عمل زیبایی واژن با لیزر

عمل زیبایی واژن با لیزر؛ روشی نوین برای ترمیم بافت‌های آسیب دیده و رضایت بیشتر در رابطه جنسی

اگرچه هنوز هم همانند روش‌های قدیمی جراحی گاهی از تیغ مخصوص جراحی استفاده می‌شود اما این روش درمانی باعث بروز برخی عوارض در افراد شده که یکی از آن‌ها تجربه درد زیاد است و به همین خاطر توصیه پزشکان برای عمل لابیا، عمل سفیدی واژن، عمل تنگ کردن واژن و سایر عمل‌های مشابه برای زیبایی ناحیه تناسلی این است که از روش لیزر استفاده شود.

خوشبختانه در کشورمان کلینیک‌های زیادی هستند که پروسه عمل زیبایی واژن با لیزر یا لابیاپلاستی را انجام می‌دهند چرا که جزو روش‌های امن برای جراحی شناخته شده و از این طریق می‌توان بافت آسیب دیده را ترمیم کرد.

عمل زیبایی واژن با لیزر

همه زنان می‌توانند عمل زیبایی واژن با لیزر انجام دهند؟

عمل زیبایی واژن با لیزر برای اغلب خانم‌ها مناسب است حتی گاهی از این روش درمانی برای آن دسته از افرادی استفاده می‌شود که به هر دلیلی نمی‌توانند از روش‌های قدیمی جراحی برای زیباتر شدن واژن استفاده کنند.

پروسه زیباسازی واژن با استفاده از لیزرهای مختلفی انجام می‌گیرد که در میان آن‌ها لیزر سی او دو استفاده بیشتری دارد چرا که بهبود عملکرد و شکل ظاهری واژن را به بهترین شکل ممکن انجام خواهد داد. عمل زیباسازی واژن با کمک گرفتن از لیزر، دقیقا باید مطابق با خواسته‌های مراجعه کننده انجام گیرد تا نتایج عالی از آن را شاهد باشیم.

در رابطه با این که آیا همه زنان قادر به استفاده از روش لیزر برای مشکلات واژن هستند باید گفت آن دسته از زنانی که به هر دلیلی ناحیه تناسلی‌اشان زیبایی خود را از دست داده‌ و از سلامتی کامل جسمی و روحی برخوردارند می‌توانند از روش لیزر تحت نظر پزشک برای زیبایی بیشتر واژن بهره ببرند.

زنانی که بیماری‌هایی همچون فشار خون، قند، بیماری قلبی و عروقی، ایدز، سرطان و بیماری‌های جدی دیگر دارند نباید از جراحی زیبایی واژن استفاده کنند. به جز تمامی این‌ها، گروه‌هایی از بانوان که در دوران بارداری و یا پریود هستند نیز بهتر است بعد از سپری شدن این دوران اقدام به زیبا سازی واژن توسط لیزر کنند.

خانم‌هایی که واژن شان بیش از حد لاغر است و یا چربی زیادی دارد، خانم‌هایی که دچار ترشحات زیاد از واژن هستند و یا در هنگام رابطه جنسی احساس کمی دارند و یا کسانی که احساس می‌کنند انعطاف‌پذیری واژن شان کاهش پیدا کرده و یا دچار تیرگی شده، قادر به استفاده از لیزر برای رفع تمامی مشکلات هستند که گاهی در یک جلسه انجام خواهد گرفت و گاها نیاز به چند جلسه درمانی برای برطرف سازی تمامی مشکلات ذکر شده است.

مورد دیگر که زنان را مجاز به انجام عمل زیبایی با لیزر می‌کند، سن آن‌هاست. کسانی که بالاتر از ۱۸ سال و کمتر از ۶۰ سال سن باشند و از بیماری خاصی رنج نبرند به سادگی قادر به بهره‌گیری از روش لیزر برای زیبا سازی ناحیه تناسلی هستند.

