عمل زیبایی رحم

عمل زیبایی رحم؛ بهبود فرم رحم و جذابیت ظاهری آن و کمک به جوانسازی ناحیه تناسلی

زنان دوست دارند همیشه و در هر حالتی، زیبا و جذاب به نظر برسند و این موضوع بر روی حس ارزشمندی و اعتماد به نفس آن‌ها تاثیر می گذارد. این زیبایی تنها به چهره ختم نمی‌شود، بلکه زنان دوست دارند اعضای تناسلی آن‌ها مانند رحم، واژن، لابیا و… نیز همیشه جوانی و شادابی خود را داشته باشند.

این موضوع در هنگام روابط جنسی با شریک زندگی آن‌، اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده و کیفیت این روابط را تحت تاثیر قرار می‌دهد. ما امروز می‌خواهیم در مورد عمل زیبایی رحم با شما عزیزان صحبت کنیم و خوشحال می‌شویم اگر مثل همیشه تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید.

عمل زیبایی رحم

آنچه در این مقاله می خوانید :

عمل زیبایی رحم چیست و به چه منظوری انجام می‌شود؟

حتماً شما نیز به خوبی می‌دانید که عمل زیبایی رحم، تا چندین دهه قبل شناخته شده نبود و کسی در مورد آن چیزی نمی‌دانست. در واقع بخش بسیار زیادی از عمل‌های زیبایی، محدود به صورت می‌شد و بسیاری از افراد سعی می‌کردند با این عمل‌ها زیبایی و جذابیت را به خود هدیه دهند.

اما پس از گذشت مدتی، متخصصان به این نتیجه رسیدند که تغییرات رحم و سایر بخش‌های تناسلی (در اثر عواملی مانند بارداری، زایمان، تغییرات هورمونی و…) تا چه میزان می‌تواند تاثیرات منفی بر روی کیفیت روابط جنسی برجای بگذارد. اینجا بود که مقوله‌ای به نام جراحی زیبایی رحم در زنان و لابیاپلاستی مطرح شد و تا به امروز نیز ادامه دارد.

زمانی که رحم و سایر قسمت‌های ناحیه تناسلی (از جمله لابیاها، واژن و…) به هر علتی شکل ظاهری زیبای خود را از دست بدهند، خانم‌ها احساس می‌کنند که جوانی و زیبایی خود را از دست داده‌اند.

آن‌ها حتی ممکن است دچار حس خجالت در مقابل شریک زندگی خود شوند و نتوانند یک رابطه ایده‌آل را با او تجربه نمایند. در این گونه مواقع است که انجام عمل زیبایی رحم، می‌تواند به آن‌ها کمک کرده و بسیاری از مشکلاتی که به آن‌ها اشاره کردیم را از بین ببرد.

علاوه بر این، خانم‌ها با مشکلاتی که در شکل ظاهری رحم، واژن و لابیاهای آن ها وجود دارد، ممکن است نتوانند مانند قبل به انجام ورزش‌های مورد علاقه خود بپردازند. همچنین پوشیدن لباس‌های تنگ و چسبان برای آن‌ها امکان‌پذیر نباشد و تمامی این‌ها به سبب تبعاتی است که تغییر شکل ظاهری اندام‌های تناسلی با خود به وجود آورده‌اند. در این گونه مواقع می‌توان با مشورت متخصصان، اقدام به انجام عمل زیبایی واژن و رحم نمود و بسیاری از این مشکلات را برطرف کرد.

