تفاوت پرینورافی و واژینوپلاستی

تفاوت پرینورافی و واژینوپلاستی، شیوه و نتیجه نهایی عمل جراحی

یکی از مهم‌ترین نکاتی که برای بسیاری از خانم‌ها اهمیت بسیار زیادی دارد، تنگ بودن واژن است؛ چرا که این موضوع باعث بهبود روابط جنسی و ارگاسم زن و شوهر می‌گردد. در واقع گشاد شدن واژن، مشکلاتی مانند افتادگی رحم، کاهش لذت جنسی، افتادگی مثانه و عفونت‌های فراوانی را به وجود می‌آورد.

خوشبختانه این روزها روش‌های زیادی برای رفع این مشکل وجود دارند که اصلی‌ترین آن‌ها پرینورافی و واژینوپلاستی است. ممکن است برای شما نیز این سوال به وجود آید که تفاوت پرینورافی و واژینوپلاستی چیست؟ با ما همراه باشید تا با همدیگر به جواب کاملی به این سوال برسیم.

تفاوت پرینورافی و واژینوپلاستی

آنچه در این مقاله می خوانید :

مهم ترین تفاوت پرینورافی و واژینوپلاستی در چیست؟

این روزها دانش و اطلاعات ما در زمینه روابط جنسی و کیفیت آن، بیش از هر زمان دیگری افزایش پیدا کرده است. ما به خوبی می‌دانیم که یکی از اصلی‌ترین پایه‌هایی که می‌تواند به تحکیم یک زندگی زناشویی کمک کند، برقراری روابط جنسی استاندارد و رضایت بخش است. اما گاهی اوقات واژن خانم‌ها به سبب بارداری، زایمان، چاقی، مشکلات هورمونی و برخی دیگر از بیماری‌ها، ساختار اصلی خود را از دست داده و به حالت شل و افتاده در می‌آید که توسط انجام لابیاپلاستی قبل درمان است.

در این گونه مواقع، نمی‌توان انتظار داشت که یک رابطه جنسی رضایت بخش و عالی میان زوجین صورت بگیرد. جای بسی خوشحالی است که با استفاده از روش‌های نوین پزشکی، می‌توان دوباره جوانی و زیبایی را به واژن بازگرداند و بسیاری از مشکلات زنانی که با شل شدن واژن مواجه هستند را از بین برد. اگر بخواهیم به دو نمونه از روش‌های متداول تنگ کردن واژن اشاره کنیم، بدون شک از پرینورافی و واژینوپلاستی نام خواهیم برد.

با شنیدن نام این دو روش درمانی، سوالی به ذهن مخاطبان خطور می‌کند مبنی بر این که: تفاوت پرینورافی و واژینوپلاستی چیست و کدام روش درمانی برای من موثر است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم هر دو نوع روش‌های ذکر شده، جراحی‌هایی هستند که از طریق آن‌ها می‌توان اقدام به تنگ کردن رحم نمود.

اصلی‌ترین تفاوتی که میان این دو روش وجود دارد این است که از طریق پرینورافی می‌توان بدنه پرینه را به خوبی درمان نمود. اما واژینوپلاستی یکی از روش‌های جراحی است که طی آن دیوارهای واژن را به هم نزدیک نموده و به این صورت، آن را تنگ می‌کنند. تشخیص آن که کدام یک از این دو روش برای شما مناسب است، بر عهده پزشک متخصص شما قرار دارد.

