لابیا نامتقارن

لابیا نامتقارن، سبب مشکلاتی نظیر ازبین رفتن جذابیت جنسی و عدم اعتماد بنفس

لابیا نامتقارن یکی از اتفاقاتی است که ممکن است برای بسیاری از خانم‌ها به وجود آید و عامل اصلی آن تغییرات هورمونی، بارداری، زایمان و… است. هر چند این موضوع کاملاً طبیعی است، اما برای برخی از خانم‌ها به عنوان یک اتفاق ناخوشایند به شما می‌رود و همواره به دنبال راهی برای درمان آن هستند.

زمانی که لابیاها دچار عدم تقارن و هماهنگی از نظر شکل و اندازه می‌شوند، اعتماد به نفس خانم‌ها کاهش پیدا کرده و ممکن است لذت یک رابطه ایده آل را از آن‌ها دریغ نماید. در این گونه مواقع چه باید کرد؟ آیا راهی برای درمان لابیا نامتقارن وجود دارد؟ با ما همراه باشید تا با همدیگر به پاسخ درستی به این سوالات برسیم.

لابیا نامتقارن

آنچه در این مقاله می خوانید :

آیا داشتن لابیا نامتقارن امری عادی و طبیعی است؟

زمانی که خانم‌ها با لابیا نامتقارن خود مواجه می‌شوند، این سوال برای آن‌ها به وجود می‌آید که آیا داشتن لابیا نامتقارن عادی است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم بله؛ جای هیچ گونه نگرانی نیست. چرا که عوامل بسیار زیادی وجود دارند که عدم تقارن را برای لابیاهای شما به وجود آورده و آن‌ها را از حالت عادی و طبیعی خارج می‌کنند. گاهی اوقات به هر دلیلی یکی از لبه‌های واژن رشد نموده و دیگری در همان اندازه کوچک خود باقی مانده است.

تا زمانی که لابیا نامتقارن در هنگام راه رفتن، ورزش کردن، پوشیدن لباس‌های تنگ و… شما را اذیت نمی‌کند، نیازی نیست برای عمل لابیاپلاستی اقدام کنید. اما مشکل از زمانی آغاز می‌شود که برخی از خانم‌ها گمان می‌کنند لابیا نامتقارن باعث از بین رفتن جذابیت جنسی آن‌ها می‌گردد و نمی‌توانند یک رابطه جنسی نرمال و با کیفیت را با شریک زندگی خود تجربه کنند.

در این گونه مواقع می‌توان با مراجعه به یک متخصص حاذق و با تجربه، عمل لابیاپلاستی را انجام داد که طی آن، لابیاها کوچک شده و کاملاً متقارن و هماهنگ می‌شوند.

 

چرا برخی از خانم ها با لابیا نامتقارن مواجه می شوند؟

حال که تا حدودی خیالمان از این بابت راحت شد که داشتن لابیا نامتقارن به هیچ عنوان یک امر غیر عادی و غیر طبیعی نیست، باید ببینیم چه پارامترهایی وجود دارند که باعث ایجاد لابیا مینور نامتقارن در جسم خانم‌ها می‌شوند؟ در ادامه مطلب همچنان با ما همراه باشید تا برخی از مهم‌ترین عوامل زمینه ساز لابیا نامتقارن را با همدیگر بررسی کنیم:

 1. تغییرات هورمونی

خانم‌ها در دوران‌های مختلف زندگی خود با تغییرات هورمونی مواجه می‌شوند که این امر ممکن است عوارضی برای جسم آن‌ها به وجود آورد. این تغییرات هورمونی در دوران بلوغ، زمان بارداری، زایمان، چرخه قاعدگی و دوران یائسگی بیش از پیش مشاهده می‌شوند. زمانی که تعادل این هورمون‌ها به هر دلیلی از بین بروند، خانم‌ها با مشکلاتی مواجه می‌شوند که یکی از آن‌ها ایجاد لابیا نامتقارن است.

