عمل زیبایی رحم بعد از زایمان

عمل زیبایی رحم بعد از زایمان، سبب ایجاد فرم زیبا برای لابیاها، گشادی و افتادگی واژن

یکی از عمل‌های زیبایی که این روزها بیش از پیش مورد توجه خانم‌ها قرار گرفته، عمل زیبایی رحم است. طی این عمل می‌توان شکل و فرم رحم را مانند روز اول نموده و به این صورت باعث درمان برخی از بیماری‌ها و بهبود کیفیت روابط جنسی شد.

اگر قصد انجام عمل زیبایی رحم را دارید، بدانید که بعد از انجام زایمان می‌توانید انواع زیبایی‌های دستگاه تناسلی زنانه، اعم از لابیاپلاستی و واژینوپلاستی را انجام دهید. البته تعیین زمان و نوع تکنیک جراحی بر عهده پزشک متخصص است.  برخی از خانم‌ها تصمیم دارند عمل زیبایی رحم بعد از زایمان را تجربه کنند و به دنبال کسب اطلاعات و آگاهی درمورد لابیاپلاستی هستند.

عمل زیبایی رحم بعد از زایمان

آنچه در این مقاله می خوانید :

هدف از انجام عمل زیبایی رحم بعد از زایمان چیست؟

همان گونه که می‌دانید بارداری و زایمان، یکی از مهم‌ترین مراحلی است که هر مادری آن را در زندگی خود تجربه می‌کند. هر چند پس از گذشت این دوران، فرزند جدیدی به دنیا می‌آید که دنیا و زندگی پدر و مادر خود را تغییر می‌دهد، اما جسم مادر با تغییرات بسیار زیادی مواجه خواهد شد.

ممکن است رحم و واژن فرم اصلی خود را از دست بدهند و با افتادگی، شل شدن و بسیاری دیگر از مشکلات مواجه شوند. در این گونه مواقع است که می‌توان با انجام عمل‌ زیبایی رحم، دوباره رحم را که 9 ماه میزبان جنین بود و شرایط حساس زایمان را پشت سر گذاشته است به حالت اولیه بازگرداند.

شاید تغییرات رحم برای برخی از خانم‌ها در ابتدا چندان مهم به نظر نرسد، اما نمی‌توان این حقیقت را کتمان نمود که فرم واژن، رحم و حتی لابیاها پس از هر بارداری و زایمانی با تغییرات عمده مواجه می‌شوند. این موضوع ممکن است خانم‌ها را مستعد ابتلا به برخی از مشکلات مانند عفونت رحم یا تکرر ادرار نماید.

علاوه بر این، برخی از خانم‌ها ممکن است احساس کنند که روابط جنسی آن‌ها با شریک زندگی خویش، مانند قبل با کیفیت نیست. حتی برخی از خانم ها نمی‌توانند به ارگاسم رسیده و از رابطه جنسی با همسر خود لذت ببرند. در این گونه مواقع است که مقوله‌ای به نام عمل زیبایی رحم بعد از زایمان مطرح می‌شود.

 

انواع عمل‌های زیبایی که خانم‌ها بعد از زایمان می‌ توانند انجام دهند

پس از زایمان دستگاه تناسلی زنان، از جمله رحم و واژن، با گشادی و شل شدگی مواجه می‌شوند. در صورتی که با نتوان با درمان‌های معمولی اقدام به رفع این مشکل نمود، پزشکان عمل زیبایی رحم بعد از زایمان را به بیماران خود توصیه می‌کنند. و اما علاوه بر رحم، می‌توان تغییرات دیگری در دستگاه تناسلی زنان به وجود آورد و ما در این قسمت، به صورت مختصر به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 1. ایجاد فرم زیبا برای لابیاها

علاوه بر رحم، قسمت‌های دیگری از اندام‌های تناسلی زنان نیز ممکن است در اثر زایمان با تغییراتی مواجه شوند که لابیاها یکی از آن‌ها هستند. بسیاری از خانم‌ها از این موضوع که لابیاهای آن‌ها پس از زایمان بدفرم شده‌اند و شکل زیبای خود را از دست داده‌اند، بسیار ناراحت و غمگین هستند.

ما می‌خواهیم به شما بگوییم که جای هیچ ناراحتی و نگرانی نیست، زیرا می‌توان با انجام عمل لابیاپلاستی، دوباره زیبایی و جذابیت لابیاها را به آن‌ها بازگرداند. انجام این عمل چندان سخت نیست و با چند برش توسط لیزر یا شیوه جراحی، می‌توان قسمت اضافه لابیاها را از آن‌ها جدا کرد و باعث ایجاد اندازه کوچک، هماهنگ و زیبا برای آن‌ها شد.

