تاثیر قرص لاغری بر قاعدگی

 

تاثیر قرص لاغری بر قاعدگی؛ یکی از مهم‌ترین عوارض این قرص‌ها

چاقی یکی از بزرگ‌ترین معضلاتی است که این روزها بسیاری از جوامع با آن مواجه هستند. چاقی نه تنها یک بیماری به شمار می‌رود، بلکه تاثیرات منفی بر روی زیبایی و اعتماد به نفس انسان‌ها بر جای می‌گذارد.

به راستی چه کسی دوست ندارد یک اندام ایده آل و متناسب داشته باشد؟ این روزها روش‌های متعددی برای کاهش وزن وجود دارند که یکی از آن‌ها قرص لاغری است. اما آیا از تاثیرات و عوارض این قرص‌ها اطلاعی دارید؟ آیا از تاثیر قرص لاغری بر قاعدگی چیزی شنیده‌اید؟ با ما همراه باشید تا در این مورد و سریع ترین روش باز شدن قاعدگی برای شما بیشتر بگوییم.

تاثیر قرص لاغری بر قاعدگی

تاثیر قرص لاغری بر قاعدگی چیست؟

 

این روزها برخی از افراد، از قرص‌های لاغری برای کاهش وزن خود استفاده می‌کنند. آن‌ها ممکن است روش‌های دیگری را برای کاهش وزن انتخاب کرده باشند، اما در نهایت نتیجه‌ای که مد نظر آن‌ها بود به دست نیامده باشد. در چنین شرایطی ممکن است تصمیم به مصرف قرص لاغری بگیرند.

بسیاری از قرص‌هایی که تحت عنوان قرص لاغری در بازار وجود دارند، عوارض بسیار زیادی برای جسم به همراه می‌آورند. ممکن است با مصرف آن‌ها اندکی از وزن خود را از دست بدهید، اما به این موضوع نیز توجه کنید که برخی از عوارضی که برای جسم شما ایجاد می‌کنند، بسیار ناخوشایند و خطرناک است.

یکی از مهم‌ترین عوارض این قرص‌ها، تاثیر قرص لاغری بر قاعدگی است. ممکن است ترکیباتی که در این قرص‌ها وجود دارند، باعث شوند که زودتر یا دیرتر از موعد مقرر پریود شوید. همچنین این قرص‌ها ممکن است میزان خونریزی را کاهش داده و یا آن را بسیار افزایش دهند. بنابراین به شما توصیه می‌کنیم اگر با چنین اختلالاتی مواجه شدید، برای از بین بردن عوارض قرص لاغری، حتماً موضوع را با پزشک متخصص خود در میان بگذارید.

 

قرص لاغری چیست؟

 

قبل از این که به صورت کامل‌ به مقوله تاثیر قرص لاغری بر قاعدگی اشاره کنیم، ابتدا باید به این سوال پاسخ دهیم که قرص لاغری چیست و چه تاثیری بر جسم انسان می‌گذارد؟ قرص لاغری که برخی از افراد آن را به نام قرص چاقی و قرص چربی سوز نیز می‌شناسند، یکی از داروهایی است که باعث کاهش میل و اشتهای شما نسبت به غذا می‌شود. بسیاری از افرادی که دارای ولع و حرص زیادی در هنگام خوردن غذا هستند، می‌توانند با مصرف این قرص‌ها، اشتهای خود را کنترل نمایند.

قرص‌های لاغری سبب می‌شوند که در طول روز، بسیار کم احساس گرسنگی کنید. در نتیجه غذای کمتری می‌خورید و به این صورت، بسیاری از چربی‌های خود را از دست خواهید داد. ساختار برخی دیگر از قرص‌های لاغری به گونه‌ای است که میل افراد نسبت به غذاهای شیرین، غذاهای شور، غذاهای چرب و به طور کلی غذاهای پر کالری را کاهش می‌دهند.