 1. ژنتیک

تحقیقات و بررسی‌ها نشان دهنده آن است که ژنتیک می‌تواند تاثیر بسزایی در لابیا نامتقارن داشته باشد و کسانی که در خانواده خود اعضایی دارند که دارای لابیا نامتقارن هستند، ممکن است خود نیز در آینده با چنین مشکلی مواجه باشند. حتی مشاهده شده است که برخی از دختران، با لابیا نامتقارن به دنیا می‌آیند و این موضوع تا حدود بسیار زیادی به عوامل وراثتی و ژنتیکی بستگی دارد.

 1. بارداری

در دوران بارداری، بیش از هر زمان دیگری شاهد تغییرات هورمونی در بدن مادران هستیم. این تغییرات به آن سبب رخ می‌دهند که جسم مادر بتواند برای مدت زمان 9 ماه جنین را در خود حمل کرده و پس از آن نوزاد خود را در سلامت کامل به دنیا آورند.

هر چند این تغییرات هورمونی، برای سلامتی مادر و جنین مفید است، اما گاهی عوارضی دارد که یکی از آن‌ها لابیا نامتقارن و بیرون زدگی آن‌هاست. در بسیاری از افراد، پس از زایمان دوباره اندازه لابیاها کوچک می‌شود، اما گاهی اوقات این عدم تقارن با فرد باقی می‌ماند.

 1. افزایش سن

لابیاها نیز با افزایش سن زنان، ممکن است با تغییراتی مواجه شوند که یکی از آن‌ها بزرگ شدن و عدم تقارن میان آن هاست. به خصوص زمانی که خانم‌ها به دوران یائسگی قدم می‌گذارند و تعادل هورمون‌های بدن آن‌ها به هم می‌ریزد، بیش از پیش لابیا نامتقارن برای آن‌ها به وجود می‌آید.

 1. زایمان‌های متعدد

خانم‌هایی که در طول زندگی خود چندین بارداری و زایمان را تجربه کرده‌اند، بیش از دیگران با لابیا نامتقارن مواجه می‌شوند. شاید لابیاها در بارداری اول پس از زایمان دوباره به حالت قبل خود بازگردند، اما این شانس برای خانم‌هایی که بیش از 3 زایمان را تجربه کرده‌اند کمتر وجود دارد.

 1. کاهش وزن

برخی از خانم‌ها وزن خود را با رژیم‌های سخت و طاقت فرسا و در مدت زمان بسیار کوتاهی پایین می‌آورند. این موضوع می‌تواند آسیب‌های فراوانی را برای جسم آن ها به همراه آورد که یکی از آن‌ها، لابیا نامتقارن است.

چرا که در این فرایند، جسم نمی‌تواند خود را با تغییراتی که در حال رخ دادن است هماهنگ کند و به همین سبب، مشکلات متعددی برای آن رخ می‌دهد که یکی از آن‌ها از بین رفتن تقارن میان لابیاهاست.

 

آیا انجام عمل لابیا مینور نامتقارن ضرورتی دارد؟

خوشبختانه این روزها علم پزشکی، روش‌هایی را پیش روی ما قرار داده است که از طریق آن‌ها، می‌توانیم لابیا نامتقارن را درمان نموده و دوباره آن‌ها را به همان حالت طبیعی، کوچک و هماهنگ قبل بازگردانیم.

و اما سوال بسیار مهمی که در این گونه مواقع مطرح می‌شود این است که آیا واقعاً ضرورتی دارد که برای انجام عمل لابیا مینور نامتقارن اقدام کنیم؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم از بین رفتن تقارن میان لابیاها هیچ نوع خطری بر روی سلامتی انسان ندارد و شما می‌توانید با خیال راحت، مانند قبل به زندگی پرداخته و از آن لذت ببرید.

حتی لابیا مینور نامتقارن، تاثیری بر روی روابط جنسی نیز ندارد و شما با وجود چنین مسئله‌ای، همچنان می‌توانید یک رابطه با کیفیت و ایده‌آل با شریک زندگی خود برقرار کنید. اما موضوع زمانی مهم می‌شود که خانم‌ها احساس کننده لابیا نامتقارن، جذابیت ظاهری آن‌ها را از بین برده و پس از آن دچار حس خجالت و عدم اعتماد به نفس شوند.

