدی بارداری در هر خانمی متفاوت است و همه خانم ها متوجه همه این علائم به طور یکسان نمی شوند.

با این حال برخی دیگر از علائم صددرصدی بارداری که در برخی از خانم ها شایع است، در زیر ذکر شده است.

احساس بیماری در دوران بارداری

یکی از شایع ترین علائم صددرصدی بارداری احساس حالت تهوع دائمی می باشد. ممکن است احساس مریضی به همراه حالت تهوع و یا مریضی شدیدتر به همراه استفراغ داشته باشید. این امر معمولاً به عنوان حالت تهوع صبحگاهی شناخته می شود ، اما ممکن است در هر زمان از شبانه روز اتفاق بیفتد.

برای بیشتر زنانی که حالت تهوع صبحگاهی دارند ، علائم از حدود 4 تا 6 هفتگی بارداری شروع می شود.اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که دچار علائم بارداری حالت تهوع می شوید،باید دریابید که چگونه می توانید با احساس بیماری و تهوع صبحگاهی در بارداری کنار بیایید و این موضوع را با متخصص زنان و زایمان خود د میان بگذارید.

اگر مدام بیمار هستید و نمی توانید کارهای روزمره خود را انجام دهید ، به پزشک عمومی مراجعه کنید.

ممکن است در حین بارداری به بیماری خاصی مبتلا شوید که منجر به حالت تهوع های شدید در شما شود.این بیماری جدی در بارداری که باعث استفراغ شدید می شود،رایج و مهم است و نیاز به درمان دارد.

احساس خستگی در بارداری

علائم صددرصدی بارداری

احساس خستگی از علائم صددرصدی بارداری در همه ی خانم ها نیست اما در برخی میتواند باشد. ، احساس خستگی یا حتی خستگی در دوران بارداری ، به خصوص در 12 هفته اول یا این موارد معمول است.

تغییرات هورمونی در بدن شما در این زمان باعث احساس خستگی ، بیماری ، احساسات و ناراحتی می شود.

درد نوک پستان در اوایل بارداری

از دیگر علائم صددرصدی بارداری حساسیت و تغییر سایز سینه ها می باشد. سینه های شما ممکن است بزرگتر شوند و مانند زمان های قبل از پریود احساس حساسیت کنند. همچنین ممکن است نوک سینه هایتان سوزن سوزن شوند. در این حالت رگهای سینه های شما بیشتر دیده می شوند و ممکن است نوک سینه ها تیره و برجسته شوند.

درد نوک پستان در اوایل بارداری

علائم قطعی بارداری که ممکن است مشاهده کنید:

یبوست در بارداری

ترشحات واژن بیشتر (بدون درد و تحریک)

طعم ، بو و هوس عجیب

(در اوایل بارداری ، ممکن است متوجه شوید که دیگر بعضی غذاها یا نوشیدنی هایی را که قبلاً دوست داشتید دوست ندارید.)

ممکن است متوجه شوید:

طعمی عجیب در دهان شما ، که بسیاری از خانم ها آن را مزه ای فلزی توصیف می کنند،وجود دارد.

شما هوس غذاهای جدید می کنید.

علاقه شما به بعضی از غذاها یا نوشیدنی هایی که قبلاً از آنها لذت می بردید ، مانند چای ، قهوه یا غذای چرب ، از بین می رود.

علاقه به سیگار کشیدن را از دست می دهید.

شما حس بویایی حساسیت بیشتری نسبت به حد معمول دارید – به عنوان مثال ، بوی غذا یا آشپزی

اگر نگران علائم صددرصدی بارداری شده اید، چه باید بکنید؟

علائم صددرصدی بارداری

اگر شما با مطالعه ی علائم صددرصدی بارداری که در این مقاله ذکر شده است دچار نگرانی شده اید و نمیدانید که آیا واقعا باردار هستید و یا این احساسات تلقین و خیالی است، بهترین راه حل مراجعه به متخصص زنان و زایمان و دریافت مشاوره و انجام تست های تشخیصی می باشد.این قطعی ترین و مطمئن ترین راه حل برای اطمینان یافتن از شرایطتان می باشد.

شما می توانید از طریق تلفن های تماس موجود در سایت با کلینیک دکتر روشن تماس حاصل نمایید و از مشاوره های رایگان بهترین متخصصین زنان و زایمان در جهت اطمینان خاطر یافتن سریعتر از شرایطتتان تا زمان مراجعه به کلینیک استفاده نمایید.

 برای آگاهی از تازه های درمان بیماری های زنان و زایمان و دیدن فیلم ها و مطالب آموزشی و ارتباط با پزشک و بیان سوالات ، از طریق آیکون های سمت چپ وارد صفحه اینستاگرام و کانال تلگرامی ما شوید و سوالات خود را به طور مستقیم با پزشکان در میان بگذارید.