پارامترهایی که خانم ها تصمیم به عمل زیبایی رحم می‌گیرند

در میان عمل‌هایی که این روزها بسیاری از خانم‌ها کاندید انجام آن هستند، نام عمل زیبایی رحم نیز به چشم می‌خورد. پارامترهای زیادی وجود دارند که موجب می‌شوند زنان به نقطه‌ای برسند که برای جراحی زیبای رحم تصمیم بگیرند و ما در این قسمت، به صورت مختصر در مورد هر کدام از این موارد صحبت می‌کنیم:

 • خانم‌هایی که در هنگام رابطه جنسی با شریک زندگی خود، درد و ناراحتی فراوانی را تجربه کرده و نمی‌توانند مانند قبل از این فرایند لذت ببرند.
 • بانوانی که دوست دارند اندام‌های تناسلی و جنسی آن‌ها، همواره شکل و ظاهر بسیار زیبایی داشته باشد.
 • خانم‌هایی که احساس می‌کنند برخی از قسمت‌های واژن (مانند لابیاها) دچار عدم هماهنگی شده و تقارن میان آن‌ها از بین رفته است.
 • کسانی که با وجود داشتن پوست اضافه در قسمت کلاهک کلیتوریس خود، نمی‌توانند تحریک آن را به خوبی احساس کنند.
 • بانوان ورزشکاری که در هنگام انجام فعالیت‌های ورزشی مانند دوچرخه سواری، سوارکاری، شنا و… با درد و ناراحتی مواجه هستند.
 • محدودیت‌هایی که در هنگام لباس پوشیدن برای بسیاری از خانم‌ها به وجود می‌آید، یکی از دلایلی به شمار می‌روند که خانم‌ها تصمیم به انجام عمل زیبایی رحم می‌گیرند.
 • زمانی که لبه‌های داخلی واژن، بیش از اندازه بزرگ شوند، ممکن است احساس خارش فراوانی را در این قسمت به وجود آورند. به خصوص زمانی که خانم‌ها لباس‌های تنگ و چسبان می‌پوشند، این خارش بیش از پیش احساس می‌شود.
 • یکی دیگر از اصلی‌ترین مواردی که متخصصان عمل جراحی زیبای رحم را به بیماران خود پیشنهاد می‌کنند، عفونت‌های مکرری است که در قسمت رحم به وجود می‌آید.

با انواع عمل‌های جراحی زیبایی رحم در زنان آشنا شوید

این روزها با شیوه‌های مختلف می‌توان نواحی تناسلی زنان را عمل کرد و دوباره زیبایی و جذابیت را به آن‌ها بازگرداند. همه ما می‌دانیم که سیستم تناسلی زنان، شامل بخش‌های متعددی از جمله رحم، واژن، لابیا و… است. هر کدام از این قسمت‌ها را می‌توان با انجام عمل‌های مختلف، بهبود بخشید. با ما در ادامه مطلب همراه باشید تا برخی از انواع جراحی‌های زیبایی نواحی تناسلی زنان را به شما عزیزان معرفی کنیم:

 1. لابیا پلاستی

اگر بخواهیم به یکی از رایج‌ترین عمل‌های زیبایی بانوان در ناحیه تناسلی اشاره کنیم، بدون شک از لابیاپلاستی نام خواهیم برد. طی این عمل، پزشکان قسمت اضافه‌ لابیاها (از جمله پوست و بافت اطراف واژن) را برداشته و لابیاها را کوچک می‌کنند. البته طی این عمل، اگر هر نوع بیرون‌زدگی و یا ناهماهنگی میان دو لابیا وجود داشته باشد، به خوبی برطرف می‌شوند.

انجام این عمل، نه تنها شکل ظاهری زیبایی برای لابیاها به ارمغان می‌آورد، بلکه باعث بهبود کیفیت روابط جنسی شده و از ایجاد عفونت‌های مکرر برای واژن جلوگیری به عمل می‌آورد.

معمولاً برای انجام عمل لابیاپلاستی، دو شیوه اصلی وجود دارد که یکی از آن‌ها برش خطی و دیگری روش گوه‌ای لابیا مینور نام دارد. در صورتی که بیمار تمایل دارد علاوه بر هماهنگ و زیبایی لابیاها، تیرگی آن‌ها نیز برطرف شود، روش خطی برای آن‌ها انتخاب بهتری به شمار می‌رود. روش گوه‌ای نیز یک حالت طبیعی و نرمال برای لابیاها به ارمغان آورده و آن‌ها را زیبا و خوش فرم می‌نماید.