زنان منتخب برای لیزر ناحیه واژن و زیبا کردن آن نباید به لیزر حساسیت داشته باشند و اگر احساس می‌کنند مشکلات دیگری همچون عفونت دارند، بهتر است پزشک را از این نظر آگاه سازند تا در صورت نیاز جهت جراحی زیبایی واژن در انتظار بهبودی شرایط خود و درمان بیماری‌ها باشند و یا از روش‌های دیگر برای زیبایی واژن استفاده نمایند.

ما در این مبحث هدفمان این است که به شما بگوییم اصلا چه افرادی مجاز به انجام عمل زیبایی واژن با لیزر هستند و چه پروسه‌ای در این نوع روش درمانی باید طی شود. به جز این، شما با پروسیجر لیزری برای بهبود سلامت و خوش‌رنگی واژن، اقدامات درمانی قبل و بعد از عمل با لیزر و عوارض این نوع روش درمانی برای مشکلات واژن نیز آشنایی کاملی پیدا خواهید کرد.

 

مراحلی که در جراحی زیبایی واژن با لیزر باید طی شود.

زمانی که تغییرات داخلی و بیرونی در واژن رخ دهد که باعث کاهش زیبایی آن شود، فرد باید نزد پزشک متخصص برود تا بررسی‌های لازم و علت مشکل شناسایی شود. بعد از آن در صورتی که فرد شرایط لازم برای عمل زیبایی واژن با لیزر را داشته باشد باید خواسته‌های خود را طی یک جلسه مشاوره به پزشک بگوید. پزشک نیز می‌بایست فرد را در رابطه با نحوه عمل جراحی، مزایا و معایب و همین‌طور مراقبت‌های لازم بعد از جراحی آگاه سازید.

پس از گذراندن مرحله مشاوره با پزشک، نوبت به آمادگی بیمار می‌رسد. در این مرحله به جز تست‌های بالینی که گاهی باید پشت سر گذاشته شود، از بیمار خواسته می‌شود تا اگر داروی خاصی همچون آسپرین مصرف می‌کند، به پزشک اطلاع دهد.

در مرحله بعد پزشک اقدام به بیهوشی فرد و یا در برخی موارد بی‌حسی موضعی ناحیه واژن کرده و با استفاده از نور لیزر، بافت‌های آسیب دیده واژن را ترمیم و مشکلات دیگر را برطرف خواهد ساخت. این مرحله ممکن است چیزی در حدود نیم ساعت تا یک ساعت بسته به نوع جراحی زیبایی واژن با لیزر به طول انجامد.

پس از اتمام مراحل زیبایی واژن با لیزر، معمولا فرد بدون نیاز به بستری شدن مرخص خواهد شد اما باید تا چند روز استراحت کامل داشته باشد، از فعالیت جنسی بپرهیزد، در صورتی که پزشک توصیه کرده برای حمام از آب گرم استفاده کنید تا دوره بازیابی با موفقیت به پایان برسد.

معمولا تمامی نکات مهم پس از جراحی زیبایی زنان با لیزر در اختیار فرد قرار خواهد گرفت. در پروسه جراحی زیبایی واژن با لیزر، گاهی نیاز است که پس از طی کردن دوره بهبودی، ناحیه لیزر شده واژن توسط پزشک به‌صورت دوره‌ای مورد بازدید قرار گرفته و در صورت نیاز تغییرات دیگری انجام گیرد.

پروسیجر لیزری برای بهبود سلامت و خوش‌رنگی واژن

بخشی از زیبایی واژن به خوش‌رنگ و سفید بودن آن مربوط می‌شود و متاسفانه بسیاری از دختران و زنان به‌خاطر فعالیت‌های زیاد، استفاده از لباس‌های خیلی تنگ، استفاده از کرم‌ها و یا لوازم بهداشتی غیراستاندارد دچار تیرگی ناحیه تناسلی می‌شوند و این مسئله باعث می‌شود که واژن از حالت زیبایی طبیعی خود خارج شده که گاهی فرد در روابط جنسی نیز نمی‌تواند لذت کافی داشته باشد.