البته در برخی از شرایط نیز ممکن است پزشکان به این نتیجه برسند که عفونت‌های طولانی و مزمن واژن که مدام درمان شده و برمی‌گردند، به سبب بزرگی و عدم تقارن لابیاهاست. همچنین تغییر شکل لابیاها، باعث ایجاد تکرر ادرار برای خانم‌ها شده و زندگی آن‌ها را از حالت تعادل طبیعی خارج کرده است. این موارد را پزشک در معاینات اولیه و آزمایشاتی که برای بیمار تجویز می‌کند متوجه شده و سپس به بیمار پیشنهاد عمل لابیاپلاستی را می‌دهد.

 

رایج ترین نوع لابیا نامتقارن در زنان

به طور کلی لابیاهای هر کدام از خانم‌ها با همدیگر تفاوت‌های بسیار زیادی دارند. در واقع شاید احساس کنید که لابیاها از نظر شکل ظاهری شبیه به همدیگر هستند، اما در جزئیات با همدیگر تفاوت‌های بسیار زیادی دارند؛ این موضوع در مورد لابیا نامتقارن نیز کاملاً صدق می‌کند. در واقع زمانی که ما از لابیا نامتقارن صحبت می‌کنیم، منظورمان یکی از انواع این لابیاهاست:

 • لابیا مینور نامتقارن: این مشکل همان گونه که از نام آن پیداست، برای لابیا مینور به وجود آمده و طی آن، یکی از لب‌ها از دیگری بزرگ‌تر و ضخیم تر می‌شود.
 • لابیا مینور بلند: گاهی اوقات خانم‌ها متوجه می‌شوند که لابیا مینور آن‌ها بلند‌تر از حد معمول شده و آویزان شده‌اند.
 • لابیا ماژور بلند: علاوه بر لابیا مینور نامتقارن، ممکن است شاهد عدم تقارن و بلند شدن اندازه لابیا ماژور نیز باشید. در این فرایند لابیاهای ماژور دچار چین و چروک شده و به سمت پایین آویزان می‌شوند.

 

دلایلی که برخی از خانم ها برای درمان لابیا نامتقارن دارند

ما در قسمت‌های قبل به این موضوع اشاره کردیم که عمل جراحی لابیا نامتقارن ضرورتی ندارد، چرا که این یک اتفاق طبیعی است که ممکن است برای هر زنی به وجود آید.

اما گاهی اوقات وجود لابیا نامتقارن، باعث ایجاد مشکلات جسمی فراوانی برای فرد شده و زندگی عادی او را از حالت تعادل طبیعی خارج می‌کند. در این گونه مواقع است که متخصص زنان و زایمان، برای بیمار خویش متقارن سازی و کوچک کردن لابیا را تجویز می‌کند و این عمل به نوعی یک عمل درمانی است تا زیبایی.

و اما مهم‌ترین دلایلی که متخصصان به بیماران خود می‌گویند باید لابیا نامتقارن خود را عمل کنید، عبارتند از:

 • لابیا مینور نامتقارن موجب شده است که مسیر ادرار خانم‌ها دچار انحراف شده و برای دفع ادرار خود با مشکلات متعددی مواجه شوند.
 • علاوه بر لابیا نامتقارن، به سبب چین و چروک‌هایی که در قسمت لابیاها به وجود می‌آید، خانم‌ها نمی‌توانند به خوبی بهداشت فردی را رعایت کرده و ناحیه تناسلی خود را تمیز کنند.
 • با وجود لابیا نامتقارن و بزرگ، ممکن است خانم‌ها بیش از هر زمان دیگری با عفونت‌های واژن مواجه شوند. فرایند درمان این عفونت‌ها گاهی اوقات پیچیده و دشوار می‌شود و نمی‌توان با آنتی بیوتیک‌های معمولی آن‌ها را برطرف نمود.
 • بعضی از خانم‌ها به سبب لابیا نامتقارن و بزرگ در هنگام برقراری رابطه جنسی با شریک زندگی خود، درد و ناراحتی زیادی را تجربه می‌کنند.
 • گاهی اوقات لابیا نامتقارن دچار ورم شده و راه رفتن و پوشیدن لباس‌های تنگ را برای خانم‌ها با دشواری همراه می‌کند.
 • گاهی متخصصان متوجه می‌شوند که لابیا نامتقارن، به سبب وجود کیست لابیا مینور است و باید هر چه زودتر برای درمان آن اقدامی انجام داد.