 1. واژینوپلاستی

یکی دیگر از عمل‌هایی که به عنوان زیر مجموعه عمل زیبایی رحم مطرح شده است، واژینوپلاستی نام دارد. این عمل در واقع به قسمت ورودی واژن مربوط است و تمرکز اصلی آن بر روی تنگ کردن واژن قرار دارد.

همان گونه که می‌دانید، خانم‌ها در فرایند بارداری، زایمان، افزایش سن و… با شل شدگی و افتادگی واژن مواجه می‌شوند. این مشکل تبعات بی‌شماری به همراه دارد که یکی از آن‌ها عدم رضایت زوجین از برقراری رابطه جنسی می‌باشد. بنابراین پزشکان طی عمل واژینوپلاستی، با شیوه‌های مدرن پزشکی اقدام به تنگی آن نموده و به این صورت هر نوع مشکلی اعم از افتادگی و شل شدگی آن را از بین می‌برند.

 1. کوچک کردن لابیا ماژور

یکی دیگر از انواع عمل زیبایی رحم که در این قسمت می‌خواهیم به آن اشاره کنیم، کوچک کردن لابیا ماژور است که به آن عمل لابیاماژورپلاستی نیز گفته می‌شود. این نوع عمل جراحی (همان گونه که از نام آن پیداست) فرایندی است که طی آن‌ اندازه لابیاهای ماژور را کوچک و طبیعی می‌کنند. به خصوص در مواقعی که لابیا ماژور، بیش از اندازه بزرگ شده و حالت چروکیده‌ای پیدا کرده باشد.

طی این عمل، متخصصان با برداشتن پوست یا بافت چربی که در قسمت زیرین لابیاها قرار دارند، حالت چروک و افتاده لابیا ماژور را از بین می‌برند. البته ذکر این نکته ضروری است که معمولاً عمل لابیاماژور پلاستی جنبه درمانی دارد و برای کسانی که به صورت مادرزادی با مشکلاتی در این زمینه مواجه هستند انجام می‌پذیرد.

 1. پرینورافی

در میان انواع عمل زیبایی رحم، نام پرینورافی نیز به چشم می‌خورد که طی آن پزشکان اقدام به ترمیم آسیب‌هایی می‌نمایند که به پرینه وارد شده است. لازم است بدانید که پرینه، در واقع یکی از بخش‌های اندام تناسلی زنان است که در فاصله میانی مقعد و واژن قرار گرفته است.

در هنگام انجام زایمان طبیعی، ممکن است آسیب‌هایی به پرینه وارد شده و دچار پارگی شود. در این گونه مواقع، با انجام عمل پرینورافی، تمامی آسیب‌هایی که برای پرینه به وجود آمده است را برطرف نموده و حالتی طبیعی برای آن به ارمغان می‌آورند.

 1. بزرگ کردن لابیا ماژور

شاید برای شما نیز جالب باشد بدانید که علاوه بر کوچک کردن لابیا ماژور، بزرگ کردن آن نیز به عنوان یکی از زیر مجموعه‌های عمل زیبایی رحم به شمار می‌رود. در این فرایند معمولاً پزشکان با تزریق ژل یا چربی به لابیا ماژور، افتادگی و شل شدگی آن را از بین می‌برند. فراموش نکنید که انجام چنین عملی، نیاز به مهارت‌های خاصی دارد و باید تحت نظر یک متخصص حاذق و با تجربه انجام شود.

