انواع جراحی زیبایی واژن؛ بهبود فرم ظاهری واژن و رفع نواقص ظاهری آن مثل افتادگی، شلی و تیرگی

در میان انواع عمل‌های جراحی زیبایی بانوان که این روزها انجام می‌شوند، عمل زیبایی واژن طرفداران زیادی پیدا کرده است که اگر در کلینیکی معتبر و به دست افراد متخصص و حاذق انجام شود، می‌تواند تاثیرات مثبتی بر روی زندگی بانوان داشته باشد.‌

طی این عمل افتادگی، شل شدگی و تیرگی واژن از بین رفته و دوباره زیبایی و جوانی به آن بازمی‌گردد. با انجام این عمل دیگر نیازی نیست در هنگام برقراری رابطه جنسی با شریک زندگی خود احساس خجالت و نگرانی داشته باشید.

ما در این مقاله، قصد داریم شما را با انواع جراحی زیبایی واژن آشنا کرده و در مورد آن‌ها با شما صحبت کنیم و خوشحال می‌شویم اگر ما را همراهی کنید.

 انواع جراحی زیبایی واژن؛ بهبود فرم ظاهری واژن و رفع نواقص ظاهری آن مثل افتادگی، شلی و تیرگی

آنچه در این مقاله می خوانید :

چرا خانم‌ها به سراغ انواع جراحی زیبایی واژن می‌روند؟

هر چند ما در این مقاله تصمیم گرفته‌ایم شما را با انواع جراحی زیبایی واژن آشنا کنیم، اما اجازه دهید ابتدا به یک سوال بسیار مهم پاسخ دهیم و آن سوال این است که: چرا خانم‌ها به سراغ انواع عمل زیبایی واژن می‌روند؟ پارامترهای بسیار زیادی وجود دارند که موجب می‌شوند یک خانم برای عمل لابیاپلاستی خود اقدام کند و آن پارامترها عبارتند از:

⦁ به خاطر بزرگی لابیاها و یا تیرگی پوست اطراف واژن خود، در هنگام برقراری رابطه جنسی با شریک زندگی خود، دچار حس خجالت می‌شوند.
⦁ در هنگام رابطه جنسی، با درد و ناراحتی بسیار زیادی مواجه هستند و نمی‌توانند به مرحله ارگاسم برسند.
⦁ در هنگام ورزش یا پیاده روی، نمی‌توانند لباس‌های تنگ مورد علاقه خود را بپوشند.
⦁ دوست دارند ظاهر اندام‌های تناسلی آن‌ها، همواره زیبا و جذاب به نظر برسد.
⦁ شکل ظاهری واژن و به خصوص لابیاها با همدیگر تقارن ندارند.
⦁ در بافت زیرین کلیتوریس چربی‌های زیادی جمع شده و میزان تحریک پذیری آن در هنگام رابطه جنسی را کاهش داده است.
⦁ همواره دچار عفونت‌هایی در قسمت واژن خود می‌شوند که شدید و ادامه دار است. آن‌ها ممکن است بارها و بارها برای درمان این عفونت‌ها اقدام کنند، اما باز هم این عفونت برگشته و آن‌ها را درگیر کند.

انواع جراحی زیبایی واژن که باید آن‌ها را بشناسید

در میان عمل‌های زیبایی که این روزها بسیاری از خانم‌ها آن را انجام می‌دهند، انواع عمل جراحی زیبایی واژن، طرفداران بیشتری دارد.

چرا که خانم‌ها با انجام چنین عملی، احساس رضایت خاطر فراوانی از جسم خود خواهند داشت؛ در نتیجه می‌توانند یک رابطه با کیفیت را با شریک زندگی خود تجربه نموده و از آن لذت ببرند. در ادامه مطلب به شما خواهیم گفت که انواع عمل زیبایی واژن کدامند و به چه دلیلی انجام می‌شوند:
⦁ واژینوپلاستی (تنگ کردن واژن)
اگر بخواهیم به یکی از مهم‌ترین و رایج‌ترین عمل‌های زیبایی واژن اشاره کنیم، بدون شک از واژینوپلاستی نام خواهیم برد که در واقع همان فرایند تنگ کردن واژن است. طی این عمل متخصصان، واژن بیمار را که در اثر عواملی مانند بارداری، زایمان، افزایش سن، چاقی و لاغری و… دچار افتادگی و شل شدگی است، دوباره تنگ و جوان می‌کنند.

با وجود آن که واژینوپلاستی جزو عمل‌های زیبایی به شمار می‌رود، اما گاهی اوقات می‌توان آن را به چشم یک عمل درمانی نیز مشاهده کرد. چرا که با انجام آن، بسیاری از مشکلات بانوان از جمله بی‌اختیاری ادرار و یا عفونت‌های واژن از بین خواهند رفت.

این عمل معمولاً با بیهوشی انجام شده و متخصصان طی یک عمل جراحی، برش کوچکی را در قسمت واژن بیمار ایجاد کرده و قسمتی از دیواره خلفی آن را بر می‌دارند. به این صورت، عضلات واژن سفت‌تر از همیشه شده و گشادی آن از بین می‌رود.

معمولاً بین 1 الی 2 ساعت زمان نیاز است تا متخصصان عمل واژینوپلاستی را برای بیماران خود انجام دهند و بعد از سپری شدن این مرحله نیز بیمار به 7 الی 14 روز زمان نیاز دارد تا به بهبودی کامل دست پیدا کند.
این عمل یک روش تهاجمی به شمار می‌رود، پس بدیهی است که در روزهای ابتدایی پس از انجام آن، بیماران با درد، خونریزی و یا تورم در ناحیه واژن خود مواجه باشند. این عوارض کاملاً طبیعی هستند و پس از گذشت مدت زمان کوتاهی از بین می‌روند؛ البته متخصصان داروهایی برای تسکین درد و جلوگیری از عفونت برای بیماران خود تجویز می‌کنند که باید سر ساعت میل شوند.
⦁ لابیاپلاستی
در میان انواع جراحی زیبایی واژن، باید به نام لابیاپلاستی نیز اشاره کنیم. بسیاری از خانم‌ها با هدف اصلاح بیرون زدگی، عدم تقارن و بزرگی لابیاهای خویش، به سراغ انواع عمل لابیاپلاستی می‌روند. همان گونه که می‌دانید لابیاها لبه‌های داخلی و خارجی هستند که در اطراف واژن قرار گرفته‌اند و زیبایی آن‌ها، تاثیر بسیار زیادی بر روی جذابیت این قسمت از اندام زنان دارد.

البته برخی از خانم‌ها با پوشیدن لباس‌های تنگ در هنگام تمرینات ورزشی اذیت می شوند و این موضوع به سبب بزرگی لابیاهای آن‌هاست. همچنین برخی دیگر با عفونت، سوزش و خارش مواجه هستند و متخصصان برای حل تمامی این مشکلات، انواع عمل لابیاپلاستی را برای بیمار خویش در نظر می‌گیرند.
طی انواع عمل لابیاپلاستی (که مدت زمان زیادی طول نمی‌کشد) متخصصان با دقت و ظرافت هر چه تمام‌تر، اندازه لابیاها را کوچک کرده و آن‌ها را کاملاً متقارن می‌کنند. همچنین بیرون زدگی آن را درمان کرد و به این صورت، زیبایی و جوانی را به آن‌ها بازمی‌گردانند.
⦁ تقویت نقطه G
یکی دیگر از انواع جراحی زیبایی واژن که در این قسمت قصد داریم به شما معرفی کنیم، تقویت نقطه G نام دارد. اصلی‌ترین علتی که برخی از خانم‌ها برای انجام چنین عملی اقدام می‌کنند این است که دوباره بتوانند میل جنسی خود را که در اثر افزایش سن، زایمان، یائسگی و… کاهش پیدا کرده است، مانند قبل به حالت تعادل طبیعی بازگردانند.

لازم است بدانید که نقطه G یکی از اصلی‌ترین نقاط تحریک پذیر در هنگام رابطه جنسی است که نقش بسیار مهمی در کیفیت این روابط و به ارگاسم رسیدن زنان ایفا می‌کند. تقویت نقطه G از انواع عمل زیبایی واژن به شمار می‌رود که طی آن، متخصصان با بی حسی موضعی، مقداری ژل یا چربی به دیواره آن تزریق کرد و به این صورت، آن را بیش از پیش تقویت می‌کنند.
⦁ پرینورافی
پرینورافی نیز یکی از انواع جراحی زیبایی واژن است که متخصصان آن را با هدف ترمیم آسیب دیدگی پرینه و همچنین تنگ کردن لبه‌های واژن انجام می‌دهند. ممکن است پرینه به سبب زایمان‌های مکرر دچار آسیب دیدگی شده باشد و یا با افزایش سن، بارداری، روابط جنسی متعدد و… دهانه واژن گشاد شده باشد. تمامی این موارد با انجام عمل پرینورافی توسط متخصصان حاذق و با تجربه، برطرف می‌شوند.
هر چند طی این عمل نمی‌توان به طور کامل واژن را تنگ کرد، اما گاهی اوقات بیماران تنها به تنگ کردن دهانه واژن خود نیاز دارند تا دوباره بتوانند یک رابطه جنسی خوب و استاندارد با شریک زندگی خود برقرار کنند. علاوه بر این، پرینورافی عضلات لگن را تقویت کرد و افتادگی رحم بانوان را تا حدود زیادی از بین می‌برد.
⦁ سفید کردن واژن
حیف است در مورد انواع جراحی زیبایی واژن صحبت کنیم و در این میان به مقوله سفید کردن واژن اشاره نکنیم. بسیاری از خانم‌ها به سبب تیرگی پوست واژن خود، رنج و عذاب بسیار زیادی می کشند و نمی‌توانند مانند قبل، در روابط جنسی خود با اعتماد به نفس عمل کنند. آن‌ها گمان می‌کنند تیرگی پوست واژن جذابیت و زیبایی اندام‌های خصوصی آن‌ها را کاهش داده و به همین سبب برای سفید کردن واژن خود اقدام می‌کنند.
طی این فرایند، متخصصان با روش‌های مختلف مانند لیزر درمانی، استفاده از مواد شیمیایی لایه بردار و… اقدام به سفید کردن واژن بیماران خود کنند. گاهی اوقات در یک جلسه لیزر درمانی، تیرگی واژن از بین رفته و پوست آن مانند روز اول سفید و جذاب می‌شود. در برخی از مواقع نیز، بیماران باید جلسات بیشتری را با صبر و حوصله سپری کنند تا به این هدف خود برسند.

انواع عمل زیبایی واژن مزایایی نیز به همراه دارند؟

تجربه نشان دهنده آن است که انواع جراحی زیبایی واژن، می‌توانند تاثیر بسزایی در زندگی زنان داشته و احساس رضایت خاطر آن‌ها را از جسم خویش افزایش دهد. البته این موضوع به آن شرط است که این عمل، تحت نظر یک متخصص ماهر و با تجربه انجام شود و کلینیک درمانی که به آن مراجعه کرده‌اید، امکانات لازم برای انجام این عمل را داشته باشد. با این شرایط، می‌توانید از مزایای انواع عمل زیبایی واژن (که در ادامه مطلب به آن‌ها اشاره می‌کنیم) برخوردار شوید:
⦁ مشاهده شده است کسانی که انواع جراحی زیبایی واژن را تحت نظر متخصصان ماهر و با تجربه انجام می‌دهند، رضایت خاطر بیشتری را در هنگام رابطه جنسی خود تجربه می کنند.
⦁ عمل‌های زیبایی واژن اگر به درستی انجام شوند، بر جذابیت زنان اضافه کرده و اعتماد به نفس آن‍ها را تقویت می‌کند.
⦁ خوشبختانه بسیاری از انواع عمل زیبایی واژن، دوره نقاهت بسیار کوتاهی دارند و بیمار پس از گذشت مدت کوتاهی می‌تواند به فعالیت‌های روزانه و عادی خود بازگردد.
⦁ بیمار نه تنها در پروسه عمل‌های زیبایی واژن (مانند انواع عمل لابیاپلاستی) درد کمی را احساس می‌کند، بلکه در دوران نقاهت پس از این عمل‌ها نیز خبری از دردهای سخت و آزاردهنده نخواهد بود.
⦁ با انجام انواع جراحی زیبایی واژن، بسیاری از مشکلات جسمی از جمله عفونت واژن و تکرر ادرار نیز از بین می‌رود.

عوارض انواع جراحی زیبایی واژن که نباید از آن غافل شوید

درست است که انواع جراحی زیبایی واژن مزایای بی‌شماری را با خود به همراه می‌آورند، اما شما هرگز نباید از عوارض آن نیز غافل شوید. چرا که انواع عمل زیبایی واژن نیز مانند سایر عمل‌های زیبایی و درمانی، بدون شک عوارضی دارند که شما باید خود را برای آن‌ها آماده کنید.‌ خوشبختانه بسیاری از این عوارض چندان جدی نیستند و پس از گذشت مدت زمان کوتاهی برطرف می‌شوند. با ما در ادامه مطلب همراه باشید تا به شما بگوییم این عوارض چه هستند:
⦁ ممکن است بیماران پس از انجام انواع جراحی زیبایی واژن، با اندکی سوزش، خارش و التهاب مواجه شوند که البته کاملاً طبیعی است و به مرور زمان از میزان و شدت آن‌ها کاسته خواهد شد.
⦁ برخی از خانم‌ها پس از انجام انواع عمل لابیاپلاستی، ممکن است دچار حالت تهوع شوند.
⦁ پس از انجام انواع عمل زیبایی واژن، ممکن است واژن برای مدتی حس خود را از دست بدهد. این موضوع طبیعی است و پس از چند روز برطرف می‌شود. در غیر این صورت باید دوباره به پزشک مراجعه کنید، چون ممکن است به سبب عدم مهارت پزشک، به عصب واژن آسیب وارد شده و آن را بی حس کرده باشد.
⦁ در صورتی که پس از انجام عمل‌های زیبایی واژن به خوبی از خود مراقبت نکنید، ممکن است دچار عفونت در ناحیه عمل شوید.
⦁ انواع جراحی زیبایی واژن که با برش و بخیه انجام می‌شوند، ممکن است پس از عمل خونریزی کنند.
بسیاری از عوارضی که از آن‌ها نام بردیم کاملاً طبیعی هستند و ظرف مدت زمان کوتاهی برطرف خواهند شد. اما در صورتی که برای انجام عمل زیبایی واژن خود به یک پزشک کم تجربه که مهارت کافی ندارد مراجعه کنید، ممکن است دچار عوارضی شوید که دیگر نتوان آن‌ها را جبران کند. از جمله این عوارض می توان به بی حسی جنسی، عدم تقارن لابیاها، کنده شدن لابیاها و… اشاره نمود.

آزمایشاتی که متخصصان قبل از انواع جراحی زیبایی واژن تجویز می‌کنند

زمانی که شما به یک پزشک متخصص برای انجام انواع عمل لابیاپلاستی یا زیبایی واژن مراجعه می‌کنید، در ابتدا آزمایشاتی را برای شما در نظر می‌گیرد. انجام این آزمایشات به آن سبب است که پزشک بتواند از وضعیت جسمانی شما با خبر شده و مطمئن شود که این عمل برای شما هیچ ضرری ندارد. برخی از آزمایشات ضروری قبل از انجام انواع جراحی زیبایی واژن عبارتند از:
⦁ آزمایش خون
اگر شما قصد دارید انواع عمل زیبایی واژن را انجام دهید، یکی از مهم‌ترین آزمایشاتی که متخصصان برای شما در نظر می‌گیرند، آزمایش خون است. طی این آزمایش میزان دقیق پلاکت‌های خون، انعقاد خون و.. مشخص می‌شوند تا در هنگام عمل جراحی، مشکلی برای بیمار به وجود نیاید.
⦁ آزمایش کلیه و تست قند خون
گاهی اوقات خانم‌های میانسالی که در سنین بالای 40 سالگی قرار دارند، با اختلالات کلیه مواجه بوده و یا به بیماری دیابت دچار می‌شوند. به همین سبب است که متخصصان قبل از انجام هر نوع عمل زیبایی واژن، از سلامت کلیه بیمار مطمئن شده و قند خون او را به خوبی بررسی می کنند.
⦁ تست پاپ اسمیر
خانم‌هایی که برای انجام انواع جراحی زیبایی واژن اقدام می‌کنند، نباید هیچ نوع عفونتی در قسمت واژن یا رحم خود داشته باشند. همچنین کسانی که به بیماری هایی مانند زگیل تناسلی مبتلا هستند، باید از انجام چنین عمل‌هایی خودداری نمایند. تست پاپ اسمیر، همان آزمایش دقیقی است که تمامی این موارد را نشان می‌دهد.
⦁ آزمایش تیروئید
گاهی اوقات ممکن است پزشکان از بیمار خود بخواهند که قبل از انجام هر نوع عمل زیبایی واژن، آزمایش تیروئید را انجام دهند. در صورتی که بیمار به پرکاری تیروئید و یا هر نوع اختلال دیگری مبتلا باشد، ابتدا باید آن را درمان نموده و سپس برای انجام این عمل اقدام کند.

انواع جراحی زیبایی واژن غیر تهاجمی

هر چند بسیاری از عمل‌های زیبایی واژن به روش تهاجمی انجام می‌شوند، اما روش‌هایی نیز وجود دارند که با استفاده از آن‌ها می‌توانید بدون آن که زیر تیغ جراحی قرار بگیرید، اقدام به زیبایی و جوانی واژن خود نمایید. با ما به ادامه مطلب بیایید تا شما را با انواع عمل زیبایی واژن که به روش غیر تهاجمی انجام می‌شوند آشنا کنیم:
⦁ زیبایی واژن با لیزر
یکی از انواع جراحی زیبایی واژن، لیزر درمانی است و برای بیمارانی توصیه می‌شود که به هر دلیلی نمی‌توانند و یا نمی‌خواهند زیر تیغ جراحی قرار بگیرند. طی این فرایند، پزشکان با تاباندن امواج قدرتمند لیزر که میزان گرما و حرارت آن‌ها کاملاً کنترل شده است، اقدام به جوانسازی واژن و سفید کردن پوست آن می‌نمایند.
در میان انواع درمان‌هایی که برای زیبایی واژن وجود دارد، لیزر یکی از محبوب‌ترین روش‌ها به شمار می‌رود. چرا که با انجام عمل لیزر درمانی واژن، نه تنها عوارض چندان زیادی را تجربه نمی‌کنید، بلکه این عمل نتایج بسیار خوبی برای شما به همراه خواهد داشت.
⦁ زیبایی واژن با نخ
گاهی اوقات متخصصان تصمیم می‌گیرند برای رفع مشکلات واژن بیمار خویش، از یک روش نوین درمانی به نام درمان با نخ استفاده کنند. بدین منظور پزشکان با استفاده از نخ‌هایی که کاملاً جذب بدن می‌شوند، افتادگی و شل شدگی رحم را برای مدت زمان خاصی درمان می‌کنند.
⦁ تزریق چربی
یکی دیگر از متداول‌ترین روش‌هایی که برای جوانی و زیبایی واژن کاربرد دارد، تزریق چربی به واژن است. تجربه نشان دهنده آن است که خانم‌ها در اثر عواملی مانند افزایش سن، بارداری، زایمان‌های متعدد و… بافت سفت و زیبای واژن خود را از دست می‌دهند.
در این گونه مواقع، پزشکان برای درمان افتادگی و شل شدگی واژن بیماران خود، تزریق چربی را انتخاب می‌کنند. فرایند تزریق چربی با برداشتن چربی از بدن خود بیمار آغاز می‌شود. این چربی‌ها پس از استخراج با قرار گرفتن درون دستگاه سانتریفیوژ، به خوبی خالص‌سازی شده و تمامی مواد زائد، سلول‌های مرده، مایعات و… از آن جدا می‌شوند. در ادامه چربی خالص باقی مانده به قسمت مورد نظر تزریق می‌شود.
⦁ تزریق ژل
علاوه بر چربی، تزریق ژل نیز یکی دیگر از مهم‌ترین روش‌هایی است که این روزها بسیاری از متخصصان از طریق آن اقدام به جوانی و زیبایی واژن بیماران خود می نمایند. هر چند تزریق ژل ماندگاری کوتاه مدتی دارد، اما بلافاصله می توان نتایج آن را در زمینه جوانسازی و زیبایی واژن مشاهده نمود.

پس از انجام انواع جراحی زیبایی واژن این گونه از خود مراقبت کنید

برای آن که بتوانید پس از انجام انواع جراحی زیبایی واژن، خیلی سریع به زندگی عادی و روزمره خود بازگردید، باید به مراقبت‌های پس از عمل توجه فراوانی نمایید. مراقبت‌هایی که در ادامه مطلب به شما می‌گوییم، همان مواردی است که از سوی پزشک برای شما توصیه می‌شوند:
⦁ مصرف داروهای آنتی بیوتیک
گاهی اوقات ممکن است پس از انجام برخی عمل‌های زیبایی واژن، بیماران با عفونت مواجه شوند و این موضوع برای سلامتی آن‌ها خطرات فراوانی به همراه دارد. به همین سبب است که متخصصان برای بیماران خود داروهای آنتی بیوتیک را تجویز می‌کنند و شما باید در دوران نقاهت پس از عمل، به صورت دقیق و منظم از این داروها استفاده کنید.
⦁ کشیدن بخیه ها
معمولاً متخصصان سعی می‌کنند برای عمل زیبایی واژن، از بخیه‌هایی استفاده کنند که پس از مدتی جذب بدن بیمار شوند. اگر می‌دانید که این بخیه‌ها از نوع جذب نیستند، باید در همان تاریخی که پزشک برای شما تعیین کرده است، برای کشیدن بخیه ها مراجعه کنید.
⦁ برقراری رابطه جنسی
در صورتی که شما در همان روزهای ابتدایی پس از عمل زیبایی واژن، اقدام به برقراری رابطه جنسی نمایید، ممکن است تمامی آثار این عمل را از بین ببرد. بنابراین بهتر است برای رابطه جنسی مجدد با شریک زندگی خود، بین 1 الی 2 ماه صبر کنید.
⦁ عدم مصرف دخانیات
تجربه نشان‌ داده که مصرف دخانیات به خصوص سیگار، در روزهایی که دوره نقاهت پس از عمل زیبایی واژن را سپری می‌کنید، باعث می‌شود که خیلی دیرتر از زمان معمولی به بهبودی برسید. بنابراین برای چند هفته نه تنها سیگار، بلکه مصرف مشروبات الکلی را به کلی کنار بگذارید.
⦁ عدم فعالیت های سنگین
اگر شما به تازگی هر کدام از عمل‌های زیبایی واژن را انجام داده‌اید، بدانید که نباید برای چند هفته فعالیت‌های سنگین ورزشی انجام دهید یا اقدام به بلند کردن بارهای سنگین نمایید.
⦁ نوشیدن آب و مصرف غذاهای سالم
یکی از مهم ترین عواملی که ممکن است به واژن شما پس از عمل زیبایی آسیب‌های فراوانی بزند، یبوست است. بنابراین شما باید در دوران نقاهت خود پس از انجام این عمل، به میزان کافی آب بنوشید و حتماً از میوه‌ها و سبزیجات فراوان که حاوی فیبر هستند استفاده کنید. این غذاها به سلامت سیستم گوارش شما کمک کرده و شما را از قرار گرفتن در معرض یبوست در امان نگه می‌دارند.
⦁ زمان حمام
برخی از عمل‌های زیبایی واژن، حساسیت بالایی دارند و نباید در روزهای ابتدایی پس از آن به حمام بروید. اما در هر صورت اگر تصمیم گرفته‌اید استحمام کنید، بهتر است در مورد زمان آن از پزشک خود سوال کنید. همچنین اگر به حمام رفتید، نباید روی زمین بنشینید و فرایند دوش گرفتن خود را به صورت ایستاده انجام داده و سپس از حمام خارج شوید.
⦁ استراحت
هر چند پس از انجام عمل زیبایی واژن، هرگز استراحت مطلق پیشنهاد نمی‌شود، اما بهتر است شما در روزهای ابتدایی که به تازگی این عمل را انجام داده‌اید، زمان بیشتری از روز را به استراحت اختصاص دهید.

هزینه انواع عمل‌های زیبایی واژن

انواع جراحی زیبایی واژن، مزایا و مواهب خود را دارند، اما هزینه این عمل‌ها نیز از جمله نکاتی هستند که باید بیش از پیش به آن‌ها توجه کنید. در واقع دغدغه بسیاری از زنان قبل از انجام هر نوع عمل زیبایی واژن این است که هزینه این عمل ها چقدر است و آیا من می‌توانم از پس هزینه آن برآیم یا نه؟
در پاسخ به این سوالات و ابهاماتی که ممکن است در ذهن شما نیز وجود داشته باشند، باید بگوییم عمل زیبایی واژن (همان گونه که از نام آن پیداست) در دسته بندی عمل‌های زیبایی قرار دارد و مشمول بیمه نمی‌شود. بنابراین ممکن است هزینه بیشتری در قیاس با سایر عمل‌های درمانی برای شما به همراه داشته باشد.
علاوه بر این، اگر شما می‌خواهید از طریق عمل جراحی و روش‌های تهاجمی اقدام به زیبایی و جوانی واژن خود نمایید، باید هزینه بیشتری برای آن صرف کنید. فراموش نکنید که اگر متخصصان برای شما یکی از عمل‌های غیر تهاجمی زیبایی واژن مانند لیزر درمانی، تزریق چربی و… را انتخاب کرده‌اند، نیاز به پرداخت هزینه کمتری دارید.
ضمن این که پارامترهایی وجود دارند که بر روی قیمت نهایی عمل زیبایی واژن تاثیر می‌گذارند که از جمله آن ها می‌توان به دستمزد جراح، امکانات کلینیک، تجهیزات و ابزارهایی که پزشک برای انجام این عمل استفاده کرده است اشاره نمود.

سخن پایانی

این روزها بیش از هر زمان دیگری شاهد انجام انواع جراحی زیبایی واژن در کشورمان ایران و سایر نقاط جهان هستیم. این موضوع شاید به آن سبب است که افراد حالا دیگر بیش از هر زمان دیگری به این آگاهی رسیده‌اند که داشتن یک رابطه جنسی استاندارد و با کیفیت، تا چه میزان می‌تواند بر تحکیم یک زندگی عاشقانه و مطلوب، تاثیر بگذارد.

ما با ارائه این مقاله تلاش کردیم شما را با انواع عمل لابیاپلاستی و انواع عمل زیبایی واژن آشنا کنیم و هر آن‌چه نیاز است در مورد آن‌ها بدانید را به اطلاع شما عزیزان برسانیم. فراموش نکنید که اگر تصمیم به انجام هر کدام از این عمل‌ها دارید، حتماً آن را نزد یک متخصص ماهر و با تجربه انجام دهید تا نتایج آن، شما را پشیمان نکند.