 

رایج ترین روش های درمان لابیا نامتقارن

خوشبختانه ما در عصر و دوره‌ای زندگی می‌کنیم که علم پزشکی آن قدر پیشرفت کرده و گسترش داشته است که برای درمان بسیاری از بیماری‌ها و مشکلات جسمی، راه حل‌های بسیار خوبی وجود دارد.

لابیا نامتقارن نیز از همین مشکلات است که علم پزشکی، شیوه‌های موثری برای درمان آن به ما ارمغان داده است. بنابراین دیگر نیازی نیست به خاطر لابیا نامتقارن خود ناراحت باشید؛ چرا که از طریق روش‌هایی که در ادامه به شما می‌گوییم، درمان آن‌ها امکان پذیر است:

 • لیزر مونالیزا تاچ

یکی از رایج‌ترین و در عین حال آسان‌ترین روش‌هایی که می‌توان از طریق آن اقدام به درمان لابیا نامتقارن نمود، لیزر درمانی است. این روش به سبب آن که عوارض بسیار ناچیزی به همراه دارد، به عنوان یکی از محبوب‌ترین شیوه‌ها برای زیبایی و کوچک کردن لابیاها به شمار می رود.

برای انجام این عمل، ابتدا متخصصان لابیاها را با کرم‌های مخصوص بی حس نموده و در ادامه، بافت اضافه‌ای که در یکی از لابیاها وجود دارد را با استفاده از لیزر برمی‌دارند. در این روش به سبب آن که برش‌ها توسط لیزر انجام می‌شود، بنابراین هیچ اثری از بخیه و خونریزی نخواهد بود.

حتی بیمار برای درمان لابیا نامتقارن خود با روش لیزر، نیازی به بیهوشی ندارد و این درمان کاملاً سرپایی است. پس از انجام این عمل، سپری کردن یک دوره نقاهت طولانی نیاز نیست و بیمار می‌تواند خیلی زود به زندگی عادی و معمولی خود بازگردد.

 • پلاسما پلکسر

اگر بخواهیم به یکی دیگر از روش‌های درمان لابیا نامتقارن اشاره کنیم، از شیوه‌ای به نام پلاسما پلکسر نام خواهیم برد. در این روش نیازی نیست برای ایجاد تقارن میان لابیاها، آن ها را برش داد و برای خانم‌هایی که دارای لابیاهای گوشتی و ضخیم هستند، یکی از بهترین گزینه‌های ممکن به شمار می‌رود.

پلاسما پلکسر که یکی از مدرن‌ترین روش‌ها برای زیبایی به شمار می‌رود، با استفاده از دستگاهی به همین نام انجام می‌شود. دستگاه پلاسما پلکسر یک ویژگی منحصر به فرد دارد و آن هم این است که با تولید انرژی پلاسمای خالص، سبب می‌شود که متخصصان بتوانند تمامی مشکلاتی که در لابیاهای بیماران وجود دارند را بازسازی نمایند.

 • عمل جراحی

عمل جراحی نیز یکی از بهترین و مطمئن‌ترین شیوه‌هایی است که طی آن می‌توان لابیا نامتقارن را درمان نمود و زیبایی و هماهنگی را به آن هدیه داد. این روش همان گونه که از نام آن پیداست، یک عمل جراحی تهاجمی است که پزشکان طی آن، قسمت اضافه‌ای که در یکی از لابیاها وجود دارد را برش زده و به این صورت هر دو لابیاها را با همدیگر میزان و هماهنگ می‌کنند.