بدون شک تمامی قرص‌های لاغری، ممکن است عوارض جانبی با خود به همراه داشته باشند. از تاثیر قرص لاغری بر قاعدگی گرفته تا بسیاری دیگر از عوارض مانند بی خوابی، استرس، یبوست، تهوع و… بنابراین اگر شما عزیزان نیز جزو آن دسته از کسانی هستید که قصد دارید برای کاهش وزن خود از این قرص‌ها استفاده کنید، بدون مشورت با پزشک خود، هیچ اقدامی در این زمینه انجام ندهید.

فراموش نکنید که قرص‌های لاغری، بر خلاف آن چه که در تبلیغات از آن‌ها مشاهده می‌کنیم، به هیچ عنوان نمی‌توانند سوخت و ساز و متابولسیم بدن ما را افزایش دهند. چرا که مسئول اصلی افزایش یا کاهش متابولسیم بدن، غده تیروئید و هورمون‌هایی است که توسط آن ترشح می‌شوند. بنابراین قرص‌های لاغری در این زمینه هیچ نقشی ایفا نمی‌کنند.

 

آیا تاثیر قرص لاغری بر قاعدگی اثبات شده است؟

 

چاقی یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی است که این روزها بسیاری از انسان‌ها در سراسر کشورهای جهان با آن مواجه هستند. این مسئله گاهی اوقات به قدری مهم‌ می‌شود که انسان‌ها حاضر هستند هر بهایی را پرداخت کنند تا فقط اندکی از چربی‌های انباشته شده بدن آن‌ها کاهش پیدا کند.

در این میان برخی از افراد و شرکت‌های سودجو، با طراحی و تولید برخی از قرص‌های لاغری که هیچ مجوز و استانداردی ندارند، سعی در فروش قرص لاغری به این افراد و کسب سود بیشتر می‌نمایند. بسیاری از این قرص‌ها مورد تایید پزشکان نیست و عوارض جانبی بسیار زیادی با خود به همراه می‌آورد.

یکی از شایع‌ترین عوارض قرص‌های لاغری، به هم ریختن نظم چرخه قاعدگی است. در واقع بسیاری از خانم‌هایی که از قرص‌های لاغری بدون تجویز و مشورت با پزشک خویش استفاده کرده‌اند، به این موضوع اذعان دارند که تاثیر قرص لاغری بر قاعدگی آن‌ها، کاملاً مشهود است.

حتی برخی از پزشکان عقیده دارند که مصرف قرص لاغری، می‌تواند قدرت باروری خانم ها را نیز کاهش دهد. بنابراین اگر قصد دارید از قرص‌های لاغری برای کاهش وزن خود استفاده کنید، باید با پزشک خود مشورت کنید. گاهی اوقات بهایی که جسم شما در قبال مصرف این قرص‌ها می‌پردازد، بسیار سنگین است.

 

ایا پریود شدن باعث لاغری میشود؟

 

یکی از مهم‌ترین سوالاتی که ممکن است برای برخی از خانم‌ها به وجود آید این است که “ایا پریود شدن باعث لاغری میشود” در پاسخ به این سوال باید بگوییم به طور کلی کاهش یا افزایش وزن، بر روی چرخه قاعدگی اثرگذار است. همچنین سندرم پیش از قاعدگی نیز می‌تواند به صورت غیر مستقیم، تغییراتی در وزن به وجود آورد. برخی از خانم‌ها در این دوران ممکن است با کاهش وزن مواجه شوند؛ برخی دیگر نیز ممکن است اندکی وزن اضافه نمایند. تمامی این موارد به ترشح هورمون‌ها و به خصوص هورمون استروژن بستگی دارد.

یکی از عوارضی که قاعدگی برای برخی از خانم‌ها به وجود می‌آورد، کاهش اشتهاست. بسیاری از افراد در این دوران، میلی به خوردن غذا ندارند و اشتهای آن ها تغییر پیدا می‌کند. به همین سبب است که پس از پایان قاعدگی متوجه می‌شوند که اندکی از وزن خود را از دست داده‌اند. معمولاً تغییراتی که در دوران قاعدگی برای وزن به وجود می‌آید، دائمی نیستند و پس از پایان چرخه قاعدگی، وزن دوباره به همان حالت اولیه خود برمی‌گردد.