 1. خشکی واژن

برخی از خانم‌ها پس از آن که نوزاد خود را به دنیا آوردند، با خشکی واژن خود مواجه می‌شوند. این موضوع نه تنها باعث ایجاد احساس سوزش واژن می‌گردد، بلکه باعث ایجاد درد فراوان در هنگام برقراری رابطه جنسی می‌گردد.

در دوران بارداری و زایمان، تناسب و هماهنگی هورمون‌های بدن زنان به هم می‌ریزد و همین موضوع خشکی واژن را به همراه دارد. خوشبختانه عمل زیبایی رحم بعد از زایمان طبیعی یا سزارین، خشکی واژن را نیز از بین خواهد برد.

 1. واژینوپلاستی

یکی دیگر از متداول‌ترین عمل‌های زیبایی بعد از زایمان، واژینوپلاستی است که توجه بسیاری از خانم‌ها را به خود جلب کرده است. یکی از عوارض زایمان (به خصوص زایمان طبیعی) گشادی و افتادگی واژن است. گشادی واژن مهم‌ترین مشکلی است که کیفیت روابط جنسی را تا حدود بسیار زیادی کاهش می‌دهد.

به همین سبب خانم‌ها برای آن که بتوانند مانند قبل رابطه جنسی استانداردی را با شریک زندگی خود برقرار نمایند، اقدام به انجام این عمل می‌نمایند.

 1. پرینورافی

هنگامی که یک مادر از طریق زایمان طبیعی کودک خود را به دنیا می‌آورد، ممکن است بافت پرینه او که در قسمت میانی واژن و مقعد قرار دارد، دچار آسیب‌هایی شود. در این گونه مواقع، عمل پرینورافی به کمک ما می‌آید، زیرا توسط آن می‌توان این قسمت از اندام تناسلی خانم‌ها را به خوبی ترمیم و بازسازی نمود.

 

هزینه ترمیم واژن بعد از زایمان طبیعی و هر آن چه باید در این زمینه بدانید

یکی از مهم‌ترین چالش‌هایی که پیش روی خانم‌هایی که قصد انجام عمل زیبایی واژن را دارند، هزینه این عمل است. بسیاری از آن‌ها در اولین قرار ملاقاتی که با پزشک خود تنظیم می‌کنند، یکی از مهم‌ترین سوالاتی که از پزشک خود می‌پرسند این است که: هزینه ترمیم واژن بعد از زایمان طبیعی چقدر است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم پارامترهای زیادی وجود دارند که بر روی این موضوع تاثیر گذار هستند.

به عنوان مثال میزان افتادگی و شل شدگی واژن شما چقدر است؟ بدون شک هر چقدر شل شدگی رحم شما زیادتر باشد، هزینه بازگرداندن واژن به حالت اولیه خود، بیشتر خواهد بود.

همچنین گاهی اوقات پزشک تصمیم می‌گیرد عمل واژینوپلاستی و پرینورافی را به صورت همزمان برای شما انجام دهد و این موضوع نیز باعث افزایش هزینه این عمل می‌گردد.

البته موارد موثر دیگری نیز وجود دارند که هزینه ترمیم واژن بعد از زایمان طبیعی را تحت تاثیر قرار می‌دهند. از جمله این موارد می‌توان به دستمزد جراح، هزینه‌های اتاق عمل، هزینه بیمارستان، هزینه بیهوشی، هزینه آزمایشات و… نیز اشاره کرد. به هر حال قبل از آن که اقدام به انجام عمل زیبایی رحم بعد از زایمان طبیعی یا سزارین نمایید، حتما خود را برای صرف این هزینه‌ها آماده کنید.

 

عمل زیبایی رحم بعد از زایمان و بهترین زمان برای انجام آن

یکی از مهم‌ترین پارامترهایی که باعث موفقیت شما بعد از عمل زیبایی رحم می‌گردد، زمانی است که برای انجام این عمل اقدام می‌کنید. اگر برای شما نیز این سوال به وجود آمده است که بهترین زمان برای انجام عمل زیبایی رحم و واژن کی است؟ به شما پیشنهاد می‌کنیم در این زمینه با پزشک خود مشورت کنید. پزشک می‌تواند با انجام معاینات دقیق و بررسی سوابق پزشکی شما، بهترین زمان برای انجام این عمل را به شما پیشنهاد بدهد.

اما اگر بخواهیم به صورت میانگین یک زمانی را به شما بگوییم، خواهیم گفت که 6 ماه پس از زایمان بهترین زمان برای انجام چنین عملی به شمار می‌رود. البته شرایط روحی و جسمی شما نیز در تصمیم گیری برای انجام این عمل موثر خواهد بود.

