026-32756535-6
09338989548
مقالات
سن حاملگی چگونه مشخص میشود؟
در صورتیکه خانم قاعدگی های منظم داشته باشد ، سن حاملگی بر اساس اولین روز آخرین پریود ( LMP)محاسبه و به صورت هفته اعلام میشود. در صورتیکه خانم قاعدگی نامنظم داشته باشد بهترین وسیله برای تعیین سن حاملگی، انجام سونوگرافی در سه ماهه اول بارداری میباشد.   
کنترل تهوع بارداری
با انجام این ۱۱ راهکار تا حد زیادی تهوع بارداری تان را کنترل کنید :
تهوع بارداری ، ویار
تهوع بارداری ، ویار یا بیماری صبحگاهی morning sickness ، یکی از شایعترین علائم بارداری است که تا حدود ۶۰ تا ۸۰ درصد خانم های باردار درجات خفیف تا متوسط تهوع و استفراغ را تجربه میکنند.تهوع بارداری بین هفته ۴ تا ۶ بارداری شروع میشود و اغلب تا هفته ۱۶ برطرف میشود
علائم شروع زایمان
زنانی که برای اولین بار باردار می‌شوند معمولاً نگران شروع زایمان خود هستند. ممکن است هر انقباضی را به عنوان شروع زایمان فرض کنند و سریع به بیمارستان مراجعه کنند. با شناختن علائم شروع زایمان که در کلاس‌های آمادگی برای زایمان آموخته‌اید یا پزشک برای شما توضیح داده است، می‌توان از نگرانی‌های زایمان کم کرد. مادر باید بداند که معمولاً از زمان شروع علائم زایمان تا زایمان، ممکن است نزدیک به ۲۰ ساعت طول بکشد. برخی از علائم نشان‌دهندۀ شروع فرایند زایمان در زیر آمده است .
تعداد دفعات شیر خوردن نوزادان
تعداد دفعات شیر خوردن در میان نوزادان بسیار متفاوت است. برخی از آنها دوست دارند حتی بدون گرسنگی و مداوم شیر بخورند، درحالی‌که دیگر نوزادان فقط زمانی شیر می‌خورند که گرسنه شده‌اند. در ۲۴ ساعت اول زندگی نوزاد، او آن‌قدر خواب‌آلود است که ممکن است شیر زیادی نخورد. اما نوزادان معمولاً در ماه اول ممکن است هر دو تا سه ساعت، یک بار یعنی بین هشت تا ۱۲ بار در هر دورۀ ۲۴ ساعته شیر بخورند. این ممکن است خیلی زیاد به نظر برسد و شما را نگران کند که مبادا او در هر تغذیه به اندازۀ کافی شیر دریافت نمی‌کند، اما در نظر داشته باشید که شکم نوزاد شما کوچک است و نیاز به شیر خوردن مکرر در دفعات دارد.   نوزادتان ممکن است در ماه دوم، هشت یا نه بار در روز و در ماه سوم، هفت یا هشت بار در روز شیر بخورد و در ماه چهارم به دفعات بیشتری شیر بخواهد. اما هر بار برای مدت کوتاه‌تری شیر می‌خورد، زیرا ذهن او بیشتر درگیر اطراف و از شیر خوردن منحرف می‌شود. پس از ماه چهارم، دوباره دفعات شیر خوردن نوزاد شروع به کاهش می‌کند. به احتمال زیاد تا شش ماهگی، وعده‌های تغذیۀ نوزاد در هر ۲۴ ساعت به حدود پنج یا شش بار می‌رسد و احتمالاً تا پایان دوران شیردهی در همین تعداد باقی خواهد ماند.
تاثير اضطراب مادر در سه ماه آخر بارداري بر روند زايمان
مينه و هدف: با توجه به اين که سلامت رواني مادر در شکل گيري سلامت رواني نوزاد نقش مهمي را ايفا مي کند، لذا هدف مطالعه حاضر، بررسي اثر اضطراب مادر در سه ماهه سوم بارداري، بر روند زايمان و سلامت رواني نوزاد مي باشد. روش بررسي: اين مطالعه توصيفي– مقايسه اي است. نمونه مورد مطالعه شامل 40 زن باردار و نوزادان آن ها مي باشد. نمونه گيري به صورت تصادفي ساده و از بين زنان بارداري انجام گرفت که جهت معاينه به درمانگاه بيمارستان امام خميني مراجعه کرده بودند. در مرحله اول مادراني که در سه ماه آخر بارداري قرار داشتند، پرسشنامه اضطراب کتل را تکميل کردند و بر اساس نمره کل در دو گروه (20 نفر مضطرب و 20 نفر غير مضطرب) قرار گرفتند. در هنگام زايمان شاخص هاي مربوط به زايمان در هر دو گروه اندازه گيري شد و سه ماه پس از زايمان شاخص هاي سلامت رواني نوزادان هر دو گروه با مقياس سنجش سلامت رواني نوزادان سه ماهه اندازه گيري شد. تجزيه و تحليل داده ها به کمک نرم افزارSPSS v.16  و آمار توصيفي و تحليلي ( tبراي دو گروه مستقل وχ2 ) انجام يافت.
کرج - طالقانی جنوبی - نرسیده به میدان هفت تیر - نبش خیابان قیام - ساختمان مهدی (بانک سرمایه) - واحد 204
26546739 - 09120202936
info@domain.com
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به دکتر مریم غلامپور قوام آبادی می باشد.
طراحی سایت : ایران طراح