از طرفی تجربه نشان داده آن دسته از زنانی که ناحیه تناسلی‌اشان دچار تیرگی بیش از حد شده، اعتماد به نفسشان کاهش پیدا کرده و حتی دچار افسردگی نیز می‌شوند.

پروسیجر لیزری جهت بهبود سلامت و خوش‌رنگی واژن از جمله روش‌های غیرجراحی محسوب می‌شود که تمامی مراحل آن با استفاده از لیزر انجام خواهد گرفت. تابش نور لیزر می‌تواند بافت تیره واژن را از بین برده تا بافت جدید جایگزین آن شده و واژن از حالت تیرگی خارج شود. در برخی مواقع استفاده از تیغ و یا ژیلت‌های غیر استاندارد، بیماری‌های عفونی و یا قارچی، خشکی و یا التهابات در ناحیه واژن موجب تیرگی این بخش شده که در چنین شرایطی بهترین روش استفاده از لیزر است.

پروسیجر لیزری جزو روش‌های درمانی ایمن و بسیار آسان است که هم مورد توجه افراد و هم پزشکان قرار گرفته است. به جز تمامی عواملی که موجب تیرگی ناحیه تناسلی می‌شوند، یک مورد دیگر نیز در سیاه شدن واژن نقش مهمی دارد و آن هم کاهش جریان خون در ناحیه تناسلی است.

خوشبختانه روش لیزر جریان خون را در ناحیه واژن بهبود بخشیده و موجب تقویت بافت‌های این ناحیه می‌شود. اگر شما جزو خانم‌هایی هستید که دستگاه تناسلی‌اتان از حالت خوش‌رنگی خود خارج شده و روابط جنسی و مشکلات دیگری برایتان به‌وجود آورده، چه بهتر که در صورت تایید پزشک زنان از روش‌ لیزر برای بازگشت خوش‌رنگی واژن استفاده کنید.

عمل زیبایی واژن با لیزر روشی ایمن و موثر است؟

در میان روش‌های متعدد برای انجام عمل زیبایی واژن، عمل از طریق دستگاه لیزر جزو ایمن‌ترین روش‌ها شناخته شده و در کشورهای مختلفی افراد ترجیح می‌دهند تا از این روش برای زیبایی واژن به‌جای روش‌های تهاجمی با تیغ جراحی استفاده نمایند.

کسانی که تجربه درمان‌های لیزری را داشته‌اند به ح خوبی نسبت به این موضوع آگاه هستند که بلافاصله بعد از انجام عمل، مرخص شده و قادرند به زندگی روزمره خود بازگردند این در صورتی است که در روش‌های پرعارضه و پرریسک، فرد باید برای مدتی مشخص بستری شود.

از آن‌جایی که روش لیزر ایمنی بسیار بالایی دارد، از این روش نه فقط برای زیبایی بیشتر واژن بلکه برای برطرف سازی علائم افزایش سن همچون عدم تحریک در زمان بسیار مفید خواهد بود.

با تکنولوژی لیزر پزشکان قادر به برطرف سازی مشکلاتی جنسی در خانم‌ها هستند از جمله مشکلات لکه بینی، التهاب و ورم و همچنین دردهای ناشی از بیماری‌های مختلف واژن و حتی خشکی آن. طی کردن پروسه عمل زیبایی ناحیه تناسلی توسط لیزر در مقایسه با دیگر روش‌ها بسیار ساده انجام می‌گیرد و تجربه نشان داده افراد کمتر دچار عفونت و مشکلات دیگر پس از جراحی‌ خواهند شد.