عمل زیبایی رحم چه مزایایی دارد؟

تمامی بانوانی که قصد دارند عمل زیبایی رحم را انجام دهند، معمولاً قبل از انجام آن شروع به تحقیق و بررسی می‌نمایند. آن‌ها دوست دارند بدانند که جراحی زیبای رحم، چه مزایا و چه عوارضی با خود به همراه دارد؟ به همین سبب ما تصمیم گرفته‌ایم در این قسمت از مقاله، برخی از مهم‌ترین مزایای این عمل را با شما عزیزان در میان بگذاریم:

 • با انجام عمل زیبایی رحم، می‌توانید بسیاری از مشکلات رحم خود از جمله سوزش و خارش آن را از بین ببرید.
 • بسیاری از خانم‌هایی که با عفونت‌های طولانی و مکرر واژن مواجه می‌شوند، در واقع به سبب بزرگی لابیاها با چنین مشکلی روبرو شده‌اند. بنابراین انجام عمل لابیاپلاستی، آن‌ها را از شر این عفونت‌های آزار دهنده و ناخوشایند خلاص می‌کند.
 • با عمل زیبایی رحم، می‌توان زیبایی و جوانی را برای بخش‌های مختلف دستگاه تناسلی و اندام‌ها‌ی جنسی به ارمغان آورد.
 • خانم‌هایی که جراحی زیبای رحم را انجام می‌دهند، می‌توانند روابط جنسی با کیفیتی را برقرار نموده و از لذت آن برخوردار شوند.
 • تجربه نشان‌دهنده آن است که عمل زیبایی رحم، حس اعتماد به نفس و ارزشمندی را در زنان بیش از پیش افزایش می‌دهد.
 • یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که طی این عمل به خوبی درمان می‌شود، بی اختیاری ادرار است.
 • در صورتی که عمل زیبایی رحم خود را نزد یک متخصص حاذق و با تجربه انجام دهید، مشاهده خواهید کرد که خشکی واژن شما از بین رفته و دیگر دردهای ناخوشایند را در هنگام برقراری روابط جنسی تجربه نخواهید کرد.

متداول‌ترین روش ها برای عمل زیبایی رحم

عمل زیبایی رحم به یک محدوده خاص منتهی نمی‌شود و می‌تواند بخش‌های مختلفی از ناحیه تناسلی زنان و به خصوص واژن را در برگیرد. خوشبختانه روش‌های زیادی وجود دارند که از طریق آن‌ها می‌توان عمل جراحی زیبای رحم را انجام داد و به نتایج دلخواه دست پیدا کرد. ما در ادامه مطلب، قصد داریم برخی از این روش‌ها را با شما در میان بگذاریم و به این صورت، به شما کمک کنیم تا با آگاهی کامل‌تری در این مسیر گام بردارید:

 1. لیزر درمانی

یکی از شیوه‌هایی که پزشکان برای عمل زیبایی رحم و واژن از آن استفاده می‌کنند، لیزر درمانی است. در این فرایند با استفاده از امواج قدرتمند لیزر، بافت نواحی تناسلی را تحریک نموده و به آن کمک می‌کنند تا شروع به کلاژن سازی نماید.

زمانی که روند کلاژن سازی در این قسمت آغاز شد، مشاهده خواهید کرد که بافت‌های اطراف رحم و واژن حالت سفتی پیدا کرده و افتادگی آن تا حدود زیادی از بین خواهد رفت. خوشبختانه جراحی زیبای رحم با لیزر، عوارض چندان زیادی به همراه ندارد و بیماران پس از انجام آن، شاهد درد و خونریزی نخواهند بود.

 1. تنگ کردن واژن به روش ThermiVa

اگر بخواهیم به یکی دیگر از شیوه‌های کم تهاجمی و متداول برای زیبایی رحم و تنگ کردن واژن اشاره کنیم، بدون شک از ThermiVa نام خواهیم برد. برای انجام این عمل، متخصصان از یک الکترود استفاده نموده و توسط آن امواج قدرتمند رادیویی که کاملاً کنترل شده هستند را به سمت بافت واژن هدایت می کنند.