 

آشنایی با اصلی ترین تفاوت پرینورافی و واژینوپلاستی

در قسمت قبل سعی کردیم به صورت مفید و مختصر، یکی از اصلی‌ترین تفاوت پرینورافی و واژینوپلاستی را برای شما عزیزان ذکر کنیم. در این قسمت قصد داریم به صورت دقیق‌تر، شما را با فرق پرینورافی و واژینوپلاستی آشنا کنیم؛ خوشحال می‌شویم اگر همچنان با ما همراه باشید:

 1. محل واژن که عمل تنگ کردن بر روی آن انجام می‌شود:

اولین تفاوت واژینوپلاستی و پرینورافی، محلی است که این عمل در آن قسمت انجام می‌شود. در واقع عمل واژینوپلاستی، معمولاً در قسمت داخلی دستگاه تناسلی و به خصوص بر روی دیواره‌های کانال واژن انجام می‌پذیرد. این در حالی است که عمل پرینورافی، در قسمت ورودی واژن و 2 سانتی متر محدوده ابتدایی آن انجام می‌شود. لازم به ذکر است که این قسمت پرینه نام دارد و در فاصله میان مقعد تا مدخل واژن قرار گرفته است.

 1. شیوه انجام جراحی

یکی دیگر از مهم‌ترین پارامترهایی که موجب تفاوت پرینورافی و واژینوپلاستی می‌شود، شیوه انجام عمل جراحی است. در واژینوپلاستی، معمولاً عضلاتی که در داخل کانال واژن قرار گرفته‌اند را به خوبی به همدیگر نزدیک نموده و در نهایت به آن‌ها بخیه می‌زنند. این موضوع سبب می‌شود که شل شدگی و افتادگی واژن به خوبی از بین برد. در شیوه جراحی پرینورافی، عضلاتی که در قسمت پرینه قرار دارند و دچار کشیدگی یا پارگی شده‌اند به همدیگر نزدیک شده و سپس بخیه می‌شوند.

 1. نتیجه نهایی عمل جراحی

نتایج به دست آمده در عمل جراحی پرینورافی با واژینوپلاستی کاملاً با همدیگر متفاوت هستند.‌ کسانی که تجربه عمل واژینوپلاستی را داشته‌اند، می‌گویند پس از انجام این عمل، کانال واژن آن‌ها به قدری تنگ شده است که تنها دو انگشت می‌تواند به آن وارد شود.

البته در هنگام نزدیکی، دخول به راحتی انجام شده و لذت فراوانی در هنگام آمیزش برای زوجین به وجود می‌آورد. این در حالی است که در عمل پرینورافی، دهانه ورودی و همچنین قسمت مدخل واژن تنگ می‌شود. این عمل سبب می‌شود که اگر هر نوع چسبندگی در قسمت مقعد و مدخل واژن وجود دارد، به کلی برطرف گردد.

 1. وضعیت بیمار برای انجام عمل واژینوپلاستی و پرینورافی

معمولاً پزشکان زمانی که قصد انجام عمل واژینوپلاستی یا پرینورافی را برای بیمار خود دارند، به وضعیت او نگاه کرده و بهترین روش درمانی را برای او انتخاب می‌کنند. به عنوان مثال اگر سن باروری بیمار به اتمام رسیده باشد و بیمار دیگر قصد بارداری نداشته باشد، بهترین انتخاب برای او، تجربه عمل واژینوپلاستی است.

اما برای کسانی که هنوز بارداری را تجربه نکرده‌اند و دهانه واژن آن‌ها تنها اندگی شل شدگی و افتادگی دارد، عمل پرینورافی توصیه می‌شود. در برخی از موارد نیز ممکن است پزشکان تصمیم بگیرند که به صورت همزمان این دو عمل را بر روی بیمار خود انجام دهند. تمامی این موارد به وضعیت جسمی بیمار بستگی دارد.

 

تفاوت پرینورافی و واژینوپلاستی و تعریف هر کدام از این دو عمل

برای آن که بتوانیم به صورت دقیق و کامل به تفاوت پرینورافی و واژینوپلاستی پی ببریم، باید در این قسمت از مقاله به شکل کاملاً جداگانه‌ای، هر دو نوع این موضوع را بررسی کنیم.. تنها در این صورت است که می‌توانیم مهم‌ترین تفاوت میان پرینورافی با واژینوپلاستی را متوجه شویم و خود را برای انجام یکی از آن‌ها آماده کنیم. با ما همراه باشید تا در ادامه مطلب، تعریف دقیق و کاملی در مورد هر دو این روش‌ها ارائه دهیم:

1) پرینورافی چیست؟

پرینورافی یکی از روش‌های درمانی و زیبایی برای تنگ کردن دهانه واژن به شمار می‌رود. این عمل معمولاً در قسمت واژن انجام شده و اصلی‌ترین علت انجام آن، رفع مشکلات این ناحیه و بازگرداندن آن به حالت اولیه است. در عمل پرینورافی هر نوع پوست اضافه و شل شدگی که در دهانه واژن وجود داشته باشد را برطرف می‌نمایند. معمولاً مشکلاتی مانند زایمان، چاقی و حتی کاهش وزن شدید، باعث به وجود آمدن آسیب به پرینه می‌شوند که با عمل پرینورافی، می‌توان تمامی این مشکلات را برطرف نمود.

2) واژینوپلاستی چیست؟

واژینوپلاستی یکی از شیوه‌های نوین پزشکی است که از طریق آن اقدام به تنگی واژن نموده و زیبایی و جوانی واژن را به آن بازمی‌گردانند. در این شیوه درمانی دیواره‌ها و عضلات واژن را سفت و تنگ می‌نمایند؛ به این صورت فرد می‌تواند تجربه بسیار خوبی از برقراری رابطه جنسی با شریک زندگی خود به دست آورد.

 

ماندگاری عمل پرینورافی چقدر است و تا چه میزان دوام دارد؟

یکی از مهم‌ترین سوالاتی که ممکن است برای برخی از افراد قبل از انجام عمل پرینورافی به وجود آید این است که ماندگاری عمل پرینورافی چقدر است؟ پارامترهای مختلفی وجود دارند که در این زمینه موثر هستند و ما در این قسمت به هر کدام از آن‌ها اشاره خواهیم کرد. اما اگر بخواهیم یک جواب کلی به این سوال بدهیم، باید بگوییم که ماندگاری عمل پرینورافی معمولاً دائمی است، اما به شرط آن که بیمار به مراقبت‌های پس از عمل توجه بسیار زیادی نشان دهد.

البته فراموش نکنید که عواملی مانند بارداری و زایمان، ممکن است دوباره باعث شل شدن و افتادگی واژن گردند. بنابراین اگر می‌خواهید ماندگاری عمل پرینورافی را بیش از پیش افزایش دهید، انجام آن را به زمانی موکول کنید که دیگر قصد باردار شدن و حاملگی را ندارید. همچنین شما باید پس از انجام این عمل، به خوبی از خود مراقبت نموده و دوره نقاهت این بیماری را به سلامت سپری کنید.

به عنوان مثال اگر شما در دوران نقاهت پس از عمل، شروع به بلند کردن بارهای سنگین نموده و یا فعالیت‌های سنگین ورزشی انجام دهید، ممکن است نتایج عمل را تحت الشعاع قرار داده و ماندگاری عمل پرینورافی را کاهش دهید. بنابراین اگر می‌خواهید نتایج این عمل، ماندگار و دائمی باشند، حتماً آن را نزد یک متخصص حاذق و با تجربه انجام داده و پس از عمل نیز به بهترین شکل ممکن از خود مراقبت کنید.

 

تفاوت پرینورافی و واژینوپلاستی و شیوه انجام هر کدام از این عمل‌ها

برای آن که بتوانیم هر چه بهتر به تفاوت پرینورافی و واژینوپلاستی پی ببریم، باید نحوه انجام هر کدام از این دو عمل را بدانیم. ما در ادامه مطلب به شما خواهیم گفت تجربه عمل واژینوپلاستی و پرینورافی چگونه است و این دو عمل به چه شکل انجام می‌شوند:

 1. شیوه انجام عمل پرینورافی

عمل پرینورافی از واژینوپلاستی ساده‌تر است و می‌توان آن را با بیهوشی عمومی و یا بی حسی موضعی انجام داد. در این روش از جراحی و برای شروع کار، پزشک متخصص شما یک برش جزئی که به شکل حرف V می‌باشد، در بخش دیواره پشتی واژن ایجاد می‌کند.