یکی از دلایلی که باعث شده عمل زیبایی واژن با لیزر جزو راه‌های امن شناخته شود، عدم نیاز به جراحی‌های باز است. جراحی‌های سنتی همگی به شکل باز انجام می‌گرفت که گاهی منجر به خون‌ریزی و یا عفونت می‌شد اما در روش لیزر کمتر شاهد چنین مشکلاتی خواهیم بود.

در روش لیزر، فرد نه تنها در مدتی کوتاه می‌تواند فعالیت‌های عادی خود را از سر بگیرد بلکه قادر خواهد بود فعالیت‌های جنسی خود را نیز در کمترین زمان آغاز نماید البته با مشورت گرفتن از پزشک.

در کل اگر شما از افرادی هستید که به دنبال روشی ایمن و کم‌عارضه برای جراحی زیبایی واژن می‌گردید، بهتر است طی چند جلسه مشاوره و در صورت مجاز بودن از این روش درمانی استفاده کنید.

 

قبل و بعد از انجام عمل زیبایی واژن با لیزر چه‌کار کنیم؟

پروسه‌ای که می‌بایست قبل و بعد از انجام عمل زیبایی طی شود بسیار مهم است و باید مورد توجه قرار گیرد چرا که در غیر این صورت بروز عوارض دور از انتظار نیست و باعث می‌شود ما نتوانیم نتیجه مثبتی از عمل زیبایی واژن بگیریم.

قبل از هرگونه اقدام برای جراحی زیبایی زنان با لیزر، بهتر است یک پزشک باتجربه پیدا کرده و با در رابطه با این موضوع صحبت کنید. پزشک با معاینه فیزیکی، به شما خواهد گفت که اصلا ناحیه تناسلی‌اتان نیاز به جراحی دارد یا نه. به جز این، ممکن است پزشک به شما توصیه کند که چند هفته قبل از اقدام برای عمل زیبایی واژن خوراکی‌های به‌خصوصی مصرف کنند و یا مصرف برخی از داروها را متوقف نمایید.

مراقبت‌هایی که باید بعد از انجام عمل زیبایی واژن با لیزر انجام گیرد از مراقبت‌های قبل از عمل مهم‌تر است؛ زیرا تجربه نشان داده برخی از زنان با عدم رعایت دستورالعمل‌های پزشکی، نتیجه منفی از عمل زیبایی گرفته‌اند.

مراقبت‌های پس از عمل زیبایی واژن شامل استفاده از پدهای مخصوص برای جلوگیری از خونریزی، رعایت کامل و دقیق بهداشت واژن، اجتناب از رابطه جنسی تا زمان بهبودی کامل، عدم انجام ورزش و هرگونه فعالیت زیاد و شدید، مصرف داروهای تجویز شده از جانب متخصص زنان که شامل داروهای آنتی بیوتیک و برای جلوگیری از عفونت است که باید به دقت رعایت شود.

 

عمل زیبایی واژن با لیزر و بهبود عملکرد جنسی در بانوان

جراحی زیبایی واژن با لیزر صرفاً به‌خاطر زیبایی بیشتر واژن انجام نمی‌گیرد بلکه در بسیاری از مواقع زنان نه فقط از شکل ظاهری واژن بلکه از رابطه جنسی خود نیز رضایت ندارند که بخش بزرگی از آن‌ها با انجام عمل زیبایی برطرف خواهد شد. عدم لذت بردن از رابطه جنسی می‌تواند از طرف خانم و یا آقا مطرح شود که بخش بزرگی از آن به عدم زیبایی واژن و یا مشکلات دیگر مربوط خواهد شد که قبل از انجام عمل زیبایی ناحیه تناسلی باید با پزشک در میان گذاشته شود تا پس از بررسی علت، پروسه عمل با لیزر انجام گیرد.

از جمله مواردی که باعث کاهش لذت جنسی در خانم‌ها می‌شود، وجود بافت‌های زائد ناحیه تناسلی، عدم تولید کلاژن و الاستین، عدم تنگی واژن، خشکی واژن و مواردی از این قبیل است که همگی آن‌ها با استفاده از لیزر قابل درمان است.