این امواج قدرت آن را دارند که بافت‌ها را گرم نموده و به این صورت قسمت‌های مختلف واژن را برای کلاژن سازی تحریک نمایند. خوشبختانه این عمل در مدت زمان کوتاهی انجام شده و به سبب آن که هیچ نوع درد و خونریزی به همراه ندارد، مورد توجه بسیاری از بانوان قرار گرفته است.

البته فراموش نکنید که برای به دست آوردن نتایج بهتر از انجام چنین عملی، باید 3 ماه تحت درمان قرار گرفته و جلسات درمانی خود را بر اساس آن‌چه که پزشک برای شما در نظر گرفته است سپری کنید. پس از انجام این عمل، استراحت چندان زیادی نیاز نیست و شما پس از گذشت چند روز، می‌توانید شروع به انجام فعالیت‌های عادی و روزانه خود نمایید.

 1. روش پی آر پی

یکی دیگر از متداول‌ترین روش‌ها برای عمل زیبایی رحم، روشی است که ما آن را به نام پی آر پی می‌شناسیم. در این فرایند از خون خود بیمار استفاده نموده و پلاکت‌های آن را جدا کرده و سپس به قسمت‌هایی از بافت واژن تزریق می‌نمایند.‌

لازم به ذکر است که پلاکت‌های خون بیمار با بهره‌گیری از دستگاه سانتریفیوژ جداسازی و خالص شده و سپس از طریق سوزن‌های باریک و نازکی، به بافت واژن تزریق می‌گردد.

این موضوع سبب می‌شود که دهانه واژن تنگ شده و یک حالت سفتی و ارتجاعی برای آن به وجود آید. انجام چنین عملی، نقش مهمی در بهبود کیفیت روابط جنسی ایفا نموده و به خانم‌ها کمک می‌کند تا فرایند ارگاسم را به خوبی تجربه کنند.

 1. عمل جراحی

یکی دیگر از رایج‌ترین شیوه‌هایی که پزشکان برای زیبایی رحم، واژن و سایر اندام‌های تناسلی خانم‌ها از آن استفاده می‌کنند، عمل جراحی است. این عمل هنگام انجام می‌شود که پزشک در معاینات اولیه، به این نتیجه برسد که نمی‌توان با لیزر درمانی یا تزریق فیلر و چربی، مشکلات رحم را برطرف نمود و باید یک فکر اساسی برای آن انجام داد.

عمل جراحی با فرایند بیهوشی آغاز می‌شود و پزشکان با انجام برش‌ها و سپس بخیه‌های محکم، حالت  افتادگی و شل شدگی رحم و واژن را به خوبی درمان نموده و از بین می‌برند.

آمادگی‌هایی که قبل از عمل زیبایی رحم باید داشته باشید

در صورتی که تصمیم خود را برای انجام عمل زیبایی رحم گرفته‌اید، بدانید که باید برای انجام این عمل، از آمادگی لازم برخوردار باشید. هر چند متخصصانی که قرار است این عمل را برای شما انجام دهند، این آمادگی‌ها را با شما در میان می‌گذارند، اما ما نیز در این قسمت اشاره کوتاهی به هر کدام از آن‌ها می‌کنیم:

 • تست عفونت واژن

خانم‌هایی که با عفونت واژن مواجه هستند، نمی‌توانند عمل زیبایی رحم را انجام دهند؛ چرا که این عفونت‌ها ممکن است سلامتی بیمار را به خطر انداخته و حتی پس از جراحی زیبای رحم نیز عوارضی را با خود به همراه آورند. در صورتی که در این تست هر نوع عفونتی تشخیص داده شود، پزشکان ابتدا با تجویز داروهای مختلف سعی در برطرف کردن عفونت نموده و سپس این عمل را برای بیماران خود انجام می‌دهند.