البته انجام چنین عملی، باید توسط یک متخصص حاذق و با تجربه انجام شود تا هیچ نوع آسیبی به عصب‌های حساس این قسمت وارد نشود. در صورتی که چنین مشکلی به وجود آید، ممکن است خانم‌ها دیگر نتوانند مانند قبل یک رابطه جنسی ایده‌آل و دلچسب را با شریک زندگی خود تجربه کنند.‌ پس از آن که برش‌ها در قسمت‌های مورد نظر به وجود آمد، پزشکان آن را بخیه زده و عمل جراحی لابیا نامتقارن به پایان می‌رسد.

 

عمل زیبایی لابیا نامتقارن و مزایای بی شماری آن

تحقیقات و بررسی‌ها نشان دهنده آن است که عمل زیبایی و درمانی لابیا نامتقارن، می‌تواند تاثیر بسیار خوبی در افزایش کیفیت زندگی زنان ایفا نماید. در ادامه مطلب، برخی از مهم‌ترین مزایایی که مقارن کردن و هماهنگی لابیاها با خود به همراه می‌آورد را با شما عزیزان در میان می‌گذاریم:

 • زمانی که شما اقدام به عمل درمان لابیا نامتقارن می‌کنید، نه تنها تناسب و هماهنگی بسیار خوبی برای لابیاهای خود به ارمغان می‌آورید، بلکه با این روش می‌توانید بیرون زدگی و بزرگی آن را نیز برطرف کنید.
 • لابیاپلاستی، به زیبایی و جذابیت واژن نیز کمک فراوانی می‌کند؛ چرا که لابیاها قسمتی از واژن به شمار می‌روند و تاثیر بسزایی در جوانی و زیبایی این قسمت دارند.
 • عمل درمان لابیا نامتقارن، چین و چروک ها و تیرگی‌هایی که در این قسمت وجود دارند را از بین می‌برد.
 • تجربه نشان دهنده آن است که خانم‌ها پس از انجام عمل لابیاپلاستی، اعتماد به نفس بالایی پیدا کرده و در رابطه جنسی با شریک زندگی خود، عملکرد بهتری خواهند داشت.
 • در بسیاری از موارد، پس از انجام عمل لابیاپلاستی، میل جنسی خانم‌ها نیز افزایش پیدا می کند.
 • معمولاً عمل زیبایی لابیا نامتقارن، دارای نتایج ماندگاری است و پس از انجام آن نیازی نیست همواره به متخصصان مراجعه نموده و برای تقارن و کوچک کردن آن ها اقدام خاصی انجام دهید.
 • با علم لابیاپلاستی، بسیاری از عفونت‌هایی که خانم‌ها همواره با آن درگیر هستند، به خوبی درمان می‌شوند.
 • لابیاپلاستی به خانم‌ها این فرصت را می‌دهد تا بتوانند دوباره لباس‌هایی که دوست دارند را پوشیده و بسیاری از فعالیت‌های ورزشی را به راحتی انجام دهند.

 

علت عدم تقارن لابیاها بعد از عمل لابیاپلاستی چیست؟

عملی که برای زیبایی، کوچک کردن و ایجاد تقارن لابیاها انجام می‌شود، لابیاپلاستی نام دارد. اما گاهی اوقات مشاهده شده است که خانم‌ها برای انجام این عمل به کلینیک درمانی مراجعه نموده‌اند و پس از عمل، با لابیا نامتقارن مواجه شده‌اند. به راستی علت این امر چیست؟ چرا باید لابیاها پس از عمل لابیاپلاستی نیز همچنان نامتقارن به نظر برسند؟

این موضوع چندان جدی نیست و گاهی اوقات به سبب ورم لابیاها مشاهده می‌شود. برای آن که بتوانید نتیجه عمل لابیا نامتقارن را مشاهده کنید، باید چند روزی صبر کنید تا ورم آن ها از بین برود. در موارد بسیار نادری ممکن است پزشک متخصص شما در اثر بی تجربگی و نداشتن مهارت کافی، نتواند تقارن و هماهنگی لازم را میان لابیاها برقرار نماید. در این گونه مواقع باید پس از آن که ورم لابیاهای شما به کلی از بین رفت، برای جراحی ترمیمی به یک متخصص حاذق و با تجربه مراجعه کنید.

 

هزینه درمان لابیا نامتقارن چقدر است؟

هر عمل زیبایی و درمانی، جدا از تمامی ریسک‌ها و عوارض خود، دلمشغولی تازه‌ای را در ذهن بیماران به وجود می‌‌آورد که چیزی نیست جز هزینه آن. این موضوع در مورد عمل درمان و زیبایی لابیا نامتقارن نیز مطرح می‌شود و مراجعان دوست دارند بدانند برای انجام چنین عملی، چه میزان بودجه در نظر بگیرند؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم هرگز نمی‌توان در یک برهه زمانی، یک مبلغ دقیق برای عمل لابیاپلاستی ذکر نمود؛ چرا که همیشه عوامل بسیار زیادی وجود دارند که هزینه هر عمل زیبایی را بالا و پایین می‌کنند. در ادامه مطلب به شما خواهیم گفت مهم‌ترین پارامترهایی که بر روی هزینه عمل لابیا مینور نامتقارن تاثیر می‌گذرند کدامند:

 • شکل و فرم لابیاها
 • تکنیک‌ها و ابزارهایی که متخصصان برای جراحی لابیا نامتقارن به کار می‌برند.
 • میزان برش‌های که در عمل لابیاپلاستی در ناحیه لابیاها ایجاد می‌شود.
 • محل جراحی و این که چنین عملی در کلینیک انجام می شود یا بیمارستان یا مطب پزشک متخصص؟
 • دستمزد جراح

 

مهم ترین اقدامات قبل از انجام عمل لابیاپلاستی

برای آن که بتوانید به نتایج رضایت بخشی از عمل لابیاپلاستی دست پیدا کنید، باید از قبل خود را برای آن آماده کنید. هر چند متخصصان وظیفه دارند تا با انجام معاینات دقیق و آزمایشات مختلف، وضعیت جسمانی شما را بررسی کنند، اما شما نیز در این زمینه وظایفی بر عهده دارید که در ادامه مطلب به آن‌ها اشاره کوتاهی می‌کنیم:

 • اگر که به هر کدام از داروها آلرژی دارید، یا به بیماری خاصی مبتلا هستید باید حتماً این موضوع را با پزشک معالج خود در میان بگذارید.
 • بدون شک پزشک برای تعیین سلامت جسم شما و عدم وجود هر نوع عفونتی در واژن، انجام آزمایشاتی را برای شما تعیین می‌کند. شما موظف هستید تا تک تک آزمایشات را انجام داده و نتیجه آن را برای بررسی به پزشک ارائه دهید.
 • در صورتی که هر نوع داروی رقیق کننده خون، مکمل، ویتامین و… استفاده می‌کنید، باید در مورد آن با متخصص خود صحبت نموده و در زمینه عدم مصرف آن‌ها قبل از عمل، راهنمایی بگیرید.
 • شب قبل از لابیاپلاستی حتماً دوش گرفته و به خوبی لابیاها و واژن خود را تمیز کنید.
 • برای مدت زمان 2 هفته قبل از عمل لابیاپلاستی، نباید از سیگار یا مشروبات الکلی استفاده کنید.

 

پس از عمل درمان لابیا نامتقارن به این مراقبت ها توجه کنید

عمل درمان لابیا نامتقارن، چندان سخت و دشوار نیست و دوره نقاهت آن نیز بسیار کوتاه است؛ بنابراین شما پس از گذشت چند روز می‌توانید مانند قبل به انجام امور روزمره خود بپردازید. البته این موضوع به شرط آن است که پس از انجام عمل لابیاپلاستی، به مراقبت‌هایی که در ادامه مطلب به شما می‌گوییم، به خوبی توجه کنید:

 • پس از آن که عمل لابیا نامتقارن را انجام دادید، به مدت 2 الی 3 هفته نباید بار سنگین بلند نکرده و یا هیچ فعالیت سنگین ورزشی را انجام دهید.
 • برای آن که پس از عمل لابیا نامتقارن بتوانید دوباره رابطه جنسی را با شریک زندگی خود آغاز کنید، باید حداقل 1 ماه تا 6 هفته صبر کنید.
 • در صورتی که پس از انجام این عمل دچار درد، التهاب یا ورم در قسمت لابیاهای خود هستید، به راحتی می‌توانید با استفاده از کمپرس یخ آن را برطرف کنید.
 • اگر پزشک برای شما داروهای آنتی بیوتیک تجویز کرده است، آن‌ها را سر ساعت مصرف کنید. این موضوع به آن سبب است که از بروز هر نوع عفونتی در ناحیه واژن شما جلوگیری به عمل آید.
 • در روزهای ابتدایی که عمل لابیاپلاستی را انجام داده اید، باید لباس های کاملاً آزاد و گشاد بپوشید.
 • در صورتی که پس از چند روز از عمل لابیا نامتقارن، با خونریزی از واژن خود مواجه شدید، حتماً این موضوع را با پزشک در میان بگذارید.

 

توصیه هایی برای پس از عمل لابیاپلاستی

حال که تا حدودی با مراقبت‌های قبل و بعد از عمل لابیاپلاستی آشنا شدیم، لازم است به چند تا توصیه مفید که از سمت متخصصان ارائه شده است نیز گوش کنیم. اگر قصد دارید با مراجعه به یک کلینیک درمانی، لابیا نامتقارن خود را درمان کنید، به مواردی که در ادامه مطلب ذکر می‌شود، توجه فراوانی نمایید:

 • اگر به تازگی زایمان کرده اید و می‌خواهید عمل لابیاپلاستی را انجام دهید، باید تا اتمام دوره شیردهی صبر کنید. در صورتی که به نوزاد خود شیر نمی‌دهید، باید حداقل برای 2 ماه صبر کرده و سپس با مشورت متخصص خود برای این عمل اقدام کنید.
 • معمولاً پزشکان به خانم‌هایی که در سنین بالای 50 سال هستند، انجام عمل لابیا نامتقارن را پیشنهاد نمی‌کنند.
 • لابیاها در دوران بلوغ هنوز هم به رشد خود ادامه می‌دهند، به همین سبب افرادی که زیر 20 سال هستند، به هیچ عنوان نباید چنین عملی را انجام دهند.
 • اگر می‌خواهید پس از عمل لابیا نامتقارن رابطه جنسی را با شریک زندگی خود آغاز کنید، بهتر است تا زمانی که بخیه‌های شما به طور کامل بهبود پیدا نکرده‌اند صبر کنید.
 • در موارد نادری ممکن است پس از عمل لابیاپلاستی دچار عفونت شوید؛ در صورت مشاهده هر نوع علائم عفونتی، حتماً متخصص خود را در جریان قرار دهید.

 

سخن پایانی

لابیاها آن بخشی از اعضای دستگاه تناسلی خانم‌ها هستند که در طول زندگی، با تغییرات مختلفی مواجه می‌شوند و این موضوع کاملاً طبیعی است. بنابراین اگر با مواردی مانند لابیا نامتقارن، بزرگی لابیاها، بیرون زندگی آن‌ها و… مواجه شدید، به هیچ عنوان خود را نگران و ناراحت نکنید. شما باید بدانید که در هر حالی زیبا و جذاب هستید و این موضوع، هرگز دلیلی بر بی ارزشی شما نیست و نباید اجازه دهید اعتماد به نفس شما را زیر سوال ببرد.

همچنین در صورتی که داشتن لابیا نامتقارن برای شما مشکلات جسمی یا روحی به وجود آورده است، بدانید متخصصان حاذق و با تجربه‌ای وجود دارند که حاضرند به شما کمک کنند. پس اگر قصد انجام چنین عملی را دارید، حتماً از قبل تحقیقات و بررسی‌های لازم را به عمل آورده و با چشمانی کاملاً باز و آگاهی کامل، در این زمینه تصمیم بگیرید.