بسیاری از زنان انتظار دارند که به همراه جراحی زیبایی لیزر، مشکلات جنسی آن‌ها نیز برطرف شود که خوشبختانه بخش بزرگی از آن با عمل زیبایی توسط لیزر برطرف خواهد شد. برخی از بانوان در هنگام رابطه جنسی دچار درد می‌شوند که در چنین شرایطی و برای کشف علت باید با متخصص مورد نظر صحبت نموده تا در صورت امکان اقدامات درمانی با لیزر انجام گیرد.

 

چند عارضه مهم در روش زیبایی واژن با لیزر

اگرچه زیبایی واژن با لیزر جزو کم‌عارضه‌ترین روش‌ها برای درمان است، اما این‌طور نیست که تمامی افراد بدون کوچک‌ترین عارضه‌ای پروسه درمان زیبایی ناحیه تناسلی با لیزر را پشت سر بگذارند بلکه گاهی اوقات عوارضی را در این زمینه شاهد خواهیم بود که از مهم‌ترین آن‌ها درد است. درد ناشی از لیزر در ناحیه واژن در مقایسه با دردهای مشابه دیگر زیاد نیست، اما گاهی برای برخی از خانم‌ها اتفاق خواهد افتاد مه با مصرف مسکن‌ها می‌توان از شدت آن کاست.

عفونت یکی از ریسک‌های مهم هر عمل جراحی است که گاهی در روش لیزر برای زیبایی واژن نیز شاهد آن خواهیم بود. معمولا عفونت زمانی رخ خواهد داد که مراقبت‌های بهداشتی لازم پس از عمل زیبایی واژن انجام نگیرد و یا داروهای تجویز شده مصرف نشود.

از عارضه‌های دیگر در این زمینه می‌توانیم به التهاب و خون‌ریزی در ناحیه واژن اشاره کنیم که در صورت شدت بالا باید توسط متخصص مورد نظر بررسی شود. به‌جز تمامی موارد، تغییرات پوستی، کاهش لذت جنسی، تغییر شکل و حجم واژن از عوارض دیگری است که در عمل زیبایی واژن با لیزر گاهی شاهد هستیم.

 

سخن پایانی

اصلی‌ترین ین و مهم‌ترین موضوعی که در این بخش از مطالب سعی شد به‌طور مفصل به آن پرداخته شود، (عمل زیبایی واژن با لیزر) بود که جزو روش‌های شناخته شده و امن با نتایج مثبت برای افراد خواهد بود.

چنانچه شما جزو آن دسته از خانم‌هایی هستید که حس می‌کنید ناحیه تناسلی‌اتان زیبایی خود را از دست داده است، بهترین اقدامی که می‌توانید انجام دهید، مراجعه به متخصص زنان برای بررسی واژن است که در صورت لزوم، به راحتی و تنها طی چند ساعت می‌توانید عمل زیباسازی واژن با لیزر را تحت نظر پزشکان حرفه‌ای انجام دهید.

ما در این بخش از مبحث به شما گفتیم که آیا همه زنان می‌توانند عمل زیبایی واژن با لیزر انجام دهند. به جز این، شما با مراحلی که در جراحی زیبایی واژن با لیزر باید طی شود، پروسیجر لیزری برای بهبود سلامت و خوش‌رنگی واژن، میزان ایمن بودن عمل زیبایی واژن با لیزر، اقدامات قبل و بعد از انجام عمل زیبایی واژن توسط لیزر، بهبود عملکرد جنسی با عمل زیبایی واژن توسط  لیزر و همچنین چند عارضه مهم در روش زیبایی واژن با کمک لیزر نیز آشنایی کامل پیدا کرده و حالا با آگاهی کامل می‌توانید اقدامات لازم را برای زیبایی بیشتر واژن با عمل لیزر فراهم نمایید.