 • انجام آزمایش سرطان گردن رحم

پزشکان باید از سلامت رحم بیمار خویش اطمینان حاص کرده و پس از آن شروع به انجام عمل زیبایی رحم نمایند. بنابراین انجام آزمایش سرطان گردن واژن، یکی از تست‌هایی است که باید آن را انجام داده و به پزشک خود نشان دهید.

 • تست پاپ اسمیر

شاید رایج‌ترین آزمایشی که تمامی خانم‌ها قبل از انجام هر نوع عمل زیبایی رحم باید آن را انجام دهند، تست پاپ اسمیر است. با انجام این تست می‌توان اطلاعات کاملی در مورد وضعیت رحم به دست آورد و سلامت آن را از هر نظر مورد بررسی قرار داد.

 • دوش گرفتن و رعایت بهداشت

در صورتی که تمامی آزمایشات شما خوب بود و پزشک تشخیص داد که شما برای انجام این عمل آمادگی دارید، روز عمل به شما اطلاع داده خواهد شد. در این روز باید دوش گرفته و موهای زائدی که در ناحیه تناسلی وجود دارند را برطرف کرده و سپس به کلینیک مربوطه مراجعه کنید.

بعد از عمل زیبایی رحم این گونه از خود مراقبت کنید

عمل زیبایی رحم نیز مانند سایر عمل‌های درمانی و زیبایی، حساسیت‌های خاص خود را دارد. بنابراین بسیار تا بسیار مهم است که شما در روزهای پس از انجام این عمل، به خوبی از خود مراقبت کنید تا دچار آسیب نشوید. این مراقبت‌ها به شما کمک می‌کنند تا هر چه زودتر دوران نقاهت خود را سپری کرده و به زندگی روزمره خود بازگردید؛ برخی از این مراقبت‌ها عبارتند از:

 • بلافاصله که از بیمارستان مرخص شدید، باید 24 ساعت ابتدایی پس از عمل را به استراحت سپری کنید. شما باید در یک حالت کاملاً راحت دراز کشیده و یک بالش در قسمت زیر باسن خود قرار دهید.
 • در صورتی که دچار درد و تورم در ناحیه واژن خود شده‌اید، می‌توانید از کمپرس یخ بر روی آن استفاده کنید.
 • اگر برای شما امکان دارد، از نوع سرویس بهداشتی فرنگی استفاده کنید تا در هنگام دفع ادرار یا مدفوع، هیچ نوع فشاری به رحم شما وارد نشود.
 • بدون شک پزشک متخصص بعد از عمل زیبایی رحم، برای شما داروهایی را تجویز نموده است که شما باید آن‌ها را به صورت منظم و سر ساعت میل کنید. این داروها از نوع مسکن و داروهای آنتی بیوتیک هستند که علاوه بر التیام درد شما، از به وجود آمدن عفونت در قسمت رحم جلوگیری می‌کند.
 • شما می‌توانید در 24 ساعت ابتدایی پس از عمل زیبایی رحم، از کمپرس گرم استفاده کنید؛ این روند باعث کاهش درد شما می‌گردد.
 • تا آن جایی که می‌توانید از نشستن‌های طولانی مدت خودداری کرده و در این دوران، از لباس‌های کاملاً آزاد و راحت استفاده کنید.
 • در ماه اولی که به تازگی جراحی زیبای رحم را انجام داده‌اید نباید سیگار مصرف کنید. همچنین در این دوران سعی کنید تا آن‌جایی که می‌توانید از سبزیجات و میوه‌های تازه استفاده کنید تا سیستم ایمنی شما تقویت شود.
 • ممکن است پزشک به شما توصیه کند که در روزهای ابتدایی پس از عمل جراحی زیبایی رحم، از بتادین برای شستشوی خود استفاده کنید.
 • در هفته‌های اول پس از عمل زیبایی رحم، انجام هیچ نوع فعالیت سنگین و همچنین ورزشی‌های سخت و سنگین برای شما مجاز نیست.