در ادامه اگر هر نوع آسیبی در این قسمت وجود داشته باشد، آن را برطرف نموده و تمامی برآمدگی‌ها، اسکار و سایر ناهماهنگی‌های آن را از بین می‌برد. خوشبختانه ماندگاری عمل پرینورافی بسیار زیاد است و اگر به خوبی از خود مراقبت کنید، ماندگاری آن دائمی خواهد بود.

 1. شیوه عمل واژینوپلاستی

برخی از بیماران نیز تجربه عمل واژینوپلاستی را دارند؛ این عمل نیز مانند پرینورافی می‌تواند با بیهوشی عمومی و یا بی حسی موضعی انجام شود. طی عمل جراحی واژینوپلاستی، ماهیچه‌های واژن که به هر علتی از همدیگر جدا شده‌اند، دوباره به همدیگر وصل می‌شوند.

متخصصان در هنگام انجام این عمل نیز هر نوع بافت و پوست اضافه‌ای که در واژن وجود داشته باشد، از بین می‌برند.‌ در نهایت بافت‌هایی که باقی می‌مانند، با استفاده از بخیه به پوست مخاط وصل می‌شوند.

 

هزینه عمل پرینورافی چقدر است و چه بودجه ای برای آن در نظر بگیریم؟

حال که تا حدودی در مورد تفاوت پرینورافی و واژینوپلاستی اطلاعاتی به دست آوردیم و ماندگاری عمل پرینورافی را با همدیگر بررسی نمودیم، خوب است به مقوله مهم دیگری نیز بپردازیم که چیزی نیست جز هزینه عمل پرینورافی. بدون شک برای بسیاری از افرادی که دوست دارند واژن خود را توسط عمل پرینورافی اصلاح نموده و بسیاری از مشکلات آن را از بین ببرند، هزینه عمل پرینورافی بسیار تا بسیار مهم است.‌

به طور کلی هزینه عمل‌های زیبایی، به توجه به حساسیتی که در ناحیه مورد نظر وجود دارد، متفاوت خواهد بود و این موضوع را کسانی که تجربه عمل واژینوپلاستی را دارند به خوبی درک می‌کنند.‌ با توجه به اطلاعاتی که در این زمینه به دست آورده‌ایم باید بگوییم خوشبختانه هزینه عمل پرینورافی، چندان سنگین نیست و شما به راحتی می‌توانید نسبت به انجام آن اقدام کنید.

البته موارد مهمی وجود دارند که بر روی هزینه عمل پرینورافی تاثیر گذار هستند و ما در این قسمت به برخی از مهم‌ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • امکانات کلینیک یا بیمارستانی که این عمل در آن‌جا انجام می‌شود.
 • دستمزد جراح و متخصص
 • دولتی یا خصوصی بودن بیمارستان
 • سایر هزینه‌هایی که باید برای آزمایش و دفعات مراجعه به پزشک در نظر بگیرید

 

تجربه عمل واژینوپلاستی چگونه است؟

در قسمت‌های قبلی تلاش کردیم شما را با تفاوت پرینورافی و واژینوپلاستی آشنا کنیم؛ همچنین در مورد پارامترهایی مانند ماندگاری عمل پرینورافی و هزینه عمل پرینورافی، نکات مهمی را خدمت شما عزیزان ارائه نمودیم.

در این قسمت قصد داریم در مورد تجربه عمل واژینوپلاستی نیز برای شما صحبت کنیم. انجام این عمل معمولاً با بیهوشی عمومی یا تزریق موضعی صورت می‌پذیرد و در ادامه بیمار ممکن است عوارض جانبی اندکی را تجربه نماید.