معمولاً متخصصان صبر می‌کنند تا جسم و روح مادر که در اثر بارداری و زایمان به هم ریخته است، به حالت تعادل طبیعی بازگشته و سپس انجام این عمل را به بیماران خود پیشنهاد می‌دهند.

 

آیا بعد از عمل زیبایی واژن میتوان زایمان طبیعی داشت؟

علاوه بر مواردی که تاکنون به آن‌ها اشاره کردیم، دغدغه دیگری نیز برای بسیاری از خانم‌ها قبل از هر گونه عمل زیبایی به وجود می‌آید مبنی بر این که: آیا بعد از عمل زیبایی واژن میتوان زایمان طبیعی داشت؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم خوشبختانه انجام عمل‌های زیبایی مربوط به دستگاه تناسلی، هیچ تاثیری بر روی باروری و زایمان طبیعی بیماران نمی‌گذارد.

البته بهتر است اگر قصد بارداری بعد از عمل زیبایی رحم را دارید، حتماً در این زمینه با پزشک خود مشورت نمایید. ممکن است پزشک به شما بگوید باید مدت زمان بیشتری را صبر کنید تا رحم شما آمادگی کاملی برای زایمان داشته باشد.

البته بهتر است هر نوع عمل زیبایی واژن یا رحم را به زمانی موکول کنید که دیگر قصد بارداری و زایمان مجدد را نداشته باشید. چرا که ممکن است با زایمان طبیعی، دوباره واژن، رحم، لابیاها و حتی پرینه شما شکل و ظاهر اصلی خود را از دست داده و با عدم هماهنگی، افتادگی و شل شدگی مواجه شوند. بنابراین شما باید دوباره هزینه‌هایی را صرف بازگردان حالت واژن و رحم خود به شکل طبیعی نمایید.

آیا عمل زیبایی واژن حین زایمان سزارین توسط پزشکان پیشنهاد می‌ شود؟

برخی از خانم‌ها دوست دارند بلافاصله بعد از زایمان سزارین، عمل زیبایی واژن بر روی آن‌ها انجام شود. به همین سبب به پزشک خود مراجعه کرده و از او می‌پرسند آیا امکان عمل زیبایی واژن حین زایمان سزارین وجود دارد یا خیر؟ معمولاً پزشکان عمل‌های زیبایی مانند لابیاپلاستی یا عمل زیبایی واژن حین زایمان سزارین را به بیماران خود پیشنهاد نمی‌کنند.

چرا که ممکن است بیمار با عوارض فراوانی مواجه شود؛ در چنین شرایطی احتمال خونریزی و یا عفونت واژن بیش از هر زمان دیگری وجود دارد. بنابراین بهتر است در این مرحله، زایمان خود را انجام داده و خیال خود را از بابت آن راحت کنید.

پس از آن که دوره نقاهت خود را سپری کردید و پزشک به این نتیجه رسید که عمل زیبایی رحم پس از زایمان برای شما خطری ندارد، حتماً آن را برای شما انجام خواهد داد.

 

عمل زیبایی رحم بعد از زایمان و مراقبت های پس از آن

شما عزیزان می‌توانید پس از زایمان و به دنیا آوردن نوزاد خود، با خیال راحت برای انجام عمل زیبایی رحم خود اقدام نمایید. سعی کنید برای انجام این کار، از یک پزشک متخصص و حاذق و کمک بگیرید تا به بهترین نتایج در این زمینه دست پیدا کنید.

هر چند امکانات کلینیک و مهارت متخصص، نقش بسیار مهمی در موفقیت این عمل دارد، اما فراموش نکنید که شما نیز در این زمینه نقش بسیار مهمی ایفا می‌کنید.

شما باید در دوران نقاهت پس از عمل زیبایی رحم، بیش از هر زمان دیگری از خود مراقبت کنید تا هر چه زودتر، سرپا شده و به زندگی عادی و معمولی خود بازگردید.‌ ما در این قسمت از مقاله قصد داریم شما را با مراقبت‌هایی که پس از انجام عمل زیبایی رحم بعد از زایمان باید به آن توجه کنید آشنا کنیم؛ خوشحال می‌شویم اگر همچنان با ما همراه باشید:

 1. بدون شک زمانی که عمل زیبایی رحم را انجام دادید، ممکن است با عوارض جانبی مانند التهاب، تورم و درد مواجه شوید. شما باید در این روزها به خوبی استراحت نموده و از جسم خود مراقبت نمایید تا خیلی زود بتوانید به زندگی عادی و معمولی بازگردید.
 2. انجام دادن هر نوع فعالیت ورزشی، فعالیت سنگین و بلند کردن بارهای سنگین که از حد توان شما خارج است، در این دوران اکیداً ممنوع است.
 3. پزشک شما برای تسکین درد رحم و همچنین جلوگیری از عفونت آن، داروهایی را برای شما تجویز خواهد نمود. این داروها را به صورت منظم و سر وقت مصرف نموده و دوره درمان خود را کامل کنید.
 4. پس از گذشت 24 ساعت که از عمل شما سپری شد، با اجازه متخصص خود می‌توانید دوش بگیرید. اما فراموش نکنید که در حین استحمام، از مالش قسمتی که آن را جراحی کرده‌اید، خودداری کنید.
 5. تا زمانی که به طول کامل بهبود پیدا نکرده‌اید، سعی کنید از لباس‌های زیر گشاد و نخی استفاده کنید. به این صورت هوا می‌تواند در بدن شما جریان داشته باشد و به بهبود زخم‌های شما کمک کند.
 6. برای آن که بتوانید با شریک زندگی خود رابطه جنسی برقرار کنید، باید دست کم 6 الی 8 هفته صبر کنید. همچنین فراموش نکنید که رابطه جنسی شما تا مدت‌ها باید به آرامی انجام شده و هیچ فشاری به قسمت واژن و رحم شما وارد نکند. اگر تصمیم گرفتید زودتر از این زمان رابطه جنسی را آغاز کنید، حتماً با پزشک خود در این زمینه مشورت کنید.
 7. تا زمانی که سلامتی و بهبودی کامل خود را به دست نیاورده‌اید، از رفتن به استخر و حمام‌های طولانی خودداری نمایید. شما برای انجام این کار باید صبر کنید تا رحم شما به خوبی ترمیم شده و تمامی آثار جراحی آن از بین برود.
 8. در روزهای ابتدایی پس از عمل، برای تسکین درد خود می توانید از کمپرس یخ استفاده کنید.

 

عمل زیبایی رحم بعد از زایمان چه مزایایی به همراه دارد؟

عمل زیبایی رحم یکی از انواع عمل‌هایی است که این روزها در سراسر جهان، طرفداران بی شماری را به خود اختصاص داده است. ما در این قسمت قصد داریم شما را با مهم‌ترین مزایایی که انجام این عمل برای شما به همراه دارد آشنا کنیم؛ پس همچنان در ادامه مطلب با ما همراه باشید:

 • از طریق عمل زیبایی رحم، می‌توان شل شدگی و افتادگی آن را به خوبی درمان نمود. این مشکل یکی از دلایل اصلی عفونت‌های پی در پی رحم به شمار می‌رود و با انجام این عمل، چنین مشکلاتی برطرف خواهند شد.
 • تجربه نشان دهنده آن است که عمل زیبایی رحم، نقش موثری در بهبود روابط جنسی میان زوجین ایفا می‌کند.
 • زنانی که عمل زیبایی رحم را انجام داده‌اند، اعتماد به نفس آن ها نیز به آرامی افزایش پیدا کرده است.
 • کسانی که عمل زیبایی رحم یا واژن را انجام می‌دهند، بیش از هر زمان دیگری از برقراری رابطه جنسی با شریک زندگی خود لذت می‌برند. این موضوع باعث تحکیم روابط میان زن و شوهر می‌گردد.
 • بسیاری از خانم‌هایی که در هنگام برقراری رابطه جنسی با همسر خود درد و ناراحتی زیادی دارند، با انجام این عمل چنین دردی را از بین خواهند برد.

سخن پایانی

تا چند سال اخیر، بسیاری از افراد تنها به زیبایی چهره خود اهمیت می‌دادند؛ اما پس از گذشت مدتی مشاهده شد که زیبایی سایر قسمت‌های بدن و به خصوص اندام‌های تناسلی، تا چه میزان اهمیت دارد.

چرا که زیبایی و جذابیت این اندام‌ها، نقش بسیار مهمی در بهبود روابط جنسی و در نهایت افزایش کیفیت زندگی دارد.‌ به همین سبب است که در طول سال‌های اخیر، بیش از پیش شاهد انجام عمل‌های جراحی زیبایی در این قسمت از جسم هستیم.

ما امروز در مورد عمل زیبایی رحم بعد از زایمان برای شما عزیزان صحبت کردیم و به هر آن چه نیاز است در این مورد بدانید اشاره کردیم. همچنین به این سوال پاسخ دادیم که بعد از عمل زیبایی واژن میتوان زایمان طبیعی داشت یا خیر؟ فراموش نکنید که بهترین زمان برای انجام هر نوع عمل زیبایی در این قسمت از بدن، هنگامی است که دوران بارداری را پشت سر گذاشته و نوزاد خود را به دنیا آورده‌اید.‌

با مشورت پزشکان متخصص و برخورداری از امکانات کلینیک‌های درمانی، بهترین عمل زیبایی رحم را انجام داده و روابط خود را با شریک زندگی خود بهبود ببخشید.