 

تاثیر قرص لاغری بر قاعدگی و عوارض این قرص‌ها

 

ما در قسمت قبل به این سوال که ایا پریود شدن سبب لاغری میشود پاسخ دادیم. بسیاری از خانم‌ها برای این که بتوانند اندکی از چربی‌های بدن خود را از بین ببرند، به مصرف قرص‌های لاغری روی آورده‌اند. هر چند تاثیر قرص لاغری بر قاعدگی کاملاً مشهود است، اما این قرص‌ها عوارض دیگری نیز به همراه دارند. بسیاری از افرادی که روی به مصرف این قرص‌ها می‌آورند، از عوارض آن بی خبر هستند.

با ما در ادامه مطلب همراه باشید تا برخی از مهم ترین عوارض این قرص‌ها را برای شما عزیزان بیان کنیم:

استرس: مصرف برخی از قرص‌های لاغری، ممکن است باعث ترشح بیش از اندازه کورتیزول یا همان هورمون استرس شوند. بنابراین اگر شما نیز از آن دسته افرادی هستید که به صورت مداوم از استرس و اضطراب رنج می‌برید، ممکن است مصرف قرص لاغری، این فرایند را تشدید نماید. حتی برخی از افراد، علاوه بر تجربه استرس، ممکن است دچار بی خوابی، تپش قلب و سرگیجه نیز شوند.

بی خوابی: علاوه بر تاثیر قرص لاغری بر قاعدگی، می توانیم از تاثیر آن بر روی عملکرد خواب نیز نام ببریم. به طور کلی ساختار این قرص‌ها به گونه‌ای است که سوخت و ساز و همچنین ضربان قلب را افزایش می‌دهند. این موارد باعث از بین رفتن تعادل الگوی خواب می‌شوند. کسانی که در طول شبانه روز به میزان کافی نمی‌خوابند، با ضعف سیستم ایمنی مواجه خواهند شد. سیستم ایمنی ضعیف، می‌تواند بدن شما را مستعد بیماری‌هایی مانند آنفولانزا، سرماخوردگی و… نماید.

بالا رفتن فشار خون: بسیاری از قرص‌های لاغری که این روزها در بازار مشاهده می‌کنیم، دمای بدن را افزایش می‌دهند. این امر به سبب آن است که متابولسیم بدن افزایش پیدا کرده و چربی‌ها با سرعت بالایی بسوزند. هر چند این فرایند می‌تواند در چربی سوزی موثر باشد، اما ممکن است باعث بالا رفتن فشار خون نیز گردد.

به هم ریختن اوضاع روحی: تجربه نشان دهنده آن است که مصرف قرص لاغری، در برخی از مواقع می‌تواند اوضاع روحی فرد را به هم بریزد. افرادی که از این قرص‌ها استفاده می‌کنند، ممکن است با حالت‌هایی مانند استرس، عصبی شدن، خشم، رفتارهای تهاجمی و اضطراب مواجه شوند.

کم آبی بدن: قرص‌های چربی سوز، علاوه بر این که چربی‌ها را از بین می‌برند، بلکه ممکن است بدن را با خطر کم آبی مواجه نمایند. این موضوع به خصوص در فصل‌های گرم سال، بسیار خطرناک است. کم آبی ممکن است عوارضی مانند سردرد، عدم توانایی انجام فعالیت‌های سنگین، سرگیجه و… را به همراه داشته باشد.

همان گونه که مشاهده کردید، تاثیر قرص لاغری بر قاعدگی، تنها عارضه‌ای نیست که ما با آن مواجه هستیم. بلکه اگر این قرص‌ها را تحت نظر پزشک خود مصرف نکنید، ممکن است عوارض بسیار زیاد دیگری نیز به همراه آورد. بنابراین برای این که بتوانید به خوبی اقدام به از بین بردن عوارض قرص لاغری نمایید، حتماً آن‌ها را با مشورت پزشک خود مصرف کنید.