خطرات و عوارض عمل زیبایی رحم

حال که تصمیم گرفته‌اید عمل زیبایی رحم را انجام دهید، پس خوب است تا با خطرات و عوارض آن نیز آشنا شوید. فراموش نکنید که اگر جراحی زیبای رحم را در یک کلینیک معتبر و تحت نظر یک متخصص حاذق و با تجربه انجام دهید، احتمال روبرو شدن با این عوارض نیز کاهش پیدا می‌کند. اما با این حال، باید در زمینه خطرات و عوارض این عمل نیز اطلاعاتی داشته باشید.

این آگاهی‌ها به شما کمک می‌کنند تا با چشم باز قدم در این مسیر گذاشته و برای هر چیزی آماده باشید؛ در ادامه مطلب همچنان با ما همراه باشید تا برخی از این عوارض را با شما عزیزان در میان بگذاریم:

 • عفونت: شما پس از آن که عمل زیبایی رحم را انجام دادید، باید به خوبی از خود مراقبت نموده و داروهای آنتی بیوتیک که پزشک برای شما تجویز نموده است را سر ساعت میل کنید. در غیر این صورت ممکن است محل بخیه‌ها دچار عفونت شده و عوارض ناخوشایندی را برای شما به وجود آورد.
 • تورم: برخی از خانم‌ها، پس از عمل جراحی زیبای رحم خویش، با تورم در این قسمت مواجه می‌شوند؛ این عارضه کاملاً طبیعی است و پس از گذشت مدت زمان کوتاهی از بین می‌رود.
 • آسیب عصبی: اگر برای عمل جراحی رحم خود به یک متخصص حاذق و با تجربه مراجعه نکنید، یکی از عوارض ناخوشایندی که ممکن است با آن مواجه شوید، آسیب عصبی در این قسمت است. زمانی که پزشک شما از مهارت کافی برخوردار نباشد، به عصب بافت رحم یا واژن آسیب زده و آن را با بی حسی مواجه می‌کند.
 • خونریزی: یکی دیگر از شایع ترین عوارضی که برخی از خانم‌ها پس از جراحی زیبایی رحم خود با آن مواجه می شوند، خونریزی است که معمولاً از ناحیه بخیه‌ها رخ می‌دهد.

فراموش نکنید که این عوارض در چند روز ابتدایی پس از عمل جراحی زیبایی رحم، ممکن است برای شما به وجود آیند و نباید به خاطر آن خود را نگران کنید.

اما در صورتی که پس از گذشت چند روز، هنوز بهبودی حاصل نشده و این عوارض ادامه دارند، بهتر است که موضوع را با متخصص خود در میان بگذارید. او با معاینات و بررسی‌هایی که انجام می‌دهد، به این نتیجه خواهد رسید که آیا این علائم، طبیعی هستند یا غیر طبیعی؟ و بهترین راهکار درمانی را برای رفع آن‌ها ارائه می‌دهد.

سخن پایانی

این روزها بسیاری از خانم‌ها از وضعیت رحم و واژن خود که دچار افتادگی و شل شدگی هستند، رضایت چندان زیادی ندارند. عواملی مانند افزایش سن، یائسگی، زایمان‌های متعدد و… سبب شده‌اند که واژن شکل طبیعی خود را از دست داده و با افتادگی مواجه شود. این موضوع برای برخی از خانم‌ها بسیار ناخوشایند است، چرا که بر روی کیفیت روابط جنسی آن‌ها تاثیر گذاشته و اعتماد به نفس آن‌ها را کاهش می‌دهد.

ما با ارائه این مقاله، تلاش کردیم هر آن چه نیاز است در مورد عمل زیبایی رحم بدانید را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. امیدواریم با مطالعه این مطالب، بر اطلاعات و آگاهی‌های شما افزوده شده باشد و بتوانید یک تصمیم درست و عاقلانه در این زمینه بگیرید.