کسانی که تجربه عمل واژینوپلاستی را پشت سر گذاشته‌اند، می‌گویند که این عمل بین 45 دقیقه الی 1 ساعت به طول انجامید. پس از گذشت 3 روز که از انجام عمل پرینورافی سپری شد، فرد می‌تواند به زندگی عادی خود برگشته و امور روزمره خود را انجام دهد. خوشبختانه ماندگاری عمل پرینورافی و واژینوپلاستی بسیار زیاد است و کسانی که این عمل را انجام داده‌اند، کیفیت بهتری را در هنگام برقراری رابطه جنسی با شریک زندگی خود تجربه می‌کنند.

تفاوت پرینورافی و واژینوپلاستی و پاسخ به سوالاتی در این زمینه

در ادامه مطلب به چند سوال شما عزیزان پیرامون عمل زیبایی پرینورافی و واژینوپلاستی، پاسخ‌های کوتاهی ارائه می‌دهیم:

 1. با انجام عمل واژینوپلاستی یا پرینورافی، چه مشکلاتی در واژن برطرف می‌شوند؟

قبل از پاسخ به این سوال باید بگوییم تفاوت پرینورافی و واژینوپلاستی در این زمینه بسیار کم است و هر دو این عمل‌ها، می‌توانند مشکلات متعددی را برای شما عزیزان برطرف کنند. به عنوان مثال شما می‌توانید مشکلاتی مانند عفونت‌های پی در پی، شل شدگی واژن، بی اختیاری ادرار، خارش واژن و درد در هنگام برقراری رابطه جنسی را با این دو عمل برطرف کنید.

 1. کدام یک از این دو عمل برای تنگ کردن واژن مناسب‌تر است؟

حال که به تفاوت پرینورافی و واژینوپلاستی پی بردید، شاید بهتر بتوانید به این نتیجه برسید که کدام یک از این دو عمل برای شما مناسب‌تر است. به شما پیشنهاد می‌کنیم قبل از هر چیز با پزشک خود در این زمینه مشورت کنید. او با انجام آزمایشات، معاینات و بررسی‌های فراوان به شما خواهد گفت که کدام یک از این دو عمل، برای شما راهگشا خواهد بود.

 1. آیا ممکن است حس جنسی فرد در اثر عمل پرینورافی یا واژینوپلاستی از بین برود؟

در این زمینه باید بگوییم تفاوت پرینورافی و واژینوپلاستی چندان زیاد نیست و همه چیز به مهارت پزشک بستگی دارد. در واقع اگر شما به یک مرکز معتبر مراجعه نمایید و از یک متخصص ماهر و با تجربه برای رفع این مشکل کمک بگیرید، نباید نگران از بین رفتن حس جنسی خود باشید. همچنین قسمتی که در آن عمل واژینوپلاستی انجام می‌شود، ارتباطی با حس جنسی افراد ندارد.

 

سخن پایانی

یکی از مهم‌ترین نکاتی که این روزها برای خانم‌ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می‌باشد این است که بتوانند یک رابطه جنسی با کیفیت با شریک زندگی خود تجربه کنند. اما اگر به علت بارداری، زایمان، چاقی و سایر مشکلات جسمی با گشادی واژن مواجه باشید، بدون شک روابط شما هم تحت تاثیر قرار خواهند گرفت. اما خوشبختانه این روزها با استفاده از تجربه عمل واژینوپلاستی و پرینورافی، اقدام به تنگ کردن واژن نمود و مشکلات آن را برطرف کرد.

ما با ارائه این مقاله تلاش کردیم شما را با تفاوت پرینورافی و واژینوپلاستی آشنا کنیم. در مورد ماندگاری عمل پرینورافی گفتیم و هر کدام از این دو عمل را به صورت جداگانه بررسی نمودیم. در نهایت به هزینه عمل پرینورافی اشاره کردیم و به برخی از سوالات شما پیرامون تجربه عمل واژینوپلاستی و پرینورافی پاسخ دادیم.

امیدواریم حالا که به فرق پرینورافی و واژینوپلاستی پی برده‌اید، بهتر بتوانید در مورد انجام داده و یا انجام ندادن هر کدام از این عمل‌ها تصمیم گرفته و روابط جنسی با کیفیتی را برای خود و شریک زندگی‌تان رقم بزنید.