 

مهم‌ترین روش‌های از بین بردن عوارض قرص لاغری

 

برخی از افراد با وجود آن که از عوارض قرص‌های لاغری اطلاع دارند، اما باز هم تصمیم دارند از این قرص‌ها برای کاهش وزن استفاده نمایند. ممکن است آن‌ها روش‌های دیگری را امتحان کرده و به نتیجه دلخواه دست پیدا نکرده باشند. در چنین شرایطی، ممکن است به سراغ مصرف انواع قرص لاغری روی آورند. در چنین شرایطی یکی از مهم‌ترین سوالاتی که ممکن است برای این افراد به وجود آید این است که برای از بین بردن عوارض قرص لاغری چه کنم؟

با ما همراه باشید تا به برخی از پارامترهای مهمی که در این زمینه می‌توانند به شما کمک کنند اشاره کنیم:

 1. هرگز قرص لاغری را بدون تجویز پزشک خود مصرف نکنید.

اگر انتخاب شما این است که برای از بین بردن چربی‌های زائد بدن خود از قرص لاغری استفاده کنید، حداقل آن را با تجویز پزشک مصرف کنید. هرگز به تبلیغاتی که در ماهواره و یا سایت های اینترنتی مشاهده می‌کنید اعتماد نکنید. همچنین بر مبنای گفته‌های دیگران که قرص لاغری را به شما پیشنهاد می‌کنند، به سراغ مصرف این قرص‌ها نروید. تنها کسانی که می‌توانند در مورد نوع و چگونه مصرف قرص لاغری به شما کمک کنند، پزشکان و متخصصان هستند.

 1. از قرص‌هایی استفاده کنید که مورد تایید وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو ایران است.

تمامی قرص های لاغری که این روزها در بازار ارائه می‌شوند، مورد تایید وزارت بهداشت کشورمان ایران نیست. بسیاری از آن‌ها نشان استاندارد و نشان سلامت را ندارند. بنابراین برای از بین بردن عوارض قرص لاغری، زمان زیادی را به تحقیق در مورد این قر‌ص‌ها صرف کنید و بهترین و مطمئن‌ترین آن‌ها را انتخاب کنید.

 1. هرگز قرص‌های لاغری را به مدت طولانی استفاده نکنید.

قرص‌های لاغری، تنها برای یک مقطع کوتاه چند هفته و یا چند ماهه برای شما تجویز می‌شوند. برای در امان ماندن از عوارض این قرص‌ها، آن‌ها را در طولانی مدت استفاده نکنید. در عوض سعی کنید با ایجاد تغییر در سبک زندگی خود مانند پیروی از یک رژیم غذایی اصولی و ورزش، وزن خود را کاهش دهید.

درباره تاثیر قرص هزال بر قاعدگی چه می‌دانید؟

 

یکی از قرص‌های لاغری که این روزها برخی از افراد از آن برای کاهش وزن خود استفاده می‌کنند، قرص هزال است. ما در این قسمت قصد داریم به صورت مختصر به تاثیر قرص هزال بر قاعدگی اشاره کنیم. قبل از آن باید به این موضوع بپردازیم که قرص لاغری هزال از ترکیبات داروهای گیاهی مانند رازیانه، زیره، زنیان، مرزنجوش، بوره ارمنی، سداب و… تشکیل شده است.

علاوه بر ترکیبات گیاهی که به آن‌ها اشاره کردیم، برخی از ترکیبات شیمیایی نیز در این قرص وجود دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به آنتول، لینالیل استات، تیمول، منتول، لیمونن و… اشاره نمود. بنابراین این قرص به آن میزان که در تبلیغات مشاهده کرد‌ه‌ایم، صرفاً یک قرص گیاهی نیست.

این قرص با ترکیبات خود، از جذب قند جلوگیری نموده و باعث دفع چربی‌ها می‌گردد. همچنین کسانی که از این قرص استفاده می‌کنند، با کاهش شدید اشتها در طول شبانه روز مواجه می‌شوند. بنابراین وزن آن ها شروع به کم شدن می‌نماید. برخی از افراد عقیده دارند که با مصرف این قرص و پیروی از یک رژیم غذایی سالم و همچنین انجام فعالیت های ورزشی، می‌توانید به کاهش وزن و تناسب اندام دست پیدا کنید. به شما پیشنهاد می‌کنیم برای برخورداری از فواید این قرص برای کاهش وزن، حتماً آن را با مشورت پزشک خویش استفاده کنید.

اما به مهم‌ترین نکته مبحث خود می‌رسیم که تاثیر قرص هزال بر قاعدگی است. در ترکیبات این قرص، مواد گیاهی و شیمیایی وجود دارند که ممکن است به طور مستقیم و غیر مستقیم بر روی قاعدگی تاثیر بگذارد. به عنوان مثال رازیانه ای که در ترکیب قرص هزال وجود دارد، ممکن است بر روی هورمون‌های بدن تاثیر بگذارد.

بنابراین مصرف این قرص ممکن است چرخه قاعدگی خانم‌ها را به هم بریزد. برخی از خانم‌ها ممکن است با خونریزی شدید و برخی ممکن است با خونریزی اندک ماهیانه مواجه شوند. همچنین برخی دیگر ممکن است قاعدگی را خیلی زودتر یا دیرتر از موعد مقرر تجربه کنند. در هر صورت شما قبل از انجام هر کاری، باید حتماً با پزشک خود در مورد تاثیر قرص لاغری بر قاعدگی سوال کنید و آن را تحت نظر پزشک خود مصرف کنید.

 

تاثیر قرص لاغری بر قاعدگی چیست و ترکیبات آن کدامند؟

 

همان گونه که اشاره شد تاثیر قرص لاغری بر قاعدگی، به سبب ترکیباتی است که در آن وجود دارد. بنابراین اگر شما می‌خواهید در زمینه تاثیر قرص لاغری بر قاعدگی، اطلاعات کامل‌تری به دست آورید، باید ترکیبات موجود در آن ها را به خوبی بشناسید. این شناخت به شما برای از بین بردن عوارض قرص لاغری، کمک فراوانی خواهد نمود. البته باید به این نکته نیز اشاره کنیم که ترکیبات موجود در قرص‌های لاغری ممکن است با همدیگر متفاوت باشند. اما ما به صورت کلی، به ترکیبات متداولی که در این قرص‌ها یافت می‌شوند، اشاره خواهیم نمود:

 1. عصاره گارسینیا کامبوجیا: تحقیقات و بررسی‌ها نشان دهنده آن است که در پوست میوه گارسینیا کامبوجیا مقادیر فراوانی از اسید هیدروکسی سیتریک وجود دارد. در دنیای پزشکی این عقیده وجود دارد که اسید هیدروکسی سیتریک، نقش بسیار مهمی در کاهش اشتها و در نهایت از بین رفتن چربی‌های بدن دارد. عصاره این میوه، چربی‌ها را در بدن مهار نموده و با افزایش میزان ترشح سروتونین، باعث کاهش سیگنال‌های گرسنگی می‌شود.
 2. کافئین: کافئین یکی از ترکیبات اصلی است که معمولاً در ساختار تمامی قرص‌های لاغری وجود دارد. همان گونه که می‌دانید، کافئین یکی از موادی است که به صورت طبیعی در قهوه، شکلات تلخ و همچنین چای سبز به وفور یافت می‌شود. کافئین می‌تواند تاثیراتی بر روی سیستم سوخت و ساز بدن بر جای بگذارد. کسانی که از مواد خوراکی حاوی کافئین استفاده می‌کنند، بیش از سایرین شاهد چربی سوزی در بدن خود هستند.
 3. اورلیستات: این ماده، یکی دیگر از ترکیباتی است که در ساختار بسیاری از قرص‌های لاغری مشاهده شده است. اورلیستات می‌تواند باعث جلوگیری از تجزیه چربی در روده گردد و به این صورت از چاقی و اضافه وزن جلوگیری به عمل آورد.
 4. کتون تمشک: این ترکیب، در واقع عصاره‌ای است که از میوه تمشک به دست می‌‌آید. این عصاره نیز دارای خواص چربی سوزی است و در کوتاه مدت، می تواند باعث ایجاد فرایند چربی سوزی در جسم گردد.
 5. عصاره قهوه سبز: همان گونه که می‌دانید، قهوه سبز همان قهوه‌ای است که هنوز آن را بو نداده و برشته نکرده‌اند. تحقیقات و بررسی ها نشان دهنده آن است که در ترکیبات قهوه سبز، دو ترکیب موثر به نام کافئین و اسید کلروژنیک وجود دارد. این ترکیبات، نقش مهمی در کاهش وزن و از بین بردن چربی‌ها دارند.
 6. 6. عصاره چای سبز: شاید شما نیز در مورد نقشی که چای سبز در زمینه کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام ایفا می‌کند، شنیده باشید. چای سبز در واقع یکی از محبوب‌ترین موادی است که در میان پزشکان و بسیاری از افراد جامعه، به عنوان یک چربی سوز عالی شناخته شده است.

این موضوع به سبب آنتی اکسیدان های فراوانی است که در چای سبز وجود دارد. این آنتی اکسیدان‌ها به بدن کمک می‌کنند تا سوخت و ساز خود را افزایش داده و چربی‌های اضافه را از بین ببرد. به همین علت است که در ترکیبات بسیاری از قرص های لاغری، می‌توان عصاره چای سبز را نیز مشاهده نمود.

 1. گلوکومنان: گلوکومنان در واقع یک نوع فیبر است که در ترکیبات برخی از قرص‌های لاغری یافت می‌شود. خاصیتی که این ماده دارد این است که آب را به خود جذب نموده و حالتی شبیه به ژله پیدا می‌کند. بنابراین افراد می‌توانند برای مدت زمان طولانی، سیر بمانند و از مصرف مواد غذایی فراوان در طول روز خودداری کنند. این فرایند، تاثیر بسزایی در کاهش وزن دارد.
 2. مراتریم: مراتریم نیز یکی از ترکیباتی که در ساختار آن دو عصاره گیاهی وجود دارد. این عصاره‌های گیاهی، باعث ایجاد خاصیت چربی سوزی برای قرص های لاغری می‌شوند.
 3. 9. اسید لینولئیک کونژوگه: این ماده، در واقع یکی از چربی‌های ترانس سالمی است که معمولاً می‌توان آن را در ترکیب لبنیاتی مانند کره و پنیر مشاهده نمود. این ماده باعث کاهش اشتهای افراد و همچنین افزایش سوخت و ساز در بدن دارند. به همین سبب تولید کنندگان قرص‌های لاغری، از آن برای تهیه محصولات خود استفاده می‌کنند.
 4. 1 فورسکولین: فورسکولین در واقع یکی از عصاره‌های گیاهی است که از گیاه کولئوس فروسکولی به دست می‌آید. این گیاه یکی از اعضای خانواده نعناعیان است که روند چربی سوزی بدن را افزایش می‌دهد. به همین سبب است که همواره از آن به عنوان یک ماده موثر برای کاهش وزن و از بین بردن چربی‌های زائد بدن استفاده می شود.

همان گونه که مشاهده کردید، ترکیبات فراوانی در ساختار یک قرص لاغری وجود دارند. ترکیباتی که برخی از آن‌ها گیاهی هستند و برخی دیگر شیمیایی. بنابراین در ادامه مبحث تاثیر قرص لاغری بر قاعدگی، می‌توان گفت که برخی از این مواد نقش بسزایی در روند قاعدگی دارند. در هر صورت برای از بین بردن عوارض قرص لاغری، حتماً آن ها را با مشورت پزشک خویش استفاده کنید. همچنین مطمئن شوید که سازمان غذا و داروی کشورمان، این داروها را تایید کرده باشند.

 

چگونه از افزایش وزن در دوران قاعدگی جلوگیری کنیم؟

 

حال که در مورد تاثیر قرص لاغری بر قاعدگی، به نکات مهمی اشاره کردیم، بهترین است به این سوال نیز پاسخ دهیم که چگونه می‌توان از افزایش وزن در دوران قاعدگی جلوگیری به عمل آورد؟ در ادامه مطلب، برخی از پارامترهای تاثیر گذار در این زمینه را با همدیگر می‌خوانیم:

 • شیوه زندگی خود را تغییر دهید: برخی از خانم‌ها در دوران قاعدگی خود، تمایل دارند که غذاهای چرب، شیرین و یا شور را مصرف کنند. تمامی این مواد، برای سلامتی شما مضر است. شما باید در دوران قاعدگی، بیش از پیش از خود مراقبت نموده و از غذاهای سالم و مقوی استفاده کنید.
 • مصرف غذاهای طبع سرد را کاهش دهید: در دوران قاعدگی خود، غذاهایی که طبیعت سرد دارند را کمتر از همیشه مصرف کنید. این غذاها نه تنها عوارض قاعدگی را افزایش می‌دهند، بلکه ممکن است باعث افزایش وزن شما نیز شوند.
 • پیاده روی کنید: اگر شما به صورت منظم به پیاده روی و یا انجام ورزش‌های سبک بپردازید، دیگر هرگز نگران افزایش وزن خود در دوران قاعدگی نخواهید بود.
 • به میزان کافی آب بنوشید: همواره توصیه می‌شود که در طول روز از 8 لیوان آب استفاده کنید. این موضوع در دوران قاعدگی، بیش از پیش اهمیت پیدا می‌کند. آب به جسم شما کمک می کند تا هیدراته بماند و مایعات را درون خود حبس نکند. همین امر تاثیر بسزایی در متعادل ماندن وزن شما در دوران قاعدگی دارد.
 • مصرف نمک را کم کنید: در دوران قاعدگی خود، تا آن جایی که می‌توانید مصرف نمک را کاهش دهید. نمک دارای ترکیباتی است که باعث حبس شدن آب و مایعات در بدن انسان می‌گردد. کاهش مصرف غذاهای کنسرو شده و یا غذاهای فرآوری شده، به شما کمک می‌کنند تا نمک کمتری به جسم خود وارد کنید.

 

سخن پایانی

 

از این که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید، از شما عزیزان بسیار سپاسگزاریم؛ ما با ارائه این مطالب تلاش کردیم تا مهم‌ترین پارامترهای تاثیر قرص لاغری بر قاعدگی را بررسی کنیم. همچنین به این سوال که “ایا پریود شدن باعث لاغری میشود” پاسخ دادیم و در مورد تاثیر قرص هزال بر قاعدگی به نکات مهمی اشاره کردیم. در ادامه برخی از ترکیبات و عوارض قرص‌های لاغری را برای شما عزیزان بیان کردیم.

هدف ما از ارائه این مطالب آن بود که به شما کمک کنیم حتی اگر قصد استفاده از قرص‌های لاغری برای کاهش وزن خود را دارید، آگاهانه این کار را انجام دهید. همچنین اگر احساس کردید قرص لاغری که مصرف می‌کنید بر روی چرخه قاعدگی شما تاثیر گذاشته است، حتماً پیرامون این موضوع، با پزشک خود مشورت کنید. برای از بین بردن عوارض قرص لاغری، تنها تحقیق در مورد استاندارد بودن قرص و مشورت با پزشک، به شما کمک